MENU

U10 drenge 5-mands (13) 2-Efterårsserie 11/9, Pulje 3 //

Spillested

Hvalsø ny Idrætsplads
Hvid
Blå

Holdleder

Malan Vigdà Tel: / Mobil: 31387754

Assistenttræner

Mike Vigda Martinsen Tel: / Mobil: 2826 3415

Cheftræner

Morten Ross Rasmussen Tel: / Mobil: 54332433

Spillested

Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
Sort/Hvid
Sort

Spillested

Solrød Idrætscenter
Gul
Rød
Rød

Træner

Carsten Krall Sørensen Tel: 40630150 / Mobil: 40630150

Træner

Christian Frost Koch Hogrebe Tel: / Mobil: 20706979

Træner

Dennis Lind Gregersen Tel: 28108198 / Mobil: 28108198

Træner

Jesper Juul Jørgensen Tel: / Mobil: 91528200

Træner

Martin Lund Tel: / Mobil: 29889977

Træner

Morten Joensen Tel: / Mobil: 26252181

Træner

Thomas Østerbye Tel: / Mobil: 26252077

Træner

Anders Kilde Tel: 61673739 / Mobil: 61673739

Træner

Jesper Grønquist Mathiasen Tel: / Mobil: 28439427

Træner

Adam Høgsbro Laursen Tel: / Mobil: 28712608

Træner

Nermin Galijatovic Tel: / Mobil: 23113393

Assistent

Chris Dennis Madsen Tel: / Mobil: 3025 3379

Assistent

Dennis Ratz Tel: / Mobil: 26707049

Assistent

Henrik Jacques Bekke Tel: / Mobil: 28928861

Assistent

Jakob Christensen Tel: / Mobil: 60142374

Assistent

Leon Jakobsen Tel: / Mobil: 31412838

Assistent

Søren Holm Printz Tel: / Mobil: 51176863

Assistent

Mikkel Juul Tel: 56141150 / Mobil: 40107722

Assistent

Malte Abildgaard Skude Tel: 23331106 / Mobil: 27622655

Assistent

Thomas Mühlbach List Nissen Tel: 36307966 / Mobil: 20234121

Sportschef

Tobias Ibsen Tel: / Mobil: 30741319

Assistenttræner

Søren Overby Larsen Tel: / Mobil: 22910220

Assistenttræner

Camilla Ree Jørgensen Tel: / Mobil: 27152442

Teamleder

Lone Engberg Larsen Tel: / Mobil: 22226560

Spillested

Tusehallen
Rød
Sort
Sort

Spillested

Tølløse Stadion
Rød
Sort
Rød

Holdleder

Lisa Kornerup Ølgaard Tel: / Mobil: 40871446

Træner

Emil Vithus Hülz Tel: 25442357 / Mobil: 27778330

Træner

Dan Gebauer Busk Tel: / Mobil: 51583931

Cheftræner

Jacob Ølgaard Tel: 20435930 / Mobil: 20435930

Spillested

Viby Idrætsanlæg
Bordeaux
Hvid
Sort

Holdleder

Rikke Olsen Tel: / Mobil: 27383325

Træner

Torben Nielsen Tel: / Mobil: 29868887

Træner

Anders Christian Lose Tel: / Mobil: 21735308

Træner

Palle Bjerg Petersen Tel: / Mobil: 22376440
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Bemærk at der spilles på to 5-mandsbaner pr. pulje.

Mød i god tid og tilmeld jer hos værtsklubbens stævneleder. Alle hold møder senest 15 minutter før første kamp i puljen.
Spilletid 2x7 min pr. kamp.
Husk at det er vigtigt at I stiller hold efter det tilmeldte niveau. 
Førstnævnte hold stiller kvalificeret bane/kampleder.

Efterårsserien består af 4 stævner, bemærk datoerne for det enkelte stævne. Bemærk at der kan forekomme ændringer i kampprogrammet til de enkelte stævner, så husk at holde jer opdateret på appen eller via www.dbusjaelland.dk.

Hvis I benytter KampKlar, så hvis alle fire stævner ikke automatisk er kommet ind i KampKlar, så kan de hentes frem ved at gå i KampKlar via mit.dbu.dk og trykke på indstillinger i venstremenuen og derefter turneringshold midt på skærmen.

Ved udeblivelser bedes I aftale på dagen så alle får fire kampe.
Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind til jerp@dbusjaelland.dk

Log ind