U10 drenge 5:5 (14) 2 - FestLIGEval 5. maj, Pulje 2 (2024)

Seneste resultater

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude
480702
05-05 2024
10:00
Brede IF (1)
Virum-Sorgenfri BK
05. maj
10:00
Brede IF (1)
Virum-Sorgenfri BK
480703
05-05 2024
10:00
Espergærde IF
Hørsholm-Usserød IK
05. maj
10:00
Espergærde IF
Hørsholm-Usserød IK
480704
05-05 2024
10:20
Frederiksværk Fodbold Klub
B. 82, Virum
05. maj
10:20
Frederiksværk Fodbold Klub
B. 82, Virum
480705
05-05 2024
10:20
Hørsholm-Usserød IK
Brede IF (1)
05. maj
10:20
Hørsholm-Usserød IK
Brede IF (1)
480706
05-05 2024
10:40
Virum-Sorgenfri BK
B. 82, Virum
05. maj
10:40
Virum-Sorgenfri BK
B. 82, Virum
480707
05-05 2024
10:40
Frederiksværk Fodbold Klub
Espergærde IF
05. maj
10:40
Frederiksværk Fodbold Klub
Espergærde IF
480708
05-05 2024
11:00
Hørsholm-Usserød IK
Virum-Sorgenfri BK
05. maj
11:00
Hørsholm-Usserød IK
Virum-Sorgenfri BK
480710
05-05 2024
11:00
Brede IF (1)
Frederiksværk Fodbold Klub
05. maj
11:00
Brede IF (1)
Frederiksværk Fodbold Klub
480711
05-05 2024
11:20
B. 82, Virum
Espergærde IF
05. maj
11:20
B. 82, Virum
Espergærde IF
480712
05-05 2024
11:20
Virum-Sorgenfri BK
Frederiksværk Fodbold Klub
05. maj
11:20
Virum-Sorgenfri BK
Frederiksværk Fodbold Klub
480713
05-05 2024
11:40
B. 82, Virum
Hørsholm-Usserød IK
05. maj
11:40
B. 82, Virum
Hørsholm-Usserød IK
480714
05-05 2024
11:40
Espergærde IF
Brede IF (1)
05. maj
11:40
Espergærde IF
Brede IF (1)

Stilling

Kommende kampe

Der blev ikke fundet nogen resultater
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Bemærk at der spilles på to 5:5-baner pr. pulje.

Mød i god tid og tilmeld jer hos værtsklubbens stævneleder. Alle hold møder senest 15 minutter før første kamp i puljen.
Spilletid 2x7 min pr. kamp.
Husk at det er vigtigt at I stiller hold efter det tilmeldte niveau. 
Førstnævnte hold stiller kvalificeret bane/kampleder.

2. runde af U10-forårsserien, har fokus på ligebyrdige kampe og der gives konkrete værktøjer til trænerne, for at skabe så "lige" kampe som muligt.

Alle værtsklubberne modtager mere information om de konkrete værktøjer. 

Ved udeblivelser bedes I aftale på dagen så alle får fire kampe.
Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind til clan@dbusjaelland.dk

U10-serien under DBU Sjælland: Link

Hjælp til niveau-inddeling: Link

Husk tilmeldingsfristen den 6/5 til 3. runde U10-serie, der spilles 26. maj.

Log ind