Som tidligere år har DBU Sjælland enkelte ledige pladser i diverse rækker. 

Nedenfor finder du oversigten over de pladser, der er tilbage.

Oversigten vil løbende blive opdateret. 

Ønsker du/I at tilmelde et hold i en af de ledige rækker så kontakt:

Futsal U12 og yngre - Bente Zangenberg, beza@dbusjaelland.dk

Futsal U13 og ældre - Thomas Lesly Rasmussen, tler@dbusjaelland

Indefodbold U12 og yngre - Jesper Ran Pedersen, jerp@dbusjaelland.dk

Indefodbold U13 og ældre - Lars Nielsen, larn@dbusjaelland.dk

 

Ledige pladser Futsal 2019/2020
Årgang Niveau Antal ledige pladser
U10 - Drenge C + D 1
U11 - Drenge C + D 2
U11 - Drenge A + B 2
U12 - Drenge C + D 3
U12 - Drenge A + B 3
U15 - Drenge B 1
U16 Drenge - 4

 

Indendørs Håndboldmål - Opdateret den 21. november kl. 08.00

Ledige pladser Indefodbold på håndboldmål 2019/2020
Årgang Niveau Antal ledige pladser
U8 - Pige Begynder Tune 1/12
Tune 12/1, Fløng 15/3
U8 - Pige Begynder Tune 1/12
Tune 12/1, Fløng 15/3
U8 - Pige 2 Tune 1/12
Tune 12/1, Fløng 15/3
U8 - Drenge  Begynder Annisse 15/12
Jægerspris 11/1, Jægerspris 15/3
U8 - Drenge  Begynder Strøby 30/11
Fløng 11/1, Fløng 15/3
U8 - Drenge  Begynder Strøby 30/11
Gundsølille 12/1, Fløng 14/3
U8 - Drenge 3 Brødeskov 15/12
Haarlev 12/1
U8 - Drenge 3 Lynge Uggeløse 15/12
U8 - Drenge 2 Lynge-Uggeløse 15/12
Birkerød 12/1, Hellebæk 15/3
U8 - Drenge 2 Lynge-Uggeløse 15/12
Farum 12/1, Hellebæk 15/3
U8 Drenge 2 Strøby 30/11
U8 drenge 2 Bjæverskov 18/1
U8 - Drenge 2 Lynge-Uggeløse 15/12
Hvalsø 8/3
U8 - Drenge 2 Birkerød 15/12
Farum 12/1, Hvalsø 14/3
U8 - Drenge 2 Farum 15/12
Tølløse 12/1, Hvalsø 8/3
U8 - Drenge 1 Farum 15/12
Farum 12/1, Hvalsø 8/3
U8 - Drenge 1 Farum 15/12
Farum 12/1, Hvalsø 8/3
U8 - Drenge 1 Farum 15/12
Farum 12/1, Hvalsø 8/3
U8 - Drenge 1 Farum 15/12
U8 - Drenge 1 Farum 12/1
U8 - Drenge 1 Hvalsø 8/3
U9 - Pige Begynder Haarlev 30/11
U9 - Drenge 3 Lynge-Uggeløse 14/3
U9 drenge 3 Brødeskov 23/2
U9 - Drenge 3 Hellebæk 15/12
U9 - Drenge 3 Hellebæk 15/12
U9 - Drenge  3 Hvalsø 8/3
U9 - Drenge 3 Tune 1/12
U9 - Drenge 2 Tune 1/12, Hellebæk 15/3
U9 - Drenge 2 Taastrup 19/1
U9 drenge 2 Taastrup 14/3
U9 - Drenge 2 Hellebæk 15/12
U9 - Drenge 2 Tune 23/2
U9 - Drenge 2 Taastrup 19/1
U9 - Drenge 1 Tune  1/12, Bjæverskov 18/1
U10 - Piger Begynder Ringsted 15/12
Haarlev 11/1, Haarlev 14/3
U10 - Piger Begynder Viby 12/1
U10 - Piger 2 Birkerød 15/12
Måløv 26/1, Tune 23/2
U10 - Drenge Begynder Ringsted 15/12
Birkerød 12/1, Tune 23/2
U10 - Drenge Begynder Ringsted 15/12
Taastrup 18/1, Strøby 14/3
U10 - Drenge Begynder

Ringsted 15/12

U10 - Drenge Begynder

Birkerød 12/1

U10 - Drenge Begynder

23/2 Tune

U11 - Piger Begynder Jyllinge 24/11
Taastrup 19/1, Taastrup 15/3
U11 pige 2 Jyllinge 24/11
Tuse 12/1, hvalsø 14/3
U11 - Piger 2 Jyllinge 24/11
Tune 12/1, Gundsølille 14/3
U11 - Drenge Begynder Måløv 24/11
Tølløse 11/1, Hvalsø 14/3
U11 - Drenge Begynder Fløng 24/11
Viby 12/1, Hedehusene 14/3
U11 - Drenge Begynder Måløv 24/11
Jægerspris 12/1, Gundsølille 14/3
U11 - Drenge 2 Jyllinge 24/11
Jægerspris 11/1, Jægerspris 15/3
U11 Drenge 2 Viby 24/11
Jægerspris 11/1, Jægerspris 15/3
U12 - Piger Begynder Haarlev 24/11
Faxe Ladeplads 12/1, Haarlev 14/3
U12 - Piger 2 Måløv 24/11
Haarlev 11/1, Hvalsø 29/2
U12 - Drenge Begynder Tune 24/11
Faxe Ladeplads 11/1, Gundsølille 15/3
U12 - Drenge Begynder Tune 24/11
Tølløse 11/1, Gundsølille 15/3
U12 - Drenge Begynder Tune 24/11
Birkerød 12/1, Gundsølille 15/3
U12 - Drenge Begynder Tune 24/11, Tølløse 11/1, Gundsølille 15/3
U12 - Drenge  3 Haarlev 24/11
Måløv 26/1, Faxe Ladeplads 15/3
U12 - Drenge  3 Viby 24/11
Birkerød 12/1, Tune 23/2
U12 - Drenge  3 Viby 24/11
Måløv 26/1, Lynge-Uggeløse 14/3
U12 - Drenge 2 Haarlev 24/11
Tølløse 12/1, Hvalsø 29/2
U12 - Drenge 2 Haarlev 24/11
Tølløse 12/1, Hvalsø 29/2
U12 - Drenge 2 Haarlev 24/11
Tølløse 12/1, Hvalsø 29/2
U12 - Drenge 2 Haarlev 24/11
Tølløse 12/1, Hvalsø 29/2