Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Resultat | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
13. sep 2023
17:45
B. 77, Rødovre (S3) (1)
5
Annisse IF (S3)
2
|
||||||||||
18. sep 2023
18:45
Vipperød BK (S3)
2
Brøndby Strand IK (S2)
4
|
||||||||||
19. sep 2023
18:30
Hvidebæk IF (S4)
4
Nykøbing IF (S3)
5
|
||||||||||
19. sep 2023
18:30
Farum BK (S3 P3) (2)
6
Glostrup (S2)
4
|
||||||||||
26. sep 2023
19:00
Lynge-Broby IF (S2)
2
Vallensbæk IF (S2)
4
|
||||||||||
27. sep 2023
17:15
IF Skjold Birkerød (S3)
2
B. 77, Rødovre (S3) (1)
3
|
||||||||||
27. sep 2023
17:30
Køge Union (S3)
3
Svogerslev BK (S2) (1)
5
|
||||||||||
27. sep 2023
19:00
Nykøbing IF (S3)
Hørsholm-Usserød IK (S2) (1)
HHT
|
||||||||||
27. sep 2023
19:00
Lynge-Uggeløse IF (S3)
2
Køge Nord FC (S4)
4
|
||||||||||
03. okt 2023
18:00
FC Rudersdal (S2) (1)
4
Vallensbæk IF (S2)
5
|
||||||||||
03. okt 2023
18:30
Farum BK (S3 P3) (2)
Brøndby Strand IK (S2)
HHT
|
||||||||||
04. okt 2023
19:00
Mladost IF (S4 P3) (1)
6
Ejby IF 1968 (S3)
4
|
||||||||||
11. okt 2023
17:45
Hastrup FC (S4)
1
Roskilde United (S2)
2
|
||||||||||
03. nov 2023
18:30
Svogerslev BK (S2) (1)
4
Hørsholm-Usserød IK (S2) (1)
0
|
||||||||||
07. nov 2023
18:30
Brøndby Strand IK (S2)
9
Vallensbæk IF (S2)
4
|
||||||||||
11. nov 2023
15:15
Køge Nord FC (S4)
7
Roskilde United (S2)
5
|
||||||||||
11. nov 2023
18:00
Mladost IF (S4 P3) (1)
0
B. 77, Rødovre (S3) (1)
1
|
||||||||||
24. apr
18:30
Brøndby Strand IK (S2)
3
Køge Nord FC (S4)
0
|
||||||||||
30. apr
18:30
Svogerslev BK (S2) (1)
5
B. 77, Rødovre (S3) (1)
6
|
||||||||||
26. maj
13:00
Brøndby Strand IK (S2)
5
B. 77, Rødovre (S3) (1)
3
|
Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.
Runder:
1. runde spilles i uge 33-34 - 64 kampe 128 hold deltager
2. runde spilles i uge 35-36
3. runde spilles i uge 37-38 Livelodtrækning 1. september kl. 12.00 via DBU Sjællands Facebookside
4. runde spilles i uge 39-40 Livelodtrækning 14. september 13.00 via DBU Sjællands Facebookside
5. runde Kvartfinaler spilles i uge 43-44 Livelodtrækning 29. september 12.00 via DBU Sjællands Facebookside
6. runde Semifinaler spilles i uge 17-18 Livelodtrækning . december via DBU Sjællands Facebookside
7. runde FINALEN:26 maj 2024 kl. 14:30
Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet kan hjemmeholdet blive idømt bøde.
Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.
Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.
Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk