U7 drenge 3-mands (16) - 8. oktober Medaljestævne, Pulje 3 (2022)

Kampnr Tid Hjemme Ude Bane
Arrangør:
lørdag den. 08-10 2022
Spillested:
Sørbyhallen Bane 6 3-mands Kirkerupvej 16 4200 Slagelse
574338 10:00 FS Hashøj Slagelse B&I Bane 6 3-mands
10:00
FS Hashøj
Slagelse B&I
574339 10:00 Skælskør Boldklub og Idrætsforening (2) Sørbymagle IF Bane 7 3-mands
10:00
Skælskør Boldklub og Idrætsforening (2)
Sørbymagle IF
574340 10:20 Skælskør Boldklub og Idrætsforening (1) Næstved I.F. (2) Bane 6 3-mands
10:20
Skælskør Boldklub og Idrætsforening (1)
Næstved I.F. (2)
574341 10:20 Næstved I.F. (1) FS Hashøj Bane 7 3-mands
10:20
Næstved I.F. (1)
FS Hashøj
574342 10:40 Sørbymagle IF Skælskør Boldklub og Idrætsforening (1) Bane 6 3-mands
10:40
Sørbymagle IF
Skælskør Boldklub og Idrætsforening (1)
574343 10:40 Slagelse B&I Skælskør Boldklub og Idrætsforening (2) Bane 7 3-mands
10:40
Slagelse B&I
Skælskør Boldklub og Idrætsforening (2)
574344 11:00 Næstved I.F. (2) Næstved I.F. (1) Bane 6 3-mands
11:00
Næstved I.F. (2)
Næstved I.F. (1)
574345 11:00 FS Hashøj Skælskør Boldklub og Idrætsforening (2) Bane 7 3-mands
11:00
FS Hashøj
Skælskør Boldklub og Idrætsforening (2)
574346 11:20 Skælskør Boldklub og Idrætsforening (1) Næstved I.F. (1) Bane 7 3-mands
11:20
Skælskør Boldklub og Idrætsforening (1)
Næstved I.F. (1)
574347 11:20 Slagelse B&I Sørbymagle IF Bane 6 3-mands
11:20
Slagelse B&I
Sørbymagle IF
574348 11:40 Skælskør Boldklub og Idrætsforening (2) Næstved I.F. (2) Bane 6 3-mands
11:40
Skælskør Boldklub og Idrætsforening (2)
Næstved I.F. (2)
574349 11:40 Skælskør Boldklub og Idrætsforening (1) FS Hashøj Bane 7 3-mands
11:40
Skælskør Boldklub og Idrætsforening (1)
FS Hashøj
574350 12:00 Sørbymagle IF Næstved I.F. (2) Bane 6 3-mands
12:00
Sørbymagle IF
Næstved I.F. (2)
574351 12:00 Næstved I.F. (1) Slagelse B&I Bane 7 3-mands
12:00
Næstved I.F. (1)
Slagelse B&I
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366
Bemærk at der spilles på to 3-mandsbaner pr. pulje.

Mødetid: 20 minutter før puljen starter.
Der er ingen niveaudeling, så det er vigtigt at I stiller lige hold. 
Førstnævnte hold stiller træner som kvalificeret bane/kampleder.
Der spilles uden målmand, sidstnævnte hold giver bolden op fra midten ved 1.halvlegs begyndelse. 

Ved 4 kampe pr. hold: spilletid 2x7 min pr. kamp.
Ved udeblivelser eller evt. oversidderpladser bedes I aftale på dagen så alle får 4 kampe.

Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind på jerp@dbusjaelland.dk

Der er medaljer til alle spillere. 3-mands: 6 medaljer pr. hold. 
Medaljerne bliver leveret til værtsklubben. Der kommer nærmere info til værtsklubben.

Log ind