Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
27. aug 2023
10:00
Døvania
1
Stefan
6
|
|||||||||||||||||||
03. sep 2023
16:00
Oversidder
Stefan
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
11. sep 2023
10:00
Stefan
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
19. sep 2023
18:30
Stefan
2
Fremad Forsing
0
|
|||||||||||||||||||
22. sep 2023
18:00
Sydhavn FF
3
Stefan
1
|
|||||||||||||||||||
01. okt 2023
10:00
Stefan
0
Champeinz United
0
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
07. okt 2023
16:00
Ørestad IF
2
Stefan
2
|
|||||||||||||||||||
15. okt 2023
10:00
Stefan
0
FC Ryparken
3
|
|||||||||||||||||||
29. okt 2023
10:00
Sydkysten BK
10
Stefan
0
|
|||||||||||||||||||
14. apr
16:00
Oversidder
Stefan
|
|||||||||||||||||||
21. apr
10:00
Stefan
3
Døvania
1
|
|||||||||||||||||||
28. apr
10:00
Stefan
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
05. maj
18:00
Fremad Forsing
4
Stefan
2
|
|||||||||||||||||||
12. maj
10:00
Stefan
1
Sydhavn FF
5
|
|||||||||||||||||||
19. maj
16:00
Champeinz United
0
Stefan
3
|
|||||||||||||||||||
25. maj
11:00
Stefan
2
Ørestad IF
1
|
|||||||||||||||||||
01. jun
16:00
FC Ryparken
9
Stefan
0
|
|||||||||||||||||||
09. jun
12:00
Stefan
Sydkysten BK
HMH
|
Oprykning:
De to bedst placerede oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 1A og 1B rykker op.
Oprykningen forøges med et hold, såfremt der ikke findes en oprykker fra Serie 1 pulje 2 til Københavnsserien 2024/25.
Oprykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker nogen 1. hold fra DBU København-klubber ned fra Københavnsserien efter 2024 forår.
Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de to puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.