Brøndby IF - Fortuna Hjørring

lø 11-03-2023
Kl. 15:00
563858
Gjensidige Kvindepokalen 2022/23
Pulje 1
2605 Brøndby
Tlf:
Bane 2
lø 11-03-2023 Kl. 15:00
4
Frederikke Lydia Søkjær
Katrine Stensholm
Simon Blond
Gitte Holm
Philip Warburg
Kampfakta
4
4
:
5
5
4
5
Færdigspillet
Tak til livescore-indberetter Benny Pedersen
'120
Forlænget spilletid slut
'106
2. halvleg forl. spilletid start
'105
1. halvleg forl. spilletid slut
'101
Meryem Baskaya
Julia Tunturi
'91
Forlænget spilletid start
'90
Ordinær kamp slut
'90
Roma Mclaughlin
Mathilde Carstens
'86
Nanna Christiansen
'76
Omewa Joy Ogochuckwu
Kelly Ann Livingstone
'76
Anastasiya Pabiahaila
Elizabeth Cunningham Moore
'76
Mathilde Carøe Vistisen
Rikke Dybdahl
'75
Linnéa Louise Borbye
Beatrice Persson
'72
Kelly Ann Livingstone
'60
Nea Lehtola
Silje Cassandra Simonsen
'60
Aleigh Kathryn Gambone
Signe Hansen Baattrup
'48
Signe Hansen Baattrup
'46
2. halvleg start
'45
1. halvleg slut
'32
Renee Marie Guion
'27
Natalia Wróbel
Straffesparkskonkurrence slut
Julie Tavlo Petersson
Tiia Katariina Peltonen
Nanna Christiansen
Line Saustrup Kristensen
Natalia Wróbel
Renee Marie Guion
Nea Lehtola
Karoline Olesen
Julie Pauludan Madsen
Roma Mclaughlin
Kamp start

Holdopstillinger

Brøndby IF
4 Julie Pauludan Madsen
9 Nanna Christiansen
10 Louise Winter
11 Cecilie Buchberg
14 Julia Tunturi
17 Julie Tavlo Petersson
19 Beatrice Persson
21 Laura Munk Hermann
22 Natalia Wróbel
23 Kathrine Østergaard Larsen
24 Silje Cassandra Simonsen
Reserver
1 Ann-Kathrin Dilfer
3 Casandra Lüthcke
12 Nea Lehtola
16 Malou Marcetto Rylov
28 Linnéa Louise Borbye
30 Meryem Baskaya
Officials Officials
Assistenttræner Assistenttræner Lars Olsen
Assistenttræner Assistenttræner Peer F. Hansen
Målmandstræner Målmandstræner Thomas Fuchs Jensen
Holdleder Holdleder Peter Jørgensen
Fysisk træner Fysisk træner Andreas Gulstad Kure
Cheftræner Cheftræner Per Lundgren Nielsen
Fysioterapeut Fysioterapeut Ida Skov Olesen
Fortuna Hjørring
Freja R. Thisgaard 1
Line Saustrup Kristensen 2
Tiia Katariina Peltonen 5
Elizabeth Cunningham Moore 7
Mathilde Carstens 10
Signe Hansen Baattrup 12
Ashley Lynn Riefner 15
Renee Marie Guion 19
Rikke Dybdahl 21
Kelly Ann Livingstone 31
Karoline Olesen 47
Reserver
Roma Mclaughlin 6
Aleigh Kathryn Gambone 13
Omewa Joy Ogochuckwu 17
Mathilde Carøe Vistisen 20
Anastasiya Pabiahaila 23
Adelaide Gay 33
Janelle Cordia 66
Officials Officials
Assistenttræner Bo Jesper Zinck Assistenttræner
Holdleder Anne Mette Bech Christensen Holdleder
Målmandstræner Rasmus Enevoldsen Målmandstræner
Træner Mathias Bengtsson Træner
Fysisk træner Svanberg Óskarsson Fysisk træner
Fysioterapeut Henrik Bøgvad Fysioterapeut
Læge Kasper Bygum Krarup Læge

Log ind