U8 drenge 5:5 (16) 2 - 27. april, Pulje 1

AIK 65 Strøby Fodbold

Spillested

Strøbyhallen
Gul/Sort
Sort
Sort

Træner

Lasse Andersen Maglebjerg Tel: / Mobil: 24223811

Træner

Jacob Bruun Tel: / Mobil: 30709832

Assistenttræner

Kasper Svendsen Tel: / Mobil: 22110947

Haslev FC

Spillested

HFC's Klubhus
Blå
Blå
Blå

Træner

Simon Buch Tel: / Mobil: 22366460

Træner

Steffen Hansen Tel: 30275935 / Mobil: 30275935

Træner

Casper Pihl Jensen Tel: / Mobil: 53834190

Kampklar assistent

Mie Pedersen Tel: / Mobil: 28180635

Cheftræner

Mark Schultz Tel: / Mobil: 22698520

Herlufsholm GF (1)

Spillested

Herlufsholm Stadion
Hvid
Blå
Hvid

Træner

Brian Ottesen Tel: / Mobil: 26808647

Træner

Martin Haugaard Vulpicic Tel: / Mobil: 60607209

Sportschef

Christian Dundorf Tel: / Mobil: 26148226

Assistenttræner

Casper Westerberg Tel: / Mobil: 61224171

Cheftræner

Rasmus Bruun-Egeberg Tel: / Mobil: 28732058

Holmegaard GB

Spillested

Holmegårdhallen
Rød
Hvid
Rød

Træner

Carsten Lücking Christensen Tel: 40946482 / Mobil: 40946482

Træner

Christian Lücking Helt Tel: 26187987 / Mobil: 26187987

Køge BK

Spillested

Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
Sort/Hvid
Sort

Holdleder

Julie Søs Boeskov Tel: / Mobil: 22528241

Træner

Casper Grønn Tel: / Mobil: 25211388

Træner

Mikkel Larsen Tel: 20315271 / Mobil: 20315271

Træner

Mathias Bengtsen Tel: / Mobil: 51936418

Træner

Lasse Sørensen Tel: / Mobil: 26858003

Træner

Christian Sahl Bøjden Tel: / Mobil: 41704495

Træner

Yasin Øksum Tel: / Mobil: 60191907

Træner

Fatih Demir Tel: / Mobil: 60373951

Træner

Simon Skov Ravn Johansen Tel: / Mobil: 26850817

Træner

Martin Kvolsbæk Tel: / Mobil: 29710079

Assistent

Bertram Juul Tel: / Mobil: 20656899

Assistenttræner

Emil Friedrichsen Tel: / Mobil: 93892901

Store Heddinge BK

Spillested

St. Heddinge Stadion
Rød
Hvid
Rød

Træner

Sanne Lindegaard Petersen Tel: / Mobil: 24810009

Træner

Jesper Lindegaard Olsen Tel: 28116228 / Mobil: 28116228

Toksværd Olstrup Fodbold

Spillested

Toksværd Idrætsplads
Rød
Hvid
Rød

Træner

Morten Pedersen Tel: / Mobil: 42524684
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Bemærk at der spilles på to 5:5-baner pr. pulje.

Mødetid: 20 minutter før puljen starter.
Førstnævnte hold stiller træner som kvalificeret bane/kampleder.
Husk at det er vigtigt at I stiller hold efter det tilmeldte niveau.

Spilletid 2x7 min pr. kamp.
Ved udeblivelser eller evt. oversidderpladser bedes I aftale på dagen så alle får 4 kampe.

Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind på jerp@dbusjaelland.dk

Hjælp til niveau-inddeling: Link

Husk tilmeldingsfristen den 22/4 til 3. runde 3:3 og 5:5, der spilles 11.-12. maj.

Log ind