Herre Senior 3 7:7 Forår - Dommerløs, P3

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
250291
13-04 2024
13:45 Fælledparken
2
-
3
13. apr
13:45
HB 9
2
Nørrebro United 4
3
250299
13-04 2024
14:30 Ryparken Idrætsanlæg
3
-
7
13. apr
14:30
FC Ryparken 3
3
Frem 3
7
250300
13-04 2024
22:00
Oversidder
13. apr
22:00
Oversidder
FC Ryparken 2
250293
14-04 2024
14:00 Genforeningspladsen
1
-
3
14. apr
14:00
Union 6
1
B.93 3
3
250303
ma15-04 2024
22:00
Oversidder
Valby Idrætspark
15. apr
22:00
Frem 3
Oversidder
250294
ti16-04 2024
19:00 Jens Jessens Vej
0
-
10
16. apr
19:00
FB 13
0
Skjold 11
10
250306
20-04 2024
11:30 Lundehusparken
1
-
6
20. apr
11:30
Skjold 11
1
Union 6
6
250304
20-04 2024
13:00 Nørrebroparken
2
-
5
20. apr
13:00
Nørrebro United 4
2
FC Ryparken 3
5
250307
20-04 2024
13:15 Ryparken Idrætsanlæg
4
-
2
20. apr
13:15
FC Ryparken 2
4
FB 13
2
250305
21-04 2024
15:00 B 93 Svanemølleanlæg.
4
-
4
21. apr
15:00
B.93 3
4
HB 9
4
250308
to25-04 2024
19:00 Valby Idrætspark
6
-
4
25. apr
19:00
Frem 3
6
Nørrebro United 4
4
250314
27-04 2024
13:15 Ryparken Idrætsanlæg
1
-
2
27. apr
13:15
FC Ryparken 3
1
B.93 3
2
250323
27-04 2024
22:00
Oversidder
27. apr
22:00
Oversidder
FB 13
250310
28-04 2024
12:00 Grøndal Multicenter
3
-
3
28. apr
12:00
Union 6
3
FC Ryparken 2
3
250396
ti30-04 2024
20:30 Jens Jessens Vej
1
-
5
30. apr
20:30
FB 13
1
Union 6
5
250371
to02-05 2024
20:30 B 93 Svanemølleanlæg.
7
-
2
02. maj
20:30
B.93 3
7
Frem 3
2
250953
04-05 2024
12:45 Fælledparken
2
-
3
04. maj
12:45
Skjold 11
2
FC Ryparken 3
3
251117
04-05 2024
13:15 Ryparken Idrætsanlæg
0
-
3
04. maj
13:15
FC Ryparken 2
0
HB 9
3
250370
04-05 2024
16:00
Oversidder
Nørrebroparken
04. maj
16:00
Nørrebro United 4
Oversidder
252543
ma06-05 2024
19:30 Grøndal Multicenter
3
-
0
06. maj
19:30
Union 6
3
HB 9
0
251226
to09-05 2024
19:00 Valby Idrætspark
1
-
2
09. maj
19:00
Frem 3
1
Skjold 11
2
251591
11-05 2024
11:30 Nørrebroparken
3
-
2
11. maj
11:30
Nørrebro United 4
3
B.93 3
2
252541
11-05 2024
22:00
Oversidder
11. maj
22:00
Oversidder
Union 6
251432
12-05 2024
12:30 Fælledparken
3
-
2
12. maj
12:30
HB 9
3
FB 13
2
252545
ti14-05 2024
20:30 Jens Jessens Vej
HHT
14. maj
20:30
FB 13
FC Ryparken 3
HHT
252546
18-05 2024
12:45 Lundehusparken
2
-
5
18. maj
12:45
Skjold 11
2
Nørrebro United 4
5
252547
18-05 2024
13:15 Ryparken Idrætsanlæg
1
-
2
18. maj
13:15
FC Ryparken 2
1
Frem 3
2
252544
19-05 2024
12:30
Oversidder
B 93 Svanemølleanlæg.
19. maj
12:30
B.93 3
Oversidder
250309
on22-05 2024
19:30 Fælledparken
3
-
1
22. maj
19:30
HB 9
3
Skjold 11
1
252549
to23-05 2024
19:00 Valby Idrætspark
14
-
6
23. maj
19:00
Frem 3
14
FB 13
6
252552
25-05 2024
14:30 Ryparken Idrætsanlæg
2
-
3
25. maj
14:30
FC Ryparken 3
2
Union 6
3
252551
25-05 2024
16:00 B 93 Svanemølleanlæg.
2
-
0
25. maj
16:00
B.93 3
2
Skjold 11
0
252553
25-05 2024
22:00
Oversidder
25. maj
22:00
Oversidder
HB 9
252550
26-05 2024
16:00 Nørrebroparken
1
-
1
26. maj
16:00
Nørrebro United 4
1
FC Ryparken 2
1
252679
ma27-05 2024
22:00
Oversidder
27. maj
22:00
Oversidder
Skjold 11
252586
ti28-05 2024
20:30 Jens Jessens Vej
6
-
2
28. maj
20:30
FB 13
6
Nørrebro United 4
2
252539
on29-05 2024
19:30 Ryparken Idrætsanlæg
6
-
2
29. maj
19:30
FC Ryparken 3
6
FC Ryparken 2
2
252554
01-06 2024
11:15 Fælledparken
5
-
1
01. jun
11:15
HB 9
5
FC Ryparken 3
1
252680
01-06 2024
13:15 Ryparken Idrætsanlæg
HHT
01. jun
13:15
FC Ryparken 2
B.93 3
HHT
252555
02-06 2024
14:00 Genforeningspladsen
6
-
3
02. jun
14:00
Union 6
6
Frem 3
3
252684
08-06 2024
10:00
Oversidder
Valby Idrætspark
08. jun
10:00
FC Ryparken 3
Oversidder
252685
08-06 2024
13:45 Valby Idrætspark
2
-
5
08. jun
13:45
Skjold 11
2
FC Ryparken 2
5
252681
08-06 2024
13:45 Valby Idrætspark
HHT
08. jun
13:45
Frem 3
HB 9
HHT
252682
08-06 2024
13:45 Valby Idrætspark
0
-
3
08. jun
13:45
Nørrebro United 4
0
Union 6
3
252683
08-06 2024
13:45 Valby Idrætspark
4
-
3
08. jun
13:45
B.93 3
4
FB 13
3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De 12 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de seks puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i pulje 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning

Nedrykning:
Nr. 8,9 og 10 i alle seks puljer rykker ned

Log ind