Ungdomspokal U19 Drenge (04) 22/23 (2023)

Seneste resultater

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Resultat
641405
to13-10 2022
19:00 Humlebæk BK (1) Holbæk B&I (Ø1)
2
-
5
13. okt 2022
19:00
Humlebæk BK (1)
2
Holbæk B&I (Ø1)
5
840968
ti01-11 2022
19:00 B. 73, Slagelse (M) Roskilde BK (Division)
4
-
5
01. nov 2022
19:00
B. 73, Slagelse (M)
4
Roskilde BK (Division)
5
841062
ti01-11 2022
19:30 Brønshøj (Ø2) Hvidovre IF (Division)
6
-
5
01. nov 2022
19:30
Brønshøj (Ø2)
6
Hvidovre IF (Division)
5
841239
on02-11 2022
19:00 KFUM BK, Roskilde (M) AB (Division)
0
-
3
02. nov 2022
19:00
KFUM BK, Roskilde (M)
0
AB (Division)
3
840967
on02-11 2022
20:00 A27 (Ø1) Nykøbing FC (Division)
6
-
7
02. nov 2022
20:00
A27 (Ø1)
6
Nykøbing FC (Division)
7
841238
ti08-11 2022
19:00 Hørsholm-Usserød IK (Ø1) HIK (Division)
5
-
1
08. nov 2022
19:00
Hørsholm-Usserød IK (Ø1)
5
HIK (Division)
1
841241
on09-11 2022
19:30 FA 2000 (Ø1) FC Helsingør (Division)
6
-
7
09. nov 2022
19:30
FA 2000 (Ø1)
6
FC Helsingør (Division)
7
841237
ma14-11 2022
19:30 Karlslunde IF (1) HB Køge (Division)
1
-
8
14. nov 2022
19:30
Karlslunde IF (1)
1
HB Køge (Division)
8
841240
on30-11 2022
19:30 Holbæk B&I (Ø1) B93 (Division)
0
-
4
30. nov 2022
19:30
Holbæk B&I (Ø1)
0
B93 (Division)
4
890268
on01-03 2023
19:00 Nykøbing FC (Division) Roskilde BK (Division)
2
-
3
01. mar 2023
19:00
Nykøbing FC (Division)
2
Roskilde BK (Division)
3
890269
on01-03 2023
19:00 Brønshøj (Ø2) HB Køge (Division)
0
-
2
01. mar 2023
19:00
Brønshøj (Ø2)
0
HB Køge (Division)
2
890270
on01-03 2023
19:00 Hørsholm-Usserød IK (Ø1) AB (Division)
4
-
6
01. mar 2023
19:00
Hørsholm-Usserød IK (Ø1)
4
AB (Division)
6
890271
ti21-03 2023
19:30 B93 (Division) FC Helsingør (Division)
4
-
2
21. mar 2023
19:30
B93 (Division)
4
FC Helsingør (Division)
2
428242
ti28-03 2023
18:00 B93 (Division) Brøndbyernes IF (Liga)
2
-
3
28. mar 2023
18:00
B93 (Division)
2
Brøndbyernes IF (Liga)
3
428246
on29-03 2023
19:00 Roskilde BK (Division) FC Nordsjælland (Liga)
3
-
4
29. mar 2023
19:00
Roskilde BK (Division)
3
FC Nordsjælland (Liga)
4
428243
ti04-04 2023
18:00 AB (Division) FC København (Liga)
1
-
2
04. apr 2023
18:00
AB (Division)
1
FC København (Liga)
2
428245
08-04 2023
12:00 HB Køge (Division) Lyngby Bk (Liga)
1
-
3
08. apr 2023
12:00
HB Køge (Division)
1
Lyngby Bk (Liga)
3
625849
ti25-04 2023
14:00 Brøndbyernes IF (Liga) FC København (Liga)
1
-
3
25. apr 2023
14:00
Brøndbyernes IF (Liga)
1
FC København (Liga)
3
625850
on26-04 2023
18:00 Lyngby Bk (Liga) FC Nordsjælland (Liga)
6
-
4
26. apr 2023
18:00
Lyngby Bk (Liga)
6
FC Nordsjælland (Liga)
4
288782
on17-05 2023
18:30 FC København (Liga) Lyngby Bk (Liga)
1
-
2
17. maj 2023
18:30
FC København (Liga)
1
Lyngby Bk (Liga)
2

Stilling

Kommende kampe

Der blev ikke fundet nogen resultater
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Klubberne bedes bemærke:
1) at der ikke spilles med forlænget spilletid

Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 

1. runde – 22. – 25. august (uge 34)
2. runde – 19. – 22. september (uge 38)
3. runde – 3. – 6. oktober (uge 40)
4. runde – 1. - 3. november (uge 44)
5. runde – 27. feb. - 2. marts (uge 9)
6. runde – 27. - 30. marts (uge 13)
7. runde – 17. - 20. april (semifinaler) (uge 16)
8. runde – Finaledato er onsdag den 17. maj 2023, Tingbjerg IP, Opvis, kl. 18:30

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.

Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane – Hold fra Division indtræder i runde 4 og Liga indtræder i runde 5/6.

Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.

Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.

Log ind