Anders Lindeburg MøllerTel: 4581 0616 / Mobil: 50992655
Holdleder
Vitus Duus JensenTel: 42790334 / Mobil: 42790334
Skovshoved IF 3
Spillested
Skovshoved I P
Blå
Blå
Blå
Træner
Victor GudmandsenTel: 39643305 / Mobil: 31213305
Cheftræner
Victor GudmandsenTel: 39643305 / Mobil: 31213305
Sønderbro Fight 3
Spillested
Kløvermarkens Idrætsanlæg
Orange
Sort
Sort
Træner
Brian NiclasenTel: / Mobil: 2658 3298
Assistenttræner
Anders ThøgersenTel: / Mobil: 42442109
Union 2
Spillested
Genforeningspladsen
Rød
Hvid
Rød
Træner
Femi AdisaTel: 2437 3720 / Mobil: 24373720
Assistenttræner
Muftau OlaleyeTel: / Mobil: 26782898
ØKF 2
Spillested
Kløvermarkens Idrætsanlæg
Blå
Hvid
Blå
Holdleder
Jeppe LarsenTel: / Mobil: 60180945
Holdleder
Martin BrandtTel: / Mobil: 22269406
Holdleder
Anton OvensTel: / Mobil: 22421057
Træner
Jonathan MelchiorsenTel: 21736985 / Mobil: 21736985
Fysisk træner
Rakan El-AwwadTel: 23264721 / Mobil: 23264721
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De 6 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 2-5 rykker op.
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: a) ingen udeblivelser b) bedste placering i puljen c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) f) lodtrækning
Nedrykning: Nr. 11 og 12 i alle puljerne 2-5 samt de 3 dårligste nr. 10 på tværs af de 4 puljer rykker ned.
Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien.
Nedrykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker et hold op fra Serie 1 pulje 2.
Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: a) dårligste placering b) flest udeblivelser c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) d) dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) e) dårligste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) f) lodtrækning
Oprykning:
De 6 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 2-5 rykker op.
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning
Nedrykning:
Nr. 11 og 12 i alle puljerne 2-5 samt de 3 dårligste nr. 10 på tværs af de 4 puljer rykker ned.
Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien.
Nedrykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker et hold op fra Serie 1 pulje 2.
Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) dårligste placering
b) flest udeblivelser
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) dårligste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning