Amandas Sønner
Spillested
Kløvermarkens Idrætsanlæg
Trøje
Blå/Hvid
Shorts
Hvid
Strømper
Blå
Træner
Christopher Dyppel
Tel: 25676307 / Mobil:
Assistenttræner
Anton Lohmann Rosenqvist
Tel: 60122271 / Mobil: 60122271
Fysisk træner
Mathias Jensen
Tel: 3012 6047 / Mobil: 30126046
Bk. Heimdal
Spillested
Fælledparken
Trøje
Grøn
Shorts
Grøn
Strømper
Træner
Nabi Dogan
Tel: / Mobil: 51582917
Bk. Hekla
Spillested
Hekla Park
Trøje
Orange
Shorts
Blå
Strømper
Blå
Træner
Henrik Gavnbo Ekman
Tel: / Mobil: 21662338
Kampklar assistent
Heine Larsen
Tel: / Mobil: 3070 1147
Cheftræner
Jack Nedovic
Tel: / Mobil: 60666190
Copenfalster FF
Spillested
Lersøparken
Trøje
Sort/Blå
Shorts
Sort
Strømper
Sort
Holdleder
Casper Dalsten
Tel: 30267473 / Mobil: 30267473
Holdleder
Sebastian Sembach
Tel: / Mobil: 28157498
Holdleder
Oliver Pedersen
Tel: 28127187 / Mobil: 28127187
Holdleder
Alexander Teddy Stachurska
Tel: / Mobil: 50804235
Kampklar assistent
Alexander Teddy Stachurska
Tel: / Mobil: 50804235
Copenhagen Calcio
Spillested
Valby Idrætspark
Trøje
Mørkeblå
Shorts
Mørkeblå
Strømper
Hvid
Dankurd IF
Spillested
Valby Idrætspark
Trøje
Grøn
Shorts
Grøn
Strømper
Rød
Holdleder
Bjar Sahid
Tel: / Mobil:
Holdleder
Hagir Rashid Faizallah
Tel: 50532166 / Mobil: 50532166
FC Nordhavn
Spillested
Ryparken Idrætsanlæg
Trøje
Hvid
Shorts
Hvid
Strømper
Hvid
Assistenttræner
Tobias Schiermacher
Tel: / Mobil: 27511417
Cheftræner
Mads Michaelsen
Tel: / Mobil: 30249934
JIF Hakoah
Spillested
Ryparken Idrætsanlæg
Trøje
Blå
Shorts
Blå
Strømper
Blå
Holdleder
Daniel Vainer Wegloop
Tel: / Mobil: 28918023
Træner
Uri Krivaa
Tel: / Mobil: 26121138
Assistenttræner
David Krivaa
Tel: / Mobil: 28930910
Kampklar assistent
Kenneth Norgun Bendix Risør
Tel: / Mobil: 31797620
Kampklar assistent
Luca Dimsits Raymond
Tel: / Mobil: 53702419
Olympiakos København
Spillested
Valby Idrætspark
Trøje
Hvid/Rød
Shorts
Rød
Strømper
Rød
Holdleder
Juan Martin Ciganda
Tel: / Mobil: +4526899951
Holdleder
Francisco Tello
Tel: / Mobil: +4550216034
Træner
Roland Nemes
Tel: / Mobil: 28595486
Sporting 43
Spillested
Valby Idrætspark
Trøje
Hvid/Blå
Shorts
Hvid
Strømper
Hvid
Uganda Danish Cranes
Spillested
Valby Idrætspark
Trøje
Rød
Shorts
Hvid
Strømper
Hvid
Formand
Tom Crane Mulinda
Tel: / Mobil: 91454163
VLI
Spillested
Frederiksberg IP, kunst
Trøje
Rød
Shorts
Blå
Strømper
Blå
Holdleder
Ole Kløvgaard
Tel: / Mobil:
Watan FC
Spillested
Valby Idrætspark
Trøje
Lyserød
Shorts
Sort
Strømper
Sort
Holdleder
Javed Fadaie
Tel: / Mobil: 71582853
Holdleder
Mojtaba Safar
Tel: / Mobil: 28270729
Formand
Mohammed Nateqi
Tel: / Mobil: 31417724
Cheftræner
Francesco Errante
Tel: 52349111 / Mobil: 52349111
Oprykning:
De to bedst placerede oprykningsberettigede hold rykker op.
Oprykningen forøges med 1 hold, hvis der ikke findes en oprykker fra Serie 1 pulje 2 til Københavnsserien 2024/25.
Oprykningen forøges med 1 hold, hvis der ikke rykker nogen 1. hold fra DBU København-klubber ned fra Københavnsserien efter 2024 forår.
Nedrykning:
Svarer i antal til det antal 1. hold fra DBU København-klubber, der efter forår 2024 rykker ned fra Københavnsserien.
Dog rykker nr. 14 altid ned.