Ungdomspokalen U18 Piger (05-06) 22/23 (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
203652
on17-08 2022
18:30 Helsinge Fodbold (2) Hillerød Fodbold (1) Helsinge Stadion
4
-
3
17. aug 2022
18:30
Helsinge Fodbold (2)
4
Hillerød Fodbold (1)
3
203653
on17-08 2022
18:30 AIK 65 Strøby Fodbold (2) Ringsted Dame FK (1) Strøbyhallen
0
-
4
17. aug 2022
18:30
AIK 65 Strøby Fodbold (2)
0
Ringsted Dame FK (1)
4
203654
on17-08 2022
18:30 Allerød Fodbold Klub (1) Hornbæk IF (1) Allerød Idrætspark
6
-
1
17. aug 2022
18:30
Allerød Fodbold Klub (1)
6
Hornbæk IF (1)
1
203655
on17-08 2022
18:30 Jernløse/Svebølle (2) B. 73, Slagelse (1) Jernløse Hallen
0
-
4
17. aug 2022
18:30
Jernløse/Svebølle (2)
0
B. 73, Slagelse (1)
4
135052
on31-08 2022
18:00 Amager PF (2) Allerød Fodbold Klub (1) Dragør Bk
0
-
14
31. aug 2022
18:00
Amager PF (2)
0
Allerød Fodbold Klub (1)
14
135053
on31-08 2022
18:00 Roskilde Pigefodbold (Øst) Brøndbyernes IF (DM) Himmelev Idrætspark
0
-
13
31. aug 2022
18:00
Roskilde Pigefodbold (Øst)
0
Brøndbyernes IF (DM)
13
135054
on31-08 2022
18:00 B. 73, Slagelse (1) Greve Fodbold (2) Vemmelev Kunstgræs
1
-
2
31. aug 2022
18:00
B. 73, Slagelse (1)
1
Greve Fodbold (2)
2
135055
on31-08 2022
18:00 Fremad Valby (Øst) B.93 (DM) Valby Idrætspark
HHT
31. aug 2022
18:00
Fremad Valby (Øst)
B.93 (DM)
HHT
135057
on31-08 2022
18:00 Ringsted Dame FK (1) Nykøbing FC (Øst) Ringsted Stadion
UHT
31. aug 2022
18:00
Ringsted Dame FK (1)
Nykøbing FC (Øst)
UHT
135059
on31-08 2022
18:00 FC Nordsjælland (DM) Oversidder Farum Park
31. aug 2022
18:00
FC Nordsjælland (DM)
Oversidder
135058
on31-08 2022
19:00 Helsinge Fodbold (2) HB Køge (DM) Helsinge Stadion
0
-
15
31. aug 2022
19:00
Helsinge Fodbold (2)
0
HB Køge (DM)
15
135056
to01-09 2022
18:15 HIK (Øst) BSF (DM) HIK
1
-
4
01. sep 2022
18:15
HIK (Øst)
1
BSF (DM)
4
312392
on28-09 2022
19:00 Allerød Fodbold Klub (1) Ringsted Dame FK (1) Allerød Idrætspark Kunstgræs
2
-
1
28. sep 2022
19:00
Allerød Fodbold Klub (1)
2
Ringsted Dame FK (1)
1
312390
on28-09 2022
19:30 B.93 (DM) Brøndbyernes IF (DM) Kunst, B93
0
-
4
28. sep 2022
19:30
B.93 (DM)
0
Brøndbyernes IF (DM)
4
312391
to29-09 2022
17:30 Greve Fodbold (2) HB Køge (DM) Greve Idræts Center Kunstgræs
0
-
6
29. sep 2022
17:30
Greve Fodbold (2)
0
HB Køge (DM)
6
312393
on19-10 2022
18:00 BSF (DM) FC Nordsjælland (DM) Ballerup Idrætspark, Kunstgræs
0
-
5
19. okt 2022
18:00
BSF (DM)
0
FC Nordsjælland (DM)
5
489170
on26-04 2023
18:15 HB Køge (DM) FC Nordsjælland (DM) Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
0
-
3
26. apr 2023
18:15
HB Køge (DM)
0
FC Nordsjælland (DM)
3
489157
on26-04 2023
18:30 Allerød Fodbold Klub (1) Brøndbyernes IF (DM) Allerød Idrætspark
0
-
6
26. apr 2023
18:30
Allerød Fodbold Klub (1)
0
Brøndbyernes IF (DM)
6
645728
14-05 2023
16:00 Brøndbyernes IF (DM) FC Nordsjælland (DM) Ballerup Idrætspark
1
-
2
14. maj 2023
16:00
Brøndbyernes IF (DM)
1
FC Nordsjælland (DM)
2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

1. runde 17.8 4 kampe 12 oversiddere. Lodtrækning 2.runde 22.8 12.00 facebook DBU Sjælland

2. runde 31.8 16 hold -  Lodtrækning 3.runde 2.9 12.00 facebook DBU Sjælland

3. runde 28.9 kvartfinaler Lodtrækning Semifinaler 25.11 kl 14.00 facebook DBU Sjælland

4. runde Semifinaler

5. runde 14.5.23 Finale

Log ind