U10 piger 5-mands (13) begynder-18. juni Medaljes, Pulje 2 (2023)
Avedøre IF
Spillested
Avedøre Stadion
Sort/Hvid
Sort
BSF
Spillested
Ballerup Idrætspark
Rød
Rød
Rød
FC Holte
Spillested
Rudegård Stadion
Blå
Blå
Blå
FC Lejre
Spillested
Lejrehallen
Blå
Blå
Blå
IF Bytoften
Spillested
Gladsaxe skole
Blå
Sort
Sort
Roskilde Pigefodbold
Spillested
Himmelev Idrætspark
Blå
Sort
Taastrup FC
Spillested
NyBolig Park
Lime
Sort
Sort
Vallensbæk IF
Spillested
Vallensbæk Idrætscenter
Gul
Sort
Sort
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366
Bemærk at der spilles på to 5-mandsbaner pr. pulje.
Mødetid: 20 minutter før puljen starter.
Førstnævnte hold stiller træner som kvalificeret bane/kampleder.
Husk at det er vigtigt at I stiller hold efter det tilmeldte niveau.
Spilletid 2x7 min pr. kamp.
Ved udeblivelser eller evt. oversidderpladser bedes I aftale på dagen så alle får 4 kampe.
Regler i 5-mands: https://www.dbusjaelland.dk/turnering/boern-u2-u12/dbu-sjaellands-3-og-5-mandsstaevner/spilleregler-i-boernefodbold-5-5/
Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind på clan@dbusjaelland.dk
Der er medaljer til alle spillere. 5-mands: 8 medaljer pr. hold.
Medaljerne bliver leveret til værtsklubben. Der kommer nærmere info til værtsklubben.
Bemærk at der spilles på to 5-mandsbaner pr. pulje.
Mødetid: 20 minutter før puljen starter.
Førstnævnte hold stiller træner som kvalificeret bane/kampleder.
Husk at det er vigtigt at I stiller hold efter det tilmeldte niveau.
Spilletid 2x7 min pr. kamp.
Ved udeblivelser eller evt. oversidderpladser bedes I aftale på dagen så alle får 4 kampe.
Regler i 5-mands: https://www.dbusjaelland.dk/turnering/boern-u2-u12/dbu-sjaellands-3-og-5-mandsstaevner/spilleregler-i-boernefodbold-5-5/
Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind på clan@dbusjaelland.dk
Der er medaljer til alle spillere. 5-mands: 8 medaljer pr. hold.
Medaljerne bliver leveret til værtsklubben. Der kommer nærmere info til værtsklubben.