Serie 3, P2/5 Forår, P3

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
209987
fr29-03 2024
18:00 Genforeningspladsen
1
-
2
29. mar
18:00
Union 3
1
CBS Sport 4
2
209986
fr29-03 2024
19:05 Sundby Idrætspark
1
-
4
29. mar
19:05
B1908 2
1
Vigerslev 2
4
209998
31-03 2024
16:00 Fælledparken
UHT
31. mar
16:00
HB 4
Amager FF 3
UHT
210014
ma01-04 2024
10:00 Valby Idrætspark
3
-
1
01. apr
10:00
Fremad Valby 4
3
Bispebjerg 2
1
209985
ma01-04 2024
12:00 B 93 Svanemølleanlæg.
6
-
1
01. apr
12:00
B.93 3
6
Valby 2
1
209992
ma01-04 2024
14:00 Jens Jessens Vej
1
-
2
01. apr
14:00
FB 8
1
Skjold 4
2
210027
to04-04 2024
20:00 Valby Idrætspark
1
-
3
04. apr
20:00
Vigerslev 2
1
Union 3
3
210037
06-04 2024
10:00 Valby Idrætspark
1
-
3
06. apr
10:00
Valby 2
1
Fremad Valby 4
3
210035
06-04 2024
11:00 Kastrup IA ved Diget
5
-
3
06. apr
11:00
Amager FF 3
5
FB 8
3
210026
06-04 2024
16:00 Mimersparken
0
-
3
06. apr
16:00
Bispebjerg 2
0
HB 4
3
210028
07-04 2024
10:00 Sundby Idrætspark
6
-
2
07. apr
10:00
B1908 2
6
Skjold 4
2
210039
07-04 2024
10:00 Jens Jessens Vej
3
-
4
07. apr
10:00
CBS Sport 4
3
B.93 3
4
210042
ti09-04 2024
20:00 Valby Idrætspark
10
-
1
09. apr
20:00
Vigerslev 2
10
Skjold 4
1
210041
fr12-04 2024
19:30 Genforeningspladsen
2
-
2
12. apr
19:30
Union 3
2
B.93 3
2
210131
fr12-04 2024
20:00 Valby Idrætspark
2
-
3
12. apr
20:00
Fremad Valby 4
2
CBS Sport 4
3
210040
14-04 2024
12:00 Sundby Idrætspark
4
-
2
14. apr
12:00
B1908 2
4
Amager FF 3
2
210129
14-04 2024
14:00 Jens Jessens Vej
0
-
0
14. apr
14:00
FB 8
0
Bispebjerg 2
0
210130
14-04 2024
16:00 Fælledparken
1
-
1
14. apr
16:00
HB 4
1
Valby 2
1
210132
20-04 2024
12:00 Lersøparken
2
-
1
20. apr
12:00
Bispebjerg 2
2
B1908 2
1
210134
20-04 2024
14:00 Ryparken Idrætsanlæg
1
-
1
20. apr
14:00
Skjold 4
1
Union 3
1
210137
20-04 2024
14:00 Valby Idrætspark
2
-
3
20. apr
14:00
Valby 2
2
FB 8
3
210138
21-04 2024
10:00 Jens Jessens Vej
2
-
2
21. apr
10:00
CBS Sport 4
2
HB 4
2
210133
21-04 2024
18:00 B 93 Svanemølleanlæg.
4
-
1
21. apr
18:00
B.93 3
4
Fremad Valby 4
1
210139
fr26-04 2024
19:05 Sundby Idrætspark
1
-
3
26. apr
19:05
B1908 2
1
Valby 2
3
210141
27-04 2024
12:00 Valby Idrætspark
2
-
1
27. apr
12:00
Vigerslev 2
2
Bispebjerg 2
1
210152
28-04 2024
10:00 Fælledparken
3
-
0
28. apr
10:00
Skjold 4
3
Amager FF 3
0
210142
28-04 2024
14:00 Jens Jessens Vej
1
-
3
28. apr
14:00
FB 8
1
CBS Sport 4
3
210153
28-04 2024
16:00 Fælledparken
1
-
3
28. apr
16:00
HB 4
1
B.93 3
3
210140
ma29-04 2024
19:30 Grøndal Multicenter
4
-
1
29. apr
19:30
Union 3
4
Fremad Valby 4
1
210367
04-05 2024
10:00 Valby Idrætspark
1
-
0
04. maj
10:00
Valby 2
1
Vigerslev 2
0
210365
04-05 2024
11:00 Kastrup IA ved Diget
1
-
3
04. maj
11:00
Amager FF 3
1
Union 3
3
210154
04-05 2024
12:00 Lersøparken
PRO
04. maj
12:00
Bispebjerg 2
Skjold 4
PRO
210368
05-05 2024
10:00 Jens Jessens Vej
2
-
4
05. maj
10:00
CBS Sport 4
2
B1908 2
4
210364
05-05 2024
18:00 B 93 Svanemølleanlæg.
5
-
3
05. maj
18:00
B.93 3
5
FB 8
3
210369
fr10-05 2024
19:05 Sundby Idrætspark
2
-
2
10. maj
19:05
B1908 2
2
B.93 3
2
210370
fr10-05 2024
19:30 Genforeningspladsen
2
-
3
10. maj
19:30
Union 3
2
HB 4
3
210374
11-05 2024
11:00 Kastrup IA ved Diget
3
-
5
11. maj
11:00
Amager FF 3
3
Bispebjerg 2
5
210373
11-05 2024
16:00 Fælledparken
3
-
6
11. maj
16:00
Skjold 4
3
Valby 2
6
210371
12-05 2024
12:00 Valby Idrætspark
PRO
12. maj
12:00
Vigerslev 2
CBS Sport 4
PRO
210372
12-05 2024
14:00 Jens Jessens Vej
0
-
3
12. maj
14:00
FB 8
0
Fremad Valby 4
3
210366
on15-05 2024
19:30 Valby Idrætspark
3
-
5
15. maj
19:30
Fremad Valby 4
3
HB 4
5
210375
18-05 2024
12:00 Lersøparken
5
-
3
18. maj
12:00
Bispebjerg 2
5
Union 3
3
210380
18-05 2024
16:00 Valby Idrætspark
UHT
18. maj
16:00
Valby 2
Amager FF 3
UHT
210381
19-05 2024
10:00 Jens Jessens Vej
6
-
0
19. maj
10:00
CBS Sport 4
6
Skjold 4
0
210379
19-05 2024
12:00 Valby Idrætspark
2
-
3
19. maj
12:00
Fremad Valby 4
2
B1908 2
3
210377
19-05 2024
16:00 Fælledparken
2
-
2
19. maj
16:00
HB 4
2
FB 8
2
210376
19-05 2024
18:00 B 93 Svanemølleanlæg.
4
-
2
19. maj
18:00
B.93 3
4
Vigerslev 2
2
210385
to23-05 2024
20:00 Valby Idrætspark
3
-
2
23. maj
20:00
Vigerslev 2
3
Fremad Valby 4
2
210384
fr24-05 2024
19:30 Genforeningspladsen
1
-
5
24. maj
19:30
Union 3
1
FB 8
5
210382
25-05 2024
10:00 Lersøparken
2
-
2
25. maj
10:00
Bispebjerg 2
2
Valby 2
2
210479
25-05 2024
11:00 Kastrup IA ved Diget
3
-
3
25. maj
11:00
Amager FF 3
3
CBS Sport 4
3
210386
26-05 2024
12:00 Fælledparken
1
-
2
26. maj
12:00
Skjold 4
1
B.93 3
2
210383
26-05 2024
14:00 Sundby Idrætspark
1
-
4
26. maj
14:00
B1908 2
1
HB 4
4
210734
fr31-05 2024
19:30 Genforeningspladsen
4
-
5
31. maj
19:30
Union 3
4
Valby 2
5
211337
02-06 2024
10:00 Jens Jessens Vej
9
-
3
02. jun
10:00
CBS Sport 4
9
Bispebjerg 2
3
211321
02-06 2024
12:00 Valby Idrætspark
2
-
2
02. jun
12:00
Fremad Valby 4
2
Skjold 4
2
211299
02-06 2024
14:00 Jens Jessens Vej
UHT
02. jun
14:00
FB 8
B1908 2
UHT
210480
02-06 2024
18:00 B 93 Svanemølleanlæg.
3
-
1
02. jun
18:00
B.93 3
3
Amager FF 3
1
210135
on05-06 2024
19:00 Kastrup IA ved Diget
1
-
2
05. jun
19:00
Amager FF 3
1
Vigerslev 2
2
211320
08-06 2024
12:00 Fælledparken
PRO
08. jun
12:00
HB 4
Vigerslev 2
PRO
211345
to13-06 2024
20:00 Valby Idrætspark
6
-
0
13. jun
20:00
Vigerslev 2
6
FB 8
0
211344
fr14-06 2024
19:05 Sundby Idrætspark
HHT
14. jun
19:05
B1908 2
Union 3
HHT
211349
15-06 2024
11:00 Kastrup IA ved Diget
2
-
4
15. jun
11:00
Amager FF 3
2
Fremad Valby 4
4
211350
15-06 2024
12:00 Valby Idrætspark
2
-
1
15. jun
12:00
Valby 2
2
CBS Sport 4
1
211342
15-06 2024
12:00 Lersøparken
5
-
1
15. jun
12:00
Bispebjerg 2
5
B.93 3
1
211347
15-06 2024
14:00 Ryparken Idrætsanlæg
1
-
3
15. jun
14:00
Skjold 4
1
HB 4
3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De 6 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 2-5 rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning

Nedrykning:
Nr. 11 og 12 i alle puljerne 2-5 samt de 3 dårligste nr. 10 på tværs af de 4 puljer rykker ned.

Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien.
Nedrykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker et hold op fra Serie 1 pulje 2.

Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) dårligste placering 
b) flest udeblivelser 
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) dårligste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning

Log ind