Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
13. apr 2023
19:45
AB Tårnby
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
15. apr 2023
12:30
HB 2
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
18. apr 2023
18:00
Oversidder
FC Soccersisters
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
18. apr 2023
18:30
Hekla
1
AB Tårnby
0
|
|||||||||||||||||||
18. apr 2023
19:30
Skjold
6
Copenfalster FF
1
|
|||||||||||||||||||
18. apr 2023
20:45
Oversidder
HB 2
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
24. apr 2023
18:00
BK Heimdal
1
Skjold
1
|
|||||||||||||||||||
25. apr 2023
20:45
Oversidder
Hekla
|
|||||||||||||||||||
26. apr 2023
18:30
Copenfalster FF
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
27. apr 2023
19:15
HB 2
6
FC Soccersisters
1
|
|||||||||||||||||||
27. apr 2023
19:45
AB Tårnby
4
Rødovre
1
|
|||||||||||||||||||
01. maj 2023
18:00
FC Soccersisters
1
Copenfalster FF
3
|
|||||||||||||||||||
02. maj 2023
18:00
Oversidder
BK Heimdal
|
|||||||||||||||||||
02. maj 2023
18:30
Hekla
0
HB 2
3
|
|||||||||||||||||||
02. maj 2023
18:30
Rødovre
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
04. maj 2023
19:30
FC Soccersisters
1
Skjold
8
|
|||||||||||||||||||
07. maj 2023
10:15
Skjold
3
AB Tårnby
1
|
|||||||||||||||||||
08. maj 2023
18:00
BK Heimdal
4
FC Soccersisters
1
|
|||||||||||||||||||
08. maj 2023
19:30
HB 2
1
Copenfalster FF
1
|
|||||||||||||||||||
09. maj 2023
18:30
Hekla
Rødovre
UHT
|
|||||||||||||||||||
09. maj 2023
20:45
Oversidder
Skjold
|
|||||||||||||||||||
11. maj 2023
19:45
AB Tårnby
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
15. maj 2023
18:00
BK Heimdal
1
Hekla
0
|
|||||||||||||||||||
15. maj 2023
18:00
FC Soccersisters
0
AB Tårnby
4
|
|||||||||||||||||||
16. maj 2023
18:00
Oversidder
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
16. maj 2023
18:30
Rødovre
1
HB 2
4
|
|||||||||||||||||||
17. maj 2023
18:30
Copenfalster FF
1
BK Heimdal
3
|
|||||||||||||||||||
19. maj 2023
19:15
Skjold
0
Hekla
3
|
|||||||||||||||||||
23. maj 2023
18:30
Hekla
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
23. maj 2023
18:30
Rødovre
3
Skjold
1
|
|||||||||||||||||||
23. maj 2023
20:45
Oversidder
FC Soccersisters
|
|||||||||||||||||||
25. maj 2023
18:00
HB 2
3
BK Heimdal
0
|
|||||||||||||||||||
29. maj 2023
18:00
FC Soccersisters
Hekla
HMH
|
|||||||||||||||||||
30. maj 2023
18:00
Oversidder
Rødovre
|
|||||||||||||||||||
31. maj 2023
18:30
Copenfalster FF
2
Rødovre
2
|
|||||||||||||||||||
31. maj 2023
18:30
Copenfalster FF
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
01. jun 2023
18:30
Rødovre
5
BK Heimdal
3
|
|||||||||||||||||||
01. jun 2023
19:45
AB Tårnby
3
Copenfalster FF
0
|
|||||||||||||||||||
05. jun 2023
18:00
BK Heimdal
0
AB Tårnby
3
|
|||||||||||||||||||
06. jun 2023
18:30
Rødovre
5
FC Soccersisters
2
|
|||||||||||||||||||
07. jun 2023
19:30
HB 2
0
Skjold
2
|
|||||||||||||||||||
10. jun 2023
12:00
Hekla
4
Copenfalster FF
0
|
|||||||||||||||||||
10. jun 2023
16:15
AB Tårnby
2
HB 2
0
|
|||||||||||||||||||
10. jun 2023
16:15
Skjold
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
10. jun 2023
16:15
Oversidder
BK Heimdal
|
Oprykning:
De 3 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de to puljer rykker op.
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.
Nedrykning:
Nr. 8, 9 og 10 i begge puljer rykker ned.