MENU

Ungdomspokal U16 Drenge (07) 22/23 //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
968922
1 ma
22-08 2022
Kl. 18:30
FC Storebælt (3) Herlufsholm GF (1) Korsør ny Stadion
2
-
5
968924 1 ma
22-08 2022
Kl. 18:30
Team AS Fodbold (3) Præstø IF (1) Slaglille Sportsplads
2
-
4
968919 1 on
24-08 2022
Kl. 18:30
AIK 65 Strøby Fodbold (2) Fremad Amager (2) Strøbyhallen
0
-
4
968920
1 on
24-08 2022
Kl. 18:30
IF Hjorten (3) Værløse BK (M) Skinderskovgård
0
-
4
968921 1 on
24-08 2022
Kl. 18:30
Hvidovre IF (M) Lyngby Bk (Ø1) Avedøre Stadion Kunstgræs
1
-
0
968925
1 on
24-08 2022
Kl. 18:30
Svebølle BI 2016 (1) Holbæk B&I (1) Svebølle Stadion
3
-
1
968954
1 on
24-08 2022
Kl. 18:30
Asnæs BK (3) Kalundborg GB (2) Asnæs Stadion
3
-
2
968955
1 on
24-08 2022
Kl. 18:30
SMIF (2) Tuse IF (1) Mørkøvhallen
2
-
5
968923 1 to
25-08 2022
Kl. 18:30
FC Falster (3) Haslev FC (2) FC Falster Park
Udehold taberdømt
968918 1 to
15-09 2022
Kl. 18:30
Ishøj IF (3) B 1903 (M) Ishøj Idrætscenter
Hjemmehold taberdømt
228175 2 ti
20-09 2022
Kl. 19:00
FC Holte (3) B. 1973, Herlev (1) Birkerød Stadion Kunstgræs
Hjemmehold taberdømt
228180
2 on
21-09 2022
Kl. 17:00
FC Falster (3) KFUM BK, Roskilde (Ø1) Lollands Bank Park
0
-
9
227933 2 on
21-09 2022
Kl. 17:30
B 1903 (M) Virum-Sorgenfri BK (Ø2) B1903
0
-
5
228177
2 on
21-09 2022
Kl. 18:00
Skjold (M) LSF (Ø1) Ryparken Idrætsanlæg
12
-
11
228178 2 on
21-09 2022
Kl. 19:00
Albertslund IF (3) Hvidovre IF (M) Albertslund Stadion Kunstgræs
0
-
4
228179 2 on
21-09 2022
Kl. 19:00
Herlufsholm GF (1) Præstø IF (1) SEIFFERT ARENA (Kunstgræs)
Udehold taberdømt
227934
2 on
21-09 2022
Kl. 19:00
Allerød/Blovstrød (M) KB (Ø1) Allerød Idrætspark Kunstgræs
3
-
6
228176
2 on
21-09 2022
Kl. 19:00
Værløse BK (M) FB (Ø2) Værløse Stadion Kunstgræs
0
-
3
228181
2 on
21-09 2022
Kl. 19:00
Svebølle BI 2016 (1) B93 (Ø2) Svebølle Stadion
0
-
4
227928
2 on
21-09 2022
Kl. 19:00
Humlebæk BK (M) HIK (M) Humlebæk Stadion Kunstgræs
1
-
5
227929
2 on
21-09 2022
Kl. 19:00
Hvalsø IF (2) Greve Fodbold (Ø2) Hvalsø ny Idrætsplads, Kunstgræs
2
-
7
227930
2 on
21-09 2022
Kl. 19:00
IS Skævinge (1) GVI (Ø1) Skævinge Kunst
0
-
1
227931 2 on
21-09 2022
Kl. 19:00
Skjold Birkerød (M) Fremad Valby (M) Birkerød Stadion Kunstgræs
2
-
1
227932
2 on
21-09 2022
Kl. 19:00
Fremad Amager (2) Glostrup (Ø2) Sundby Idrætspark
1
-
0
228183 2 on
21-09 2022
Kl. 22:00
Stenløse (1) Oversidder Stenløse Stadion
228182
2 on
28-09 2022
Kl. 18:30
Asnæs BK (3) Tuse IF (1) Asnæs Stadion, Kunstgræs
2
-
3
536986
3 ti
04-10 2022
Kl. 17:30
Greve Fodbold (Ø2) GVI (Ø1) Greve Idræts Center Kunstgræs
7
-
3
536987 3 on
05-10 2022
Kl. 19:00
Fremad Amager (2) KB (Ø1) Sundby Idrætspark
2
-
0
536988 3 on
05-10 2022
Kl. 19:00
B. 1973, Herlev (1) Virum-Sorgenfri BK (Ø2) Elverroad Kunstgræs
0
-
1
536991
3 on
05-10 2022
Kl. 19:00
Tuse IF (1) Herlufsholm GF (1) Tusehallen
2
-
4
536992
3 on
05-10 2022
Kl. 19:00
KFUM BK, Roskilde (Ø1) B93 (Ø2) Lillevang Idrætscenter kunst
3
-
1
536985 3 ti
11-10 2022
Kl. 19:30
Skjold Birkerød (M) HIK (M) Birkerød Stadion Kunstgræs
1
-
7
536989
3 on
12-10 2022
Kl. 18:00
Skjold (M) FB (Ø2) Ryparken Idrætsanlæg
2
-
4
536990
3
05-11 2022
Kl. 11:00
Stenløse (1) Hvidovre IF (M) Stenløse Stadion Kunstgræs
0
-
2
911458 4 on
08-03 2023
Kl. 19:00
Fremad Amager (2) FB (Ø2) Sundby Idrætspark
911504 4 on
08-03 2023
Kl. 19:00
Hvidovre IF (M) Virum-Sorgenfri BK (Ø2) Avedøre Stadion Kunstgræs
916375 4 on
08-03 2023
Kl. 19:00
Herlufsholm GF (1) KFUM BK, Roskilde (Ø1) SEIFFERT ARENA (Kunstgræs)
916376 4 on
08-03 2023
Kl. 19:00
HIK (M) Greve Fodbold (Ø2) HIK
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Klubberne bedes bemærke:
1) at der ikke spilles med forlænget spilletid

Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 

1. runde – 22. – 25. august (uge 34)
2. runde – 19. – 22. september (uge 38)
3. runde – 3. - 6. oktober (uge 40)
4. runde – 6. - 9. marts marts (uge 10)
5. runde – 17. - 20. april (semifinaler) (uge 16)
6. runde – Finaledato er mandag den 15. maj 2023, Tingbjerg IP, Opvis

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0 - 3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane. 

Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.

Log ind