Brøndbyernes IF (Liga)

Ungdomspokal U19 Drenge (05) 23/24

Brøndbyernes IF (Liga)
Ungdomspokal U19 Drenge (05) 23/24
P1
Brøndbyernes If
Brøndby Stadion 26
2605 Brøndby
www.brondbyif.net
Brøndby Stadion
Brøndby Stadion 30
2605 Brøndby
Tlf: 4345 5841
Tlf: 4322 5365 (speakerbox)
Gul
Blå
Blå
Blå
Blå
Blå
Nej
Nej

Cheftræner

Menno Van Dam
0031630640873

Træner

Bjørn Holm
21 49 82 40

Træner

Viktor Enevoldsen Kynde
22284912

Assistenttræner

Jesper P. Christiansen
51941806

Assistenttræner

Carl-Emil Lopdrup
51465134

Assistenttræner

Thomas Lollike Christensen
41888210

Målmandstræner

Esben Madsen
26150282

Fysisk træner

Bennet Kästner
93912096

Fysisk træner

Anders Borup
24819574

Fysioterapeut

Kevin Kuperman
22484829

Fysioterapeut

Kristoffer Lindgren Overgaard
23742172

Holdleder

Ole Jensen
40285019

Holdleder

Steen Gildesberg
24418128
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Klubberne bedes bemærke:
1) at der ikke spilles med forlænget spilletid

Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 

1. runde – 21. – 24. august (uge 34)
2. runde – 18. – 21. september (uge 38)
3. runde – 2. – 5. oktober (uge 40)
4. runde – 30. okt - 2. november (uge 44)
5. runde – 27. feb. - 2. marts (uge 9)
6. runde – 18. - 21. marts (uge 12)
7. runde – 15. - 18. april (semifinaler) (uge 16)
8. runde – Finaledato er ukendt pt.

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.

Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane – Hold fra Division indtræder i runde 4 og Liga indtræder i runde 5.

Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.

Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.

Log ind