U7 drenge 3-mands (16) - 8. oktober Medaljestævne, Pulje 14 (2022)

Kampnr Tid Hjemme Ude Bane
Arrangør:
lørdag den. 08-10 2022
Spillested:
Greve Idræts Center Bane 3-1 Lillevangsvej 88 2670 Greve
769055 10:00 VG Fodbold (3) IF Frem Bjæverskov (2) Bane 3-1
10:00
VG Fodbold (3)
IF Frem Bjæverskov (2)
769056 10:00 VG Fodbold (1) Vindinge IF (2) Bane 3-2
10:00
VG Fodbold (1)
Vindinge IF (2)
769057 10:20 Greve Fodbold (1) Karlslunde IF Bane 3-1
10:20
Greve Fodbold (1)
Karlslunde IF
769058 10:20 Greve Fodbold (7) VG Fodbold (3) Bane 3-2
10:20
Greve Fodbold (7)
VG Fodbold (3)
769059 10:40 Vindinge IF (2) Greve Fodbold (1) Bane 3-2
10:40
Vindinge IF (2)
Greve Fodbold (1)
769060 10:40 IF Frem Bjæverskov (2) VG Fodbold (1) Bane 3-1
10:40
IF Frem Bjæverskov (2)
VG Fodbold (1)
769061 11:00 Karlslunde IF Greve Fodbold (7) Bane 3-1
11:00
Karlslunde IF
Greve Fodbold (7)
769062 11:00 VG Fodbold (3) VG Fodbold (1) Bane 3-2
11:00
VG Fodbold (3)
VG Fodbold (1)
769063 11:20 Greve Fodbold (1) Greve Fodbold (7) Bane 3-1
11:20
Greve Fodbold (1)
Greve Fodbold (7)
769064 11:20 IF Frem Bjæverskov (2) Vindinge IF (2) Bane 3-2
11:20
IF Frem Bjæverskov (2)
Vindinge IF (2)
769065 11:40 VG Fodbold (1) Karlslunde IF Bane 3-1
11:40
VG Fodbold (1)
Karlslunde IF
769066 11:40 Greve Fodbold (1) VG Fodbold (3) Bane 3-2
11:40
Greve Fodbold (1)
VG Fodbold (3)
769067 12:00 Vindinge IF (2) Karlslunde IF Bane 3-2
12:00
Vindinge IF (2)
Karlslunde IF
769068 12:00 Greve Fodbold (7) IF Frem Bjæverskov (2) Bane 3-1
12:00
Greve Fodbold (7)
IF Frem Bjæverskov (2)
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366
Bemærk at der spilles på to 3-mandsbaner pr. pulje.

Mødetid: 20 minutter før puljen starter.
Der er ingen niveaudeling, så det er vigtigt at I stiller lige hold. 
Førstnævnte hold stiller træner som kvalificeret bane/kampleder.
Der spilles uden målmand, sidstnævnte hold giver bolden op fra midten ved 1.halvlegs begyndelse. 

Ved 4 kampe pr. hold: spilletid 2x7 min pr. kamp.
Ved udeblivelser eller evt. oversidderpladser bedes I aftale på dagen så alle får 4 kampe.

Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind på jerp@dbusjaelland.dk

Der er medaljer til alle spillere. 3-mands: 6 medaljer pr. hold. 
Medaljerne bliver leveret til værtsklubben. Der kommer nærmere info til værtsklubben.

Log ind