U5 drenge 3:3 (19) - 12. maj, Pulje 1 (2024)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Arrangør
173614
12-05 2024
10:00 Albertslund Stadion Albertslund IF
12. maj
10:00
KFUM BK, Roskilde
Avedøre IF
173615
12-05 2024
10:00 Albertslund Stadion Albertslund IF
12. maj
10:00
Næstved I.F.
Solrød FC (2)
173616
12-05 2024
10:20 Albertslund Stadion Albertslund IF
12. maj
10:20
Solrød FC (1)
Albertslund IF
173617
12-05 2024
10:20
AB
Albertslund Stadion Albertslund IF
12. maj
10:20
AB
KFUM BK, Roskilde
173618
12-05 2024
10:40 Albertslund Stadion Albertslund IF
12. maj
10:40
Solrød FC (2)
Solrød FC (1)
173619
12-05 2024
10:40 Albertslund Stadion Albertslund IF
12. maj
10:40
Avedøre IF
Næstved I.F.
173620
12-05 2024
11:00
AB
Albertslund Stadion Albertslund IF
12. maj
11:00
Albertslund IF
AB
173621
12-05 2024
11:00 Albertslund Stadion Albertslund IF
12. maj
11:00
KFUM BK, Roskilde
Næstved I.F.
173622
12-05 2024
11:20
AB
Albertslund Stadion Albertslund IF
12. maj
11:20
Solrød FC (1)
AB
173623
12-05 2024
11:20 Albertslund Stadion Albertslund IF
12. maj
11:20
Avedøre IF
Solrød FC (2)
173718
12-05 2024
11:40 Albertslund Stadion Albertslund IF
12. maj
11:40
Næstved I.F.
Albertslund IF
173719
12-05 2024
11:40 Albertslund Stadion Albertslund IF
12. maj
11:40
Solrød FC (1)
KFUM BK, Roskilde
173720
12-05 2024
12:00 Albertslund Stadion Albertslund IF
12. maj
12:00
Solrød FC (2)
Albertslund IF
173721
12-05 2024
12:00
AB
Albertslund Stadion Albertslund IF
12. maj
12:00
AB
Avedøre IF
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Bemærk at der spilles på to 3:3-baner pr. pulje.

Mødetid: 20 minutter før puljen starter.
Der er ingen niveaudeling, så det er vigtigt at I stiller lige hold. 
Førstnævnte hold stiller træner som kvalificeret bane/kampleder.
Der spilles uden målmand, sidstnævnte hold giver bolden op fra midten ved 1.halvlegs begyndelse. 

Ved 4 kampe pr. hold: spilletid 2x7 min pr. kamp.
Ved udeblivelser eller evt. oversidderpladser bedes I aftale på dagen så alle får 4 kampe.

Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind på jerp@dbusjaelland.dk

Husk tilmeldingsfristen den 13/5 til medaljestævnerne i 3:3 og 5:5, der spilles 15.-16. juni.

Log ind