U8 drenge 5:5 (16) 3 - 27. april, Pulje 2

Greve Fodbold

Spillested

Greve Idræts Center
Blå
Hvid
Blå

Træner

Casper Malling Tel: 26727882 / Mobil: 26727882

Træner

Anders Bjerregaard Cabras Tel: 53762670 / Mobil: 53762670

Træner

Thomas Wede Storm Borregaard Tel: 42175653 / Mobil: 42175653

Træner

Kasper Schjøth Frydendahl Tel: 22875151 / Mobil: 22875151

Sportschef

Andrias Davidsen Tel: / Mobil: 23373722

Herfølge BK

Spillested

Capelli Sport Stadion
Gul
Blå

Holdleder

Kia Gotfredsen Tel: / Mobil: 22820009

Træner

Kristian Maximillian Hauge Løndal Tel: / Mobil: 28658927

Træner

Steven Westh Tel: 22932285 / Mobil: 22932285

Træner

Kia Gotfredsen Tel: / Mobil: 22820009

Træner

Patrick Nygaard Nygaard Ryle Tel: / Mobil: 28282830

Cheftræner

Tim Frimann Tel: / Mobil: 31491706

Årgangsansvarlig

Jesper Morrison Reinholt Tel: / Mobil: 53881921

Herlufsholm GF (2)

Spillested

Herlufsholm Stadion
Hvid
Blå
Hvid

Træner

Brian Ottesen Tel: / Mobil: 26808647

Træner

Martin Haugaard Vulpicic Tel: / Mobil: 60607209

Sportschef

Christian Dundorf Tel: / Mobil: 26148226

Assistenttræner

Casper Westerberg Tel: / Mobil: 61224171

Cheftræner

Rasmus Bruun-Egeberg Tel: / Mobil: 28732058

Herlufsholm GF (1)

Spillested

Herlufsholm Stadion
Hvid
Blå
Hvid

Træner

Brian Ottesen Tel: / Mobil: 26808647

Træner

Martin Haugaard Vulpicic Tel: / Mobil: 60607209

Sportschef

Christian Dundorf Tel: / Mobil: 26148226

Assistenttræner

Casper Westerberg Tel: / Mobil: 61224171

Cheftræner

Rasmus Bruun-Egeberg Tel: / Mobil: 28732058

IF Frem Bjæverskov

Spillested

Bjæverskov Stadion
Orange
Blå
Blå

Træner

Daniel Carlfeld Bjørk Tel: / Mobil: +45 29 23 07 62

Træner

Brian Juul-Pedersen Tel: / Mobil: 40812211

Assistenttræner

Jonas Koch Johansen Tel: / Mobil: 25713515

Assistenttræner

Christian Thomsen Tel: / Mobil: 21323015

Assistenttræner

Lasse Funch Aagaard Tel: / Mobil: 28110976

Karlslunde IF

Spillested

Karlslunde Stadion
Lysblå/Hvid
Lyseblå
Lyseblå

Træner

Theis Guldberg Tel: / Mobil: 31131359

Køge BK

Spillested

Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
Sort/Hvid
Sort

Holdleder

Julie Søs Boeskov Tel: / Mobil: 22528241

Træner

Casper Grønn Tel: / Mobil: 25211388

Træner

Mikkel Larsen Tel: 20315271 / Mobil: 20315271

Træner

Mathias Bengtsen Tel: / Mobil: 51936418

Træner

Lasse Sørensen Tel: / Mobil: 26858003

Træner

Christian Sahl Bøjden Tel: / Mobil: 41704495

Træner

Yasin Øksum Tel: / Mobil: 60191907

Træner

Fatih Demir Tel: / Mobil: 60373951

Træner

Simon Skov Ravn Johansen Tel: / Mobil: 26850817

Træner

Martin Kvolsbæk Tel: / Mobil: 29710079

Assistent

Bertram Juul Tel: / Mobil: 20656899

Assistenttræner

Emil Friedrichsen Tel: / Mobil: 93892901
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Bemærk at der spilles på to 5:5-baner pr. pulje.

Mødetid: 20 minutter før puljen starter.
Førstnævnte hold stiller træner som kvalificeret bane/kampleder.
Husk at det er vigtigt at I stiller hold efter det tilmeldte niveau.

Spilletid 2x7 min pr. kamp.
Ved udeblivelser eller evt. oversidderpladser bedes I aftale på dagen så alle får 4 kampe.

Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind på jerp@dbusjaelland.dk

Hjælp til niveau-inddeling: Link

Husk tilmeldingsfristen den 22/4 til 3. runde 3:3 og 5:5, der spilles 11.-12. maj.

Log ind