Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Resultat | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
21. sep 2022
19:00
Humlebæk BK (M)
1
HIK (M)
5
|
||||||||||
21. sep 2022
19:00
Hvalsø IF (2)
2
Greve Fodbold (Ø2)
7
|
||||||||||
21. sep 2022
19:00
IS Skævinge (1)
0
GVI (Ø1)
1
|
||||||||||
21. sep 2022
22:00
Stenløse (1)
Oversidder
|
||||||||||
28. sep 2022
18:30
Asnæs BK (3)
2
Tuse IF (1)
3
|
||||||||||
04. okt 2022
17:30
Greve Fodbold (Ø2)
7
GVI (Ø1)
3
|
||||||||||
05. okt 2022
19:00
Fremad Amager (2)
2
KB (Ø1)
0
|
||||||||||
05. okt 2022
19:00
B. 1973, Herlev (1)
0
Virum-Sorgenfri BK (Ø2)
1
|
||||||||||
05. okt 2022
19:00
Tuse IF (1)
2
Herlufsholm GF (1)
4
|
||||||||||
05. okt 2022
19:00
KFUM BK, Roskilde (Ø1)
3
B93 (Ø2)
1
|
||||||||||
11. okt 2022
19:30
Skjold Birkerød (M)
1
HIK (M)
7
|
||||||||||
12. okt 2022
18:00
Skjold (M)
2
FB (Ø2)
4
|
||||||||||
05. nov 2022
11:00
Stenløse (1)
0
Hvidovre IF (M)
2
|
||||||||||
02. mar 2023
19:30
HIK (M)
12
Greve Fodbold (Ø2)
0
|
||||||||||
08. mar 2023
19:00
Fremad Amager (2)
3
FB (Ø2)
0
|
||||||||||
08. mar 2023
19:00
Herlufsholm GF (1)
0
KFUM BK, Roskilde (Ø1)
4
|
||||||||||
14. apr 2023
19:00
Virum-Sorgenfri BK (Ø2)
2
Hvidovre IF (M)
5
|
||||||||||
19. apr 2023
18:00
Hvidovre IF (M)
3
Fremad Amager (2)
6
|
||||||||||
19. apr 2023
18:30
HIK (M)
5
KFUM BK, Roskilde (Ø1)
3
|
||||||||||
15. maj 2023
18:30
HIK (M)
3
Fremad Amager (2)
1
|
Klubberne bedes bemærke:
1) at der ikke spilles med forlænget spilletid
Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles.
1. runde – 22. – 25. august (uge 34)
2. runde – 19. – 22. september (uge 38)
3. runde – 3. - 6. oktober (uge 40)
4. runde – 6. - 9. marts marts (uge 10)
5. runde – 17. - 20. april (semifinaler) (uge 16)
6. runde – Finaledato er mandag den 15. maj 2023, Tingbjerg IP, Opvis, kl. 18:30
Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0 - 3.
Lavest rangerede hold har hjemmebane.
Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.
Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.