Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
19. aug 2023
14:00
Espergærde IF
4
FC Rudersdal
2
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2023
14:15
Bagsværd BK
4
Espergærde IF
0
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
02. sep 2023
14:00
Espergærde IF
0
Frem Hellebæk
1
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
08. sep 2023
18:00
Avedøre IF
2
Espergærde IF
1
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2023
13:00
BK Avarta
1
Espergærde IF
7
|
|||||||||||||||||||
23. sep 2023
14:00
Espergærde IF
3
Farum BK
1
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
30. sep 2023
13:00
Snekkersten IF
2
Espergærde IF
2
|
|||||||||||||||||||
07. okt 2023
14:00
Espergærde IF
2
Taastrup FC
1
|
|||||||||||||||||||
14. okt 2023
13:30
Herstedøster IC
2
Espergærde IF
2
|
|||||||||||||||||||
21. okt 2023
14:00
Espergærde IF
1
BSF
1
|
|||||||||||||||||||
29. okt 2023
11:00
Roskilde Boldklub
1
Espergærde IF
0
|
|||||||||||||||||||
04. nov 2023
14:00
Espergærde IF
1
Fredensborg BI
5
|
|||||||||||||||||||
11. nov 2023
12:00
IF Skjold Birkerød
3
Espergærde IF
4
|
|||||||||||||||||||
16. mar
13:00
FC Rudersdal
2
Espergærde IF
1
|
|||||||||||||||||||
23. mar
14:00
Espergærde IF
0
Bagsværd BK
3
|
|||||||||||||||||||
06. apr
14:00
Frem Hellebæk
1
Espergærde IF
2
|
|||||||||||||||||||
13. apr
14:00
Espergærde IF
3
Avedøre IF
1
|
|||||||||||||||||||
20. apr
14:00
Espergærde IF
8
BK Avarta
1
|
|||||||||||||||||||
27. apr
13:00
Farum BK
1
Espergærde IF
1
|
|||||||||||||||||||
04. maj
14:00
Espergærde IF
2
Snekkersten IF
1
|
|||||||||||||||||||
11. maj
13:00
Taastrup FC
1
Espergærde IF
1
|
|||||||||||||||||||
18. maj
14:00
Espergærde IF
0
Herstedøster IC
0
|
|||||||||||||||||||
25. maj
13:30
BSF
0
Espergærde IF
2
|
|||||||||||||||||||
01. jun
14:00
Espergærde IF
3
Roskilde Boldklub
2
|
|||||||||||||||||||
08. jun
13:00
Fredensborg BI
2
Espergærde IF
3
|
|||||||||||||||||||
15. jun
14:00
Espergærde IF
4
IF Skjold Birkerød
1
|
Turneringsafslutning:
De to 1´ere spiller Finale lørdag den 22. juni 2024 kl. 14.00. Bedst pointgennemsnit har hjemmebane i finalen.
Oprykningsspil for 2´erne:
Læs mere her Oprykningsspil