Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
21. aug 2023
19:00
BK Stefan 4
4
Skjold 10
8
|
|||||||||||||||||||
21. aug 2023
20:30
Inter Copenhagen CF
2
FB 16
0
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
22. aug 2023
19:30
Copenhagen Foxes
4
Sundby 2
2
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2023
19:00
Frem 4
1
FB 14
4
|
|||||||||||||||||||
24. aug 2023
19:15
HB 6
Laddersfield Town
UHT
|
|||||||||||||||||||
28. aug 2023
18:00
Laddersfield Town
Inter Copenhagen CF
HHT
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
29. aug 2023
18:45
Frem 4
2
BK Stefan 4
4
|
|||||||||||||||||||
29. aug 2023
20:00
Sundby 2
1
HB 6
7
|
|||||||||||||||||||
30. aug 2023
20:30
FB 16
2
FB 14
4
|
|||||||||||||||||||
03. sep 2023
11:30
Skjold 10
4
Copenhagen Foxes
3
|
|||||||||||||||||||
04. sep 2023
19:00
BK Stefan 4
3
Copenhagen Foxes
1
|
|||||||||||||||||||
04. sep 2023
20:30
Inter Copenhagen CF
2
Sundby 2
2
|
|||||||||||||||||||
07. sep 2023
18:30
Frem 4
3
FB 16
3
|
|||||||||||||||||||
07. sep 2023
20:30
FB 14
8
Laddersfield Town
1
|
|||||||||||||||||||
11. sep 2023
19:15
Copenhagen Foxes
3
HB 6
2
|
|||||||||||||||||||
12. sep 2023
20:45
Laddersfield Town
3
Frem 4
3
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2023
18:00
Sundby 2
2
FB 14
9
|
|||||||||||||||||||
19. sep 2023
19:30
Inter Copenhagen CF
3
Copenhagen Foxes
1
|
|||||||||||||||||||
23. sep 2023
14:00
Frem 4
2
Sundby 2
1
|
|||||||||||||||||||
25. sep 2023
18:00
Laddersfield Town
3
BK Stefan 4
3
|
|||||||||||||||||||
25. sep 2023
19:15
Copenhagen Foxes
5
FB 14
3
|
|||||||||||||||||||
26. sep 2023
18:15
BK Stefan 4
2
HB 6
3
|
|||||||||||||||||||
27. sep 2023
20:30
FB 16
1
Laddersfield Town
6
|
|||||||||||||||||||
28. sep 2023
19:30
FB 14
5
Skjold 10
3
|
|||||||||||||||||||
30. sep 2023
18:00
Sundby 2
1
FB 16
0
|
|||||||||||||||||||
01. okt 2023
11:30
Skjold 10
3
Inter Copenhagen CF
1
|
|||||||||||||||||||
02. okt 2023
20:30
Laddersfield Town
4
Sundby 2
1
|
|||||||||||||||||||
03. okt 2023
20:30
BK Stefan 4
4
Inter Copenhagen CF
2
|
|||||||||||||||||||
04. okt 2023
20:30
FB 16
6
Skjold 10
1
|
|||||||||||||||||||
04. okt 2023
20:30
FB 14
3
HB 6
1
|
|||||||||||||||||||
07. okt 2023
15:00
Frem 4
4
Copenhagen Foxes
4
|
|||||||||||||||||||
09. okt 2023
20:30
Inter Copenhagen CF
4
FB 14
7
|
|||||||||||||||||||
09. okt 2023
20:30
Copenhagen Foxes
5
FB 16
2
|
|||||||||||||||||||
09. okt 2023
20:30
BK Stefan 4
Sundby 2
HHT
|
|||||||||||||||||||
14. okt 2023
10:00
HB 6
5
Frem 4
1
|
|||||||||||||||||||
14. okt 2023
11:30
Skjold 10
1
Laddersfield Town
2
|
|||||||||||||||||||
17. okt 2023
18:15
Skjold 10
4
Frem 4
4
|
|||||||||||||||||||
18. okt 2023
20:30
FB 16
1
BK Stefan 4
7
|
|||||||||||||||||||
18. okt 2023
21:00
HB 6
4
Inter Copenhagen CF
3
|
|||||||||||||||||||
22. okt 2023
12:30
HB 6
Skjold 10
HHT
|
|||||||||||||||||||
23. okt 2023
20:30
Laddersfield Town
1
Copenhagen Foxes
6
|
|||||||||||||||||||
25. okt 2023
20:30
FB 16
2
HB 6
1
|
|||||||||||||||||||
26. okt 2023
20:30
FB 14
4
BK Stefan 4
4
|
|||||||||||||||||||
28. okt 2023
18:00
Sundby 2
4
Skjold 10
3
|
|||||||||||||||||||
29. okt 2023
12:30
Frem 4
1
Inter Copenhagen CF
5
|
Oprykning: De 12 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 6 puljer rykker op
Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 2 puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.
Nedrykning: Nr. 8,9 og 10 i alle 6 puljer rykker ned