Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Arrangør | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
17. jun 2023
10:00
B. 1973, Herlev
Rosenhøj BK (2)
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
10:00
Ishøj IF (1)
BK Avarta
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
10:20
Vallensbæk IF
Brede IF (2)
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
10:20
Brøndbyernes IF (1)
Rebæk IF (1)
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
10:40
Rosenhøj BK (2)
Ishøj IF (1)
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
10:40
BK Avarta
Vallensbæk IF
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
11:00
Rebæk IF (1)
B. 1973, Herlev
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
11:00
Brede IF (2)
Brøndbyernes IF (1)
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
11:20
B. 1973, Herlev
Ishøj IF (1)
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
11:20
Rosenhøj BK (2)
BK Avarta
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
11:40
Vallensbæk IF
Brøndbyernes IF (1)
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
11:40
Brede IF (2)
Rebæk IF (1)
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
12:00
B. 1973, Herlev
Vallensbæk IF
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
12:00
Rosenhøj BK (2)
Brede IF (2)
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
12:20
Ishøj IF (1)
Brøndbyernes IF (1)
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
12:20
BK Avarta
Rebæk IF (1)
|
Bemærk at der spilles på to 5-mandsbaner pr. pulje.
Mødetid: 20 minutter før puljen starter.
Førstnævnte hold stiller træner som kvalificeret bane/kampleder.
Husk at det er vigtigt at I stiller hold efter det tilmeldte niveau.
Spilletid 2x7 min pr. kamp.
Ved udeblivelser eller evt. oversidderpladser bedes I aftale på dagen så alle får 4 kampe.
Regler i 5-mands: https://www.dbusjaelland.dk/turnering/boern-u2-u12/dbu-sjaellands-3-og-5-mandsstaevner/spilleregler-i-boernefodbold-5-5/
Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind på clan@dbusjaelland.dk
Der er medaljer til alle spillere. 5-mands: 8 medaljer pr. hold.
Medaljerne bliver leveret til værtsklubben. Der kommer nærmere info til værtsklubben.