Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Arrangør | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
17. jun 2023
10:00
Vallensbæk IF (5)
Greve Fodbold (2)
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
10:00
Greve Fodbold (1)
Taastrup FC
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
10:20
Vallensbæk IF (6)
Hundige BK
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
10:20
Taastrup FC
Vallensbæk IF (5)
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
10:40
Taastrup FC
Vallensbæk IF (6)
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
10:40
Greve Fodbold (2)
Greve Fodbold (1)
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
11:00
Hundige BK
Taastrup FC
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
11:00
Vallensbæk IF (5)
Greve Fodbold (1)
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
11:20
Vallensbæk IF (6)
Taastrup FC
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
11:20
Greve Fodbold (2)
Taastrup FC
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
11:40
Greve Fodbold (1)
Hundige BK
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
11:40
Vallensbæk IF (6)
Vallensbæk IF (5)
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
12:00
Taastrup FC
Hundige BK
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
12:00
Taastrup FC
Greve Fodbold (2)
|
Bemærk at der spilles på to 3-mandsbaner pr. pulje.
Mødetid: 20 minutter før puljen starter.
Der er ingen niveaudeling, så det er vigtigt at I stiller lige hold.
Førstnævnte hold stiller træner som kvalificeret bane/kampleder.
Der spilles uden målmand, sidstnævnte hold giver bolden op fra midten ved 1.halvlegs begyndelse.
Regler i 3-mands: https://www.dbusjaelland.dk/turnering/boern-u2-u12/dbu-sjaellands-3-og-5-mandsstaevner/spilleregler-i-boernefodbold-3-3/
Ved 4 kampe pr. hold: spilletid 2x7 min pr. kamp.
Ved udeblivelser eller evt. oversidderpladser bedes I aftale på dagen så alle får 4 kampe.
Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind på clan@dbusjaelland.dk
Der er medaljer til alle spillere. 3-mands: 6 medaljer pr. hold.
Medaljerne bliver leveret til værtsklubben. Der kommer nærmere info til værtsklubben.