Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
22. aug 2023
19:00
Hellas
1
Frem 7
4
|
|||||||||||||||||||
22. aug 2023
19:30
FB 21
2
JIF Hakoah
4
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
22. aug 2023
20:30
B.93 3
8
Skjold 20
2
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2023
12:00
Fremad Valby 8
4
AB Tårnby
1
|
|||||||||||||||||||
27. aug 2023
11:30
Skjold 18
3
Fremad Amager 2
3
|
|||||||||||||||||||
28. aug 2023
20:45
Skjold 20
5
Hellas
1
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
29. aug 2023
20:00
Fremad Amager 2
B.93 3
UHT
|
|||||||||||||||||||
30. aug 2023
18:45
Frem 7
1
FB 21
4
|
|||||||||||||||||||
31. aug 2023
19:30
JIF Hakoah
2
Fremad Valby 8
3
|
|||||||||||||||||||
02. sep 2023
10:00
AB Tårnby
0
Skjold 18
5
|
|||||||||||||||||||
05. sep 2023
18:30
Fremad Valby 8
1
Frem 7
6
|
|||||||||||||||||||
05. sep 2023
19:30
Skjold 18
4
JIF Hakoah
0
|
|||||||||||||||||||
05. sep 2023
20:30
B.93 3
5
Hellas
3
|
|||||||||||||||||||
05. sep 2023
20:30
FB 21
2
Skjold 20
1
|
|||||||||||||||||||
07. sep 2023
20:00
Fremad Amager 2
6
AB Tårnby
4
|
|||||||||||||||||||
11. sep 2023
20:45
Skjold 20
3
Fremad Valby 8
2
|
|||||||||||||||||||
13. sep 2023
18:45
Frem 7
1
Skjold 18
5
|
|||||||||||||||||||
14. sep 2023
19:30
JIF Hakoah
4
Fremad Amager 2
2
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2023
10:00
AB Tårnby
B.93 3
UHT
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2023
12:00
Hellas
FB 21
UHT
|
|||||||||||||||||||
19. sep 2023
19:30
Skjold 18
1
Skjold 20
2
|
|||||||||||||||||||
19. sep 2023
20:30
B.93 3
2
FB 21
1
|
|||||||||||||||||||
21. sep 2023
19:30
Fremad Amager 2
7
Frem 7
3
|
|||||||||||||||||||
21. sep 2023
19:45
AB Tårnby
3
JIF Hakoah
2
|
|||||||||||||||||||
25. sep 2023
19:30
Skjold 20
2
Fremad Amager 2
3
|
|||||||||||||||||||
26. sep 2023
20:30
FB 21
4
Fremad Valby 8
1
|
|||||||||||||||||||
27. sep 2023
18:45
Frem 7
6
AB Tårnby
3
|
|||||||||||||||||||
28. sep 2023
19:30
JIF Hakoah
2
B.93 3
1
|
|||||||||||||||||||
30. sep 2023
10:00
Hellas
1
Skjold 18
9
|
|||||||||||||||||||
03. okt 2023
19:30
Fremad Amager 2
6
Hellas
3
|
|||||||||||||||||||
03. okt 2023
20:30
B.93 3
10
Fremad Valby 8
1
|
|||||||||||||||||||
05. okt 2023
19:30
JIF Hakoah
2
Frem 7
3
|
|||||||||||||||||||
07. okt 2023
10:00
AB Tårnby
6
Skjold 20
3
|
|||||||||||||||||||
07. okt 2023
11:30
Skjold 18
2
FB 21
0
|
|||||||||||||||||||
11. okt 2023
18:00
Fremad Valby 8
4
Hellas
1
|
|||||||||||||||||||
11. okt 2023
20:30
FB 21
0
Fremad Amager 2
4
|
|||||||||||||||||||
14. okt 2023
12:00
Fremad Valby 8
1
Skjold 18
3
|
|||||||||||||||||||
14. okt 2023
12:00
Hellas
1
AB Tårnby
7
|
|||||||||||||||||||
14. okt 2023
14:00
B.93 3
Frem 7
UHT
|
|||||||||||||||||||
24. okt 2023
19:30
Fremad Amager 2
9
Fremad Valby 8
8
|
|||||||||||||||||||
25. okt 2023
18:45
Frem 7
1
Skjold 20
2
|
|||||||||||||||||||
26. okt 2023
19:30
JIF Hakoah
3
Hellas
3
|
|||||||||||||||||||
28. okt 2023
10:00
AB Tårnby
1
FB 21
2
|
|||||||||||||||||||
28. okt 2023
10:15
Skjold 18
5
B.93 3
0
|
|||||||||||||||||||
31. okt 2023
20:45
Skjold 20
1
JIF Hakoah
2
|
Oprykning: De 18 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 8 puljer rykker op.
Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 2 puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.
Nedrykning: Nr. 9 og 10 i alle 8 puljer rykker ned