Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
01. nov 2023
18:15
Måløv BK (2)
4
Taastrup Idrætsforening (2)
2
|
|||||||||||||||||||
01. nov 2023
19:00
Herlev IF (2)
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
01. nov 2023
19:00
Nivå-Kokkedal FK (2)
0
Allerød FK (1)
4
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
01. nov 2023
19:00
Oversidder
Eskilstrup (2)
|
|||||||||||||||||||
01. nov 2023
19:00
NAB (2)
3
Næstved FC 77 (2)
1
|
|||||||||||||||||||
01. nov 2023
19:00
Faxe-Haslev Pigefodbold (2)
4
SIF (2)
5
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
01. nov 2023
19:00
DMI (2)
4
AIK 65 Strøby Fodbold (2)
2
|
|||||||||||||||||||
01. nov 2023
19:00
Bagsværd BK (2)
FC Rudersdal (2)
UHT
|
|||||||||||||||||||
01. nov 2023
19:00
Helsingør IF Fodbold (2)
1
Hørsholm-Usserød IK (2)
5
|
|||||||||||||||||||
01. nov 2023
19:00
Frederikssund IK (2)
9
Helsinge Fodbold (2)
0
|
|||||||||||||||||||
01. nov 2023
19:00
Ishøj IF (2)
0
LSF (1)
3
|
|||||||||||||||||||
01. nov 2023
19:00
B. 77, Rødovre (2)
0
Røde Stjerne BK (1)
2
|
|||||||||||||||||||
01. nov 2023
19:00
Slangerup & Omegn IF (2)
3
Esrum IF (2)
6
|
|||||||||||||||||||
01. nov 2023
19:00
IF Skjold Birkerød (2)
4
Ejby IF 1968 (2)
0
|
|||||||||||||||||||
01. nov 2023
19:30
BSF (2)
3
Espergærde IF (2)
4
|
|||||||||||||||||||
01. nov 2023
20:00
Fløng-Hedehusene Fodbold (1)
3
Lynge-Uggeløse IF (1)
2
|
|||||||||||||||||||
14. nov 2023
19:00
Frederikssund IK (2)
1
Allerød FK (1)
4
|
|||||||||||||||||||
14. nov 2023
19:00
Espergærde IF (2)
3
Esrum IF (2)
1
|
|||||||||||||||||||
15. nov 2023
18:15
Måløv BK (2)
0
IF Skjold Birkerød (2)
5
|
|||||||||||||||||||
15. nov 2023
18:30
Hørsholm-Usserød IK (2)
0
Fløng-Hedehusene Fodbold (1)
10
|
|||||||||||||||||||
15. nov 2023
19:00
Herlev IF (2)
1
Bagsværd BK (2)
2
|
|||||||||||||||||||
15. nov 2023
19:00
DMI (2)
4
Eskilstrup (2)
2
|
|||||||||||||||||||
16. nov 2023
19:00
SIF (2)
0
NAB (2)
1
|
|||||||||||||||||||
16. nov 2023
20:15
LSF (1)
3
Røde Stjerne BK (1)
1
|
|||||||||||||||||||
29. nov 2023
19:00
IF Skjold Birkerød (2)
2
LSF (1)
6
|
|||||||||||||||||||
07. dec 2023
19:00
Espergærde IF (2)
2
Allerød FK (1)
1
|
|||||||||||||||||||
31. jan
19:00
NAB (2)
5
DMI (2)
0
|
|||||||||||||||||||
31. jan
19:15
Bagsværd BK (2)
1
Fløng-Hedehusene Fodbold (1)
5
|
|||||||||||||||||||
24. apr
19:00
NAB (2)
5
Espergærde IF (2)
2
|
|||||||||||||||||||
24. apr
19:00
LSF (1)
5
Fløng-Hedehusene Fodbold (1)
6
|
|||||||||||||||||||
16. maj
19:00
NAB (2)
1
Fløng-Hedehusene Fodbold (1)
0
|
OBS: Der kan stadig komme en modstander hvis der står oversidder ud for ens kamp.
Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.
Runder:
1. runde spilles i uge 44-45
2. runde spilles i uge 46-47
3. runde spilles i uge 48-50
4. runde, semifinaler spilles i uge 17-18 2024
FINALEN: ikke fastsat - Spilles på hjemmeholdets bane, findes via lodtrækning
Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet kan hjemmeholdet blive idømt bøde.
Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.
Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.
Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk