U17 Drenge 1 (07) Forår, Pulje 3

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
152826
on10-04 2024
19:00 Stadion Vest
0
-
1
10. apr
19:00
B. 73, Slagelse
0
Ørslev GIF (V)
1
152824
13-04 2024
13:30
Oversidder
Skælskør Stadion
13. apr
13:30
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
Oversidder
152844
13-04 2024
13:30
Oversidder
Slagelse Stadion Kunst
13. apr
13:30
Slagelse B&I
Oversidder
152825
14-04 2024
10:00 Herfølge Stadion
2
-
1
14. apr
10:00
Herfølge BK
2
Næstved I.F.
1
152872
fr19-04 2024
13:30
Oversidder
19. apr
13:30
Oversidder
B. 73, Slagelse
152871
fr19-04 2024
18:30 Ørslev Stadion
4
-
0
19. apr
18:30
Ørslev GIF (V)
4
Herfølge BK
0
152870
20-04 2024
13:30 Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
2
-
2
20. apr
13:30
Næstved I.F.
2
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
2
152846
21-04 2024
12:00
Oversidder
21. apr
12:00
Oversidder
Nykøbing FC
152845
21-04 2024
13:00 McDonald`s Park
UHT
21. apr
13:00
Halstedhus IF
Slagelse B&I
UHT
152843
ma22-04 2024
18:30 Nykøbing FC
1
-
2
22. apr
18:30
Nykøbing FC
1
Halstedhus IF
2
152881
ti23-04 2024
18:30 Slagelse Stadion Kunst
3
-
1
23. apr
18:30
Slagelse B&I
3
B. 73, Slagelse
1
152874
27-04 2024
13:30 Skælskør Stadion
1
-
2
27. apr
13:30
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
1
Ørslev GIF (V)
2
152875
28-04 2024
10:00
Oversidder
Herfølge Stadion
28. apr
10:00
Herfølge BK
Oversidder
152877
28-04 2024
12:30 Nykøbing FC
3
-
1
28. apr
12:30
Nykøbing FC
3
Næstved I.F.
1
152873
28-04 2024
13:00
Oversidder
McDonald`s Park
28. apr
13:00
Halstedhus IF
Oversidder
152883
to02-05 2024
19:00 Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
1
-
7
02. maj
19:00
Næstved I.F.
1
Halstedhus IF
7
152910
fr03-05 2024
13:30
Oversidder
03. maj
13:30
Oversidder
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
152908
fr03-05 2024
18:30 Ørslev Stadion
0
-
1
03. maj
18:30
Ørslev GIF (V)
0
Nykøbing FC
1
152907
05-05 2024
10:00 Stadion Vest
7
-
2
05. maj
10:00
B. 73, Slagelse
7
Herfølge BK
2
152882
05-05 2024
12:00
Oversidder
05. maj
12:00
Oversidder
Slagelse B&I
152911
ti07-05 2024
18:30 McDonald`s Park
3
-
3
07. maj
18:30
Halstedhus IF
3
Ørslev GIF (V)
3
152950
11-05 2024
12:30
Oversidder
Nykøbing FC
11. maj
12:30
Nykøbing FC
Oversidder
152912
11-05 2024
13:45 Skælskør Stadion
1
-
2
11. maj
13:45
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
1
B. 73, Slagelse
2
152949
12-05 2024
12:00
Oversidder
12. maj
12:00
Oversidder
Næstved I.F.
152951
ti14-05 2024
18:30 Slagelse Stadion Kunst
4
-
2
14. maj
18:30
Slagelse B&I
4
Herfølge BK
2
152955
on22-05 2024
19:00 Stadion Vest
3
-
4
22. maj
19:00
B. 73, Slagelse
3
Nykøbing FC
4
152959
fr24-05 2024
13:30
Oversidder
24. maj
13:30
Oversidder
Halstedhus IF
152958
fr24-05 2024
18:30
Oversidder
Ørslev Stadion
24. maj
18:30
Ørslev GIF (V)
Oversidder
152952
26-05 2024
10:00 Herfølge Stadion
2
-
8
26. maj
10:00
Herfølge BK
2
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
8
181436
ti28-05 2024
18:30 Slagelse Stadion Kunst
2
-
1
28. maj
18:30
Slagelse B&I
2
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
1
152954
to30-05 2024
18:45 Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
0
-
5
30. maj
18:45
Næstved I.F.
0
Slagelse B&I
5
153595
01-06 2024
13:30 Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
1
-
2
01. jun
13:30
Næstved I.F.
1
Ørslev GIF (V)
2
153596
02-06 2024
11:00 Nykøbing FC
5
-
0
02. jun
11:00
Nykøbing FC
5
Herfølge BK
0
152961
02-06 2024
12:00
Oversidder
Oversidder
02. jun
12:00
Oversidder
Oversidder
152960
02-06 2024
13:00 McDonald`s Park
UHT
02. jun
13:00
Halstedhus IF
B. 73, Slagelse
UHT
181627
ti04-06 2024
18:30 Slagelse Stadion Kunst
4
-
3
04. jun
18:30
Slagelse B&I
4
Ørslev GIF (V)
3
181459
to06-06 2024
18:30 Herfølge Stadion
1
-
4
06. jun
18:30
Herfølge BK
1
Halstedhus IF
4
181458
08-06 2024
13:30 Skælskør Stadion
0
-
7
08. jun
13:30
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
0
Nykøbing FC
7
181628
08-06 2024
13:30
Oversidder
08. jun
13:30
Oversidder
Næstved I.F.
181626
09-06 2024
11:30
Oversidder
Stadion Vest
09. jun
11:30
B. 73, Slagelse
Oversidder
181779
fr14-06 2024
18:30
Oversidder
Ørslev Stadion
14. jun
18:30
Ørslev GIF (V)
Oversidder
181631
15-06 2024
11:00 Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
1
-
0
15. jun
11:00
Næstved I.F.
1
B. 73, Slagelse
0
181632
15-06 2024
12:00 Nykøbing FC
UHT
15. jun
12:00
Nykøbing FC
Slagelse B&I
UHT
181630
16-06 2024
12:00
Oversidder
16. jun
12:00
Oversidder
Herfølge BK
181629
16-06 2024
13:00 McDonald`s Park
7
-
7
16. jun
13:00
Halstedhus IF
7
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
7
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Turneringsafslutning:  

Puljevinderne spiller finalestævne (Finals) lørdag den 22. juni i Ølstykke.

Semifinaler 22. juni kl. 12.15 i Ølstykke
Kamp 1: Vinder pulje 1 - Bedste 2´er
Kamp 2: Vinder pulje 3 - Vinder pulje 2

Finale og 3-4 plads 22. juni kl. 15.45 i Ølstykke
Finale: Vinder kamp 1 - Vinder kamp 2
3-4 plads: Taber kamp 1 - Taber kamp 2

Log ind