Som tidligere år har DBU Sjælland enkelte ledige pladser i diverse rækker. 

Nedenfor finder du oversigten over de pladser, der er tilbage.

Oversigten vil løbende blive opdateret. 

Ønsker du/I at tilmelde et hold i en af de ledige rækker så kontakt:

Futsal U12 og yngre - Bente Zangenberg, beza@dbusjaelland.dk

Futsal U13 og ældre - Thomas Lesly Rasmussen, tler@dbusjaelland

Indefodbold U12 og yngre - Jesper Ran Pedersen, jerp@dbusjaelland.dk

Indefodbold U13 og ældre - Lars Nielsen, larn@dbusjaelland.dk

 

Ledige pladser Futsal 2019/2020
Årgang Niveau Antal ledige pladser
U8 - Drenge - 3
U9 - Piger - 3
U9 - Drenge C + D 1
U10 - Piger - 4
U10 - Drenge C + D 4
U10 - Drenge A + B 4
U11 - Drenge C + D 1
U11 - Drenge A + B 3
U12 - Drenge C + D 4
U12 - Drenge A + B 4
U14 - Drenge A 1
U15 - Drenge B 4
U16 Drenge - 4
u15 Pige   1

 

Indendørs Håndboldmål - Opdateret den 22. oktober kl. 13.00

Ledige pladser Indefodbold på håndboldmål 2019/2020
Årgang Niveau Antal ledige pladser
U8 - Pige Begynder Haarlev 17/11, Tune 1/12
Tune 12/1, Fløng 15/3
U8 - Pige Begynder Haarlev 17/11, Tune 1/12
Tune 12/1, Fløng 15/3
U8 - Pige 2 Haarlev 17/11, Tune 1/12
Tune 12/1, Fløng 15/3
U8 - Drenge  Begynder Annisse 17/11, Annisse 15/12
Jægerspris 11/1, Jægerspris 15/3
U8 - Drenge  Begynder Gundsølille 3/11, Strøby 30/11
Haarlev 11/1, Fløng 15/3
U8 - Drenge  Begynder Fløng 3/11, Strøby 30/11
Gundsølille 12/1, Fløng 15/3
U8 - Drenge 3 Annisse 17/11, Brødeskov 15/12
Haarlev 12/1, Taastrup 15/3
U8 - Drenge 2 Gundsølille 17/11, Lynge-Uggeløse 15/12
Birkerød 12/1, Hellebæk 15/3
U8 - Drenge 2 Gundsølille 17/11, Lynge-Uggeløse 15/12
Farum 12/1, Hellebæk 15/3
U8 - Drenge 2 Fløng 3/11, Lynge-Uggeløse 15/12
Fløng 11/1, Hvalsø 8/3
U8 - Drenge 2 Strøby 17/11, Birkerød 15/12
Farum 12/1, Hvalsø 14/3
U8 - Drenge 2 Viby 17/11, Farum 15/12
Tølløse 12/1, Hvalsø 8/3
U8 - Drenge 1 Viby 17/11, Farum 15/12
Farum 12/1, Hvalsø 8/3
U8 - Drenge 1 Viby 17/11, Farum 15/12
Farum 12/1, Hvalsø 8/3
U8 - Drenge 1 Viby 17/11, Farum 15/12
Farum 12/1, Hvalsø 8/3
U8 - Drenge 1 Viby 17/11, Farum 15/12
Farum 12/1, Hvalsø 8/3
U9 - Piger 2 Annisse 17/11, 
Gundsølille 12/1, Brødeskov 23/2
U9 - Drenge 3 Lynge-Uggeløse 14/3
U9 - Drenge 3 Hellebæk 15/12, Brødeskov 23/2
U9 - Drenge 3 Hellebæk 15/12, Hvalsø 8/3
U9 - Drenge 2 Hellebæk 15/3
U9 - Drenge 2 Taastrup 19/1, Taastrup 14/3
U9 - Drenge 2 Hellebæk 15/12, Tune 23/2
U9 - Drenge 1 Tølløse 3/11
U10 - Piger Begynder Haarlev 17/11, Ringsted 15/12
Haarlev 11/1, Haarlev 14/3
U10 - Piger Begynder Hvalsø 17/11
Viby 12/1, Jægerspris 15/3
U10 - Piger 2 Gundsølille 3/11, Birkerød 15/12
Måløv 26/1, Tune 23/2
U10 - Drenge Begynder Brødeskov 17/11, Ringsted 15/12
Birkerød 12/1, Tune 23/2
U10 - Drenge Begynder Ringsted 15/12
Taastrup 18/1, Strøby 14/3
U10 - Drenge Begynder

Hvalsø 17/11, Ringsted 15/12
Birkerød 12/1, 23/2 Tune

U10 - Drenge 3

Jægerspris 11/1, Brødeskov 23/2

U10 - Drenge  2 Brødeskov 17/11, Farum 15/12
Jægerspris 11/1, Jægerspris 15/3
U10 - drenge 2 Farum 3/11, Fløng 1/12
Jægerspris 11/1, Lynge Uggeløse 14/3
U11 - Piger Begynder Taastrup 3/11, Jyllinge 24/11
Taastrup 19/1, Taastrup 15/3
U11 - Piger 2 Fløng 10/11, Jyllinge 24/11
Tune 12/1, Gundsølille 14/3
U11 - Drenge Begynder Fløng 3/11, Måløv 24/11
Tølløse 11/1, Hvalsø 14/3
U11 - Drenge Begynder Taastrup 3/11, Fløng 24/11
Viby 12/1, Hedehusene 14/3
U11 - Drenge Begynder Ålholm 10/11, Måløv 24/11
Jægerspris 12/1, Gundsølille 14/3
U11 - Drenge 2 Ålholm 10/11, Jyllinge 24/11
Jægerspris 11/1, Jægerspris 15/3
U12 - Piger Begynder Haarlev 11/1
U12 - Piger Begynder Strøby 3/11, Haarlev 24/11
Faxe Ladeplads 12/1, Haarlev 14/3
U12 - Piger 2 Haarlev 3/11, Måløv 24/11
Haarlev 11/1, Hvalsø 29/2
U12 - Drenge Begynder Haarlev 3/11, Tune 24/11
Faxe Ladeplads 11/1, Gundsølille 15/3
U12 - Drenge Begynder Hvalsø 3/11, Tune 24/11
Tølløse 11/1, Gundsølille 15/3
U12 - Drenge Begynder Hvalsø 3/11, Tune 24/11
Birkerød 12/1, Gundsølille 15/3
U12 - Drenge Begynder Hvalsø 3/11, Måløv 24/11
Birkerød 12/1, Gundsølille 15/3
U12 - Drenge  3 Haarlev 3/11, Haarlev 24/11
Måløv 26/1, Faxe Ladeplads 15/3
U12 - Drenge  3 Hvalsø 3/11, Viby 24/11
Birkerød 12/1, Tune 23/2
U12 - Drenge 2 Hvalsø 3/11, Haarlev 24/11
Tølløse 12/1, Hvalsø 29/2
U12 - Drenge 2 Hvalsø 3/11, Haarlev 24/11
Tølløse 12/1, Hvalsø 29/2
U12 - Drenge 2 Haarlev 24/11
Tølløse 12/1, Hvalsø 29/2
U12 - Drenge 2 Haarlev 24/11
Tølløse 12/1, Hvalsø 29/2
U13 - Piger B 1
U13 Drenge  B 2
U14 Piger B 1
U15 - Drenge C 1