U10 Drenge B2 (14) 5:5 - Forår 2024, Pulje 22 (2024)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested
502417
on24-04 2024
17:30 Ikast FC Thrigesvej
24. apr
17:30
Ikast FC
Hammerum IF
502418
on24-04 2024
17:30 Hessel Arena (Tjørring)
24. apr
17:30
Tjørring IF
Fjelstervang IF
502419
on24-04 2024
18:00 Skjern Idrætspark
24. apr
18:00
Skjern GF
Ringkøbing IF
502420
to25-04 2024
18:00 Vorgod-Barde Stadion
25. apr
18:00
Vorgod-Barde MOF
Snejbjerg SG&I
502422
ma29-04 2024
17:45 Fjelstervang Stadion
29. apr
17:45
Fjelstervang IF
Skjern GF
502424
ti30-04 2024
18:00 Vorgod-Barde Stadion
30. apr
18:00
Vorgod-Barde MOF
Ringkøbing IF
502423
on01-05 2024
18:00 Hammerum Stadion
01. maj
18:00
Hammerum IF
Tjørring IF
502421
to02-05 2024
18:00 Vestjylland Forsikring Arena (Snejbjerg)
02. maj
18:00
Snejbjerg SG&I
Ikast FC
502747
ma06-05 2024
17:45 Fjelstervang Stadion
06. maj
17:45
Fjelstervang IF
Vorgod-Barde MOF
502746
ti07-05 2024
18:00 Alkjær Stadion
07. maj
18:00
Ringkøbing IF
Ikast FC
502748
on08-05 2024
18:00 Skjern Idrætspark
08. maj
18:00
Skjern GF
Tjørring IF
502749
on08-05 2024
18:00 Vestjylland Forsikring Arena (Snejbjerg)
08. maj
18:00
Snejbjerg SG&I
Hammerum IF
502750
on22-05 2024
17:30 Ikast FC Thrigesvej
22. maj
17:30
Ikast FC
Fjelstervang IF
502751
on22-05 2024
17:30 Hessel Arena (Tjørring)
22. maj
17:30
Tjørring IF
Snejbjerg SG&I
502752
on22-05 2024
18:00 Hammerum Stadion
22. maj
18:00
Hammerum IF
Ringkøbing IF
502753
to23-05 2024
18:00 Vorgod-Barde Stadion
23. maj
18:00
Vorgod-Barde MOF
Skjern GF
502767
ma27-05 2024
17:45 Fjelstervang Stadion
27. maj
17:45
Fjelstervang IF
Hammerum IF
502756
on29-05 2024
18:00 Skjern Idrætspark
29. maj
18:00
Skjern GF
Ikast FC
502768
to30-05 2024
18:00 Hessel Arena (Tjørring)
30. maj
18:00
Tjørring IF
Vorgod-Barde MOF
502769
to30-05 2024
18:00 Alkjær Stadion
30. maj
18:00
Ringkøbing IF
Snejbjerg SG&I
502772
ma10-06 2024
18:00 Hessel Arena (Tjørring)
10. jun
18:00
Tjørring IF
Ringkøbing IF
502770
on12-06 2024
17:30 Ikast FC Thrigesvej
12. jun
17:30
Ikast FC
Vorgod-Barde MOF
502771
on12-06 2024
18:00 Vestjylland Forsikring Arena (Snejbjerg)
12. jun
18:00
Snejbjerg SG&I
Fjelstervang IF
502773
on12-06 2024
18:00 Hammerum Stadion
12. jun
18:00
Hammerum IF
Skjern GF
502774
ma17-06 2024
17:30 Ikast FC Thrigesvej
17. jun
17:30
Ikast FC
Tjørring IF
502777
ma17-06 2024
18:00 Skjern Idrætspark
17. jun
18:00
Skjern GF
Snejbjerg SG&I
502775
ti18-06 2024
18:00 Alkjær Stadion
18. jun
18:00
Ringkøbing IF
Fjelstervang IF
502779
ma24-06 2024
17:45 Fjelstervang Stadion
24. jun
17:45
Fjelstervang IF
Tjørring IF
502776
ma24-06 2024
18:00 Vorgod-Barde Stadion
24. jun
18:00
Vorgod-Barde MOF
Hammerum IF
502781
ti25-06 2024
18:00 Vestjylland Forsikring Arena (Snejbjerg)
25. jun
18:00
Snejbjerg SG&I
Vorgod-Barde MOF
502778
on26-06 2024
18:00 Hammerum Stadion
26. jun
18:00
Hammerum IF
Ikast FC
502780
to27-06 2024
18:00 Alkjær Stadion
27. jun
18:00
Ringkøbing IF
Skjern GF
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland Region 2 på mail eller på tlf: 8939 9920
Vejledende spilletid er 2 x 25 min.

Spilleregler 5:5
Tilbud om 8:8 introkampe for U10 Drenge og U10 Piger

Hjemmeholdet er ansvarlige for registrering af kampens resultat via DBU’s Fodbold App eller via ”Mit DBU” på www.dbujylland.dk.

Kampene afvikles som døm-selv-kampe hvor hjemmeholdet stiller en lokal dommer.

Der skal 
IKKE udfyldes holdkort i denne række!

Presfri zone - modstanderen skal tilbage på egen banehalvdel ved målspark - læs mere på på "Presfri zone i 5:5"

Log ind