Seriepokalen 23/24

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
377865
ma14-08 2023
18:45 Højagerskolen
1
-
3
14. aug 2023
18:45
FC Ballerup (S4)
1
Orient GI (S2)
3
377868
ma14-08 2023
18:45 Roskilde Idrætspark Kunstgræs
1
-
5
14. aug 2023
18:45
Roskilde Boldklub (S3) (1)
1
Roskilde United (S2)
5
377870
ma14-08 2023
18:45 Brøndbyvester Skole
1
-
6
14. aug 2023
18:45
Kontra BK (S4)
1
Vallensbæk IF (S2)
6
796110
ma14-08 2023
18:45 Virum Stadion
1
-
2
14. aug 2023
18:45
Virum-Sorgenfri (S3) (2)
1
Snekkersten IF (S3 P2) (2)
2
796125
ma14-08 2023
18:45 Blistruphallen
0
-
10
14. aug 2023
18:45
Blistrup SI (S6) (2)
0
Annisse IF (S3)
10
796126
ma14-08 2023
18:45 Blovstrød idrætsanlæg
7
-
6
14. aug 2023
18:45
Blovstrød IF (S4)
7
Helsingør IF Fodbold (S4) (1)
6
796129
ma14-08 2023
18:45 Humlebæk Stadion
UHT
14. aug 2023
18:45
Humlebæk BK (S3)
AB (S2)
UHT
796144
ma14-08 2023
18:45 Bagsværd Stadion
5
-
6
14. aug 2023
18:45
Bagsværd BK (S3)
5
IF Skjold Birkerød (S3)
6
796145
ma14-08 2023
18:45 Helsingør Idrætspark
1
-
10
14. aug 2023
18:45
Helsingør IF Fodbold (S5) (2)
1
Slagslunde-Ganløse IF (S2)
10
796150
ma14-08 2023
18:45 Helsinge Stadion
HHT
14. aug 2023
18:45
Helsinge Fodbold (S3)
Hørsholm-Usserød IK (S2) (1)
HHT
796151
ma14-08 2023
18:45 Ramløsehallen
2
-
3
14. aug 2023
18:45
Ramløse IF (S4)
2
Nivå-Kokkedal FK (S3)
3
796191
ma14-08 2023
18:45 Gørlevhallen
4
-
6
14. aug 2023
18:45
Gørlev IF (S4)
4
Nykøbing IF (S3)
6
796195
ma14-08 2023
18:45 Munkesø Stadion
2
-
1
14. aug 2023
18:45
Kalundborg GB (S3)
2
FC Storebælt (S3)
1
796202
ma14-08 2023
18:45 Hårlev BK
UHT
14. aug 2023
18:45
Hårlev BK (S4)
FK Sydsjælland 05 (S3)
UHT
796208
ma14-08 2023
18:45 Måløv Idrætspark
1
-
3
14. aug 2023
18:45
Måløv BK (S3) (2)
1
Fløng-Hedehusene Fodbold (S3) (1)
3
796216
ma14-08 2023
18:45 Svogerslev Idrætspark
1
-
0
14. aug 2023
18:45
Svogerslev BK (S4) (2)
1
Røde Stjerne BK (S3)
0
796219
ma14-08 2023
18:45 Roskilde Idrætspark Kunstgræs
0
-
8
14. aug 2023
18:45
Roskilde Boldklub (S5) (2)
0
Rosa La FC (S4)
8
796226
ma14-08 2023
18:45 Vindinge Idrætspark
HHT
14. aug 2023
18:45
Vindinge IF (S4)
Brøndby Strand IK (S2)
HHT
377864
ti15-08 2023
18:45 Ishøj Idrætsplads
1
-
2
15. aug 2023
18:45
Torslunde-Ishøj IF (S3)
1
Hundige BK (S2)
2
377866
ti15-08 2023
18:45 Albertslund Stadion
1
-
2
15. aug 2023
18:45
Albertslund IF (S5) (2)
1
Football Club Albertslund (S5) (2)
2
377867
ti15-08 2023
18:45 Albertslund Stadion
0
-
3
15. aug 2023
18:45
Football Club Albertslund (S4) (1)
0
Albertslund BS 72 (S2) (1)
3
796108
ti15-08 2023
18:45 Vedbæk Stadion
2
-
3
15. aug 2023
18:45
FC Rudersdal (S5) (2)
2
Snekkersten IF (S5 P1) (3)
3
796109
ti15-08 2023
18:45 Snekkersten Idrætscenter
0
-
5
15. aug 2023
18:45
Snekkersten IF (S5 P2) (4)
0
Hørsholm-Usserød IK (S3) (2)
5
796128
ti15-08 2023
18:45 St. Lyngby Stadion
3
-
6
15. aug 2023
18:45
Store Lyngby IF (S4)
3
Ølstykke FC (S3)
6
796131
ti15-08 2023
18:45 Stavnsholt
1
-
0
15. aug 2023
18:45
Farum BK (S3 P3) (2)
1
Høje Gladsaxe IF (S3)
0
796132
ti15-08 2023
18:45 Lynge Idrætsanlæg
4
-
1
15. aug 2023
18:45
Lynge-Uggeløse IF (S3)
4
ORI-Fodbold (S2)
1
796143
ti15-08 2023
18:45 Ålholmskolen
5
-
6
15. aug 2023
18:45
Ålholm IF (S3)
5
Hundested IK (S3)
6
796146
ti15-08 2023
18:45 Blistruphallen
4
-
2
15. aug 2023
18:45
Blistrup SI (S4) (1)
4
Frederikssund IK (S3)
2
796149
ti15-08 2023
18:45 Farum Park
2
-
4
15. aug 2023
18:45
Farum BK (S3 P2) (1)
2
FC Rudersdal (S2) (1)
4
796153
ti15-08 2023
18:45 Slaglille Sportsplads
0
-
2
15. aug 2023
18:45
Team AS Fodbold (S4)
0
Lynge-Broby IF (S2)
2
796192
ti15-08 2023
18:45 Undløse Stadion
HHT
15. aug 2023
18:45
Undløse BK (S4)
Holbæk B&I (S2)
HHT
796196
ti15-08 2023
18:45 Svebølle Stadion
0
-
11
15. aug 2023
18:45
Svebølle BI 2016 (S3)
0
Dianalund IF (S2)
11
796203
ti15-08 2023
18:45 Rishøj Stadion
1
-
0
15. aug 2023
18:45
Køge Nord FC (S4)
1
Kværkeby IF (S3)
0
796204
ti15-08 2023
18:45 Borup Stadion
5
-
6
15. aug 2023
18:45
Borup IF Fodbold (S4)
5
Hastrup FC (S4)
6
796205
ti15-08 2023
18:45 Herlufsholm Stadion
UHT
15. aug 2023
18:45
Herlufsholm GF (S3) (1)
Ejby IF Fodbold (S2)
UHT
796207
ti15-08 2023
18:45 Hellested Stadion
HHT
15. aug 2023
18:45
Hellested IF (S5)
Gørslev IF (S3)
HHT
796209
ti15-08 2023
18:45 Gungehusskolen
9
-
8
15. aug 2023
18:45
Lejerbo BK (S3)
9
Måløv BK (S2) (1)
8
796217
ti15-08 2023
18:45 Langbjergskolen
6
-
4
15. aug 2023
18:45
Bosna IF (S4)
6
VG Fodbold (S3)
4
796220
ti15-08 2023
18:45 NyBolig Park - Kunstgræs
1
-
3
15. aug 2023
18:45
Taastrup FC (S4 P6)
1
Solrød FC (S3)
3
796222
ti15-08 2023
18:45 Brøndby Stadion
10
-
11
15. aug 2023
18:45
Brøndbyernes IF (S4)
10
Ejby IF 1968 (S3)
11
796223
ti15-08 2023
18:45 Valhøj Skole
4
-
0
15. aug 2023
18:45
B. 77, Rødovre (S3) (1)
4
B. 1973, Herlev (S2)
0
796224
ti15-08 2023
18:45 Svogerslev Idrætspark
2
-
3
15. aug 2023
18:45
Svogerslev BK (S5) (3)
2
Vestegnen FK (S4)
3
796227
ti15-08 2023
18:45 Hedehusene Idrætspark
0
-
2
15. aug 2023
18:45
Fløng-Hedehusene Fodbold (S4) (2)
0
Karlslunde IF (S3)
2
796228
ti15-08 2023
18:45 Smørum Idrætscenter
10
-
0
15. aug 2023
18:45
LSF (S4) (2)
10
Mladost IF (S4 P5) (2)
0
796229
ti15-08 2023
18:45 Sønderkærskolen
3
-
4
15. aug 2023
18:45
Rosenhøj BK (S4) (2)
3
Liria FK (S2)
4
796230
ti15-08 2023
18:45 Sportspladsen i Syd
0
-
6
15. aug 2023
18:45
Albertslund BS 72 (S3) (2)
0
Glostrup (S2)
6
377869
on16-08 2023
18:45 Valhøj Skole
0
-
9
16. aug 2023
18:45
B. 77, Rødovre (S4) (2)
0
Svogerslev BK (S2) (1)
9
796107
on16-08 2023
18:45 Snekkersten Idrætscenter
3
-
5
16. aug 2023
18:45
Snekkersten IF (S3 P1) (1)
3
Gilleleje FK (S2)
5
796127
on16-08 2023
18:45 Kvistgård Idrætsanlæg
1
-
8
16. aug 2023
18:45
Kvistgård IF (S4)
1
IS Skævinge (S3)
8
796199
on16-08 2023
18:45 Ellemarkskolens bane
3
-
2
16. aug 2023
18:45
Køge Union (S3)
3
Ringsted IF (S2) (1)
2
796200
on16-08 2023
18:45 Maglemølle Storhallen
2
-
3
16. aug 2023
18:45
Herlufsholm GF (S4) (2)
2
Køge BK (S3)
3
796201
on16-08 2023
18:45 Skensved Stadion
UHT
16. aug 2023
18:45
Skensved IF (S4)
Næstved I.F. (S3)
UHT
796206
on16-08 2023
18:45 Stensved Stadion
UHT
16. aug 2023
18:45
Nyråd/Langebæk Alliancen (S3)
Præstø IF (S3)
UHT
796218
on16-08 2023
18:45 Damgårdsparken, Ballerup
UHT
16. aug 2023
18:45
Mladost IF (S4 P3) (1)
Greve Fodbold (S4)
UHT
796221
on16-08 2023
18:45 Hvalsø ny Idrætsplads
1
-
0
16. aug 2023
18:45
Hvalsø IF (S3)
1
LSF (S3) (1)
0
796231
on16-08 2023
18:45 Albertslund Stadion
HHT
16. aug 2023
18:45
Albertslund IF (S4) (1)
Rosenhøj BK (S2) (1)
HHT
796152
on16-08 2023
18:45 Farum Park
1
-
6
16. aug 2023
18:45
Farum BK (S4)
1
FC Hornsherred (S2)
6
796154
on16-08 2023
18:45 Hvidebæk Stadion
4
-
3
16. aug 2023
18:45
Hvidebæk IF (S4)
4
Sørbymagle IF (S3)
3
796155
on16-08 2023
18:45 Tusehallen
2
-
4
16. aug 2023
18:45
Boldklubben Bæk City (S4)
2
Vipperød BK (S3)
4
796194
on16-08 2023
18:45 Slaglille Sportsplads
3
-
2
16. aug 2023
18:45
Team AS Fodbold (S6)
3
Tårnborg IF (S5)
2
796197
on16-08 2023
18:45 Vemmelev Kunstgræs
3
-
1
16. aug 2023
18:45
Vemmelev Boldklub (S4 P9)
3
Bramsnæs FB (S4)
1
796198
on16-08 2023
19:00 Ringsted Stadion Kunstgræs
2
-
4
16. aug 2023
19:00
Ringsted IF (S4) (2)
2
AIK 65 Strøby Fodbold (S3)
4
796133
on16-08 2023
19:10 Skovbrynet Skole Kunstgræs
0
-
18
16. aug 2023
19:10
VB 1968 (S5)
0
Virum-Sorgenfri (S2) (1)
18
796193
ma21-08 2023
18:45 Rørvig Stadion
6
-
5
21. aug 2023
18:45
Rørvig IF (S4)
6
Jernløse BK (S3)
5
644510
ma28-08 2023
18:00 Karsemosegård
4
-
1
28. aug 2023
18:00
Nivå-Kokkedal FK (S3)
4
Snekkersten IF (S3 P2) (2)
1
644501
ti29-08 2023
18:00 Birkerød Stadion
2
-
1
29. aug 2023
18:00
IF Skjold Birkerød (S3)
2
Hørsholm-Usserød IK (S3) (2)
1
644657
ti29-08 2023
18:00 Munkesø Stadion
0
-
7
29. aug 2023
18:00
Kalundborg GB (S3)
0
Dianalund IF (S2)
7
644659
ti29-08 2023
18:00 Vemmelev Kunstgræs
0
-
3
29. aug 2023
18:00
Vemmelev Boldklub (S4 P9)
0
Svogerslev BK (S2) (1)
3
644772
ti29-08 2023
18:00 Svogerslev Idrætspark
HHT
29. aug 2023
18:00
Svogerslev BK (S4) (2)
Orient GI (S2)
HHT
644775
ti29-08 2023
18:00 Smørum Idrætscenter
0
-
1
29. aug 2023
18:00
LSF (S4) (2)
0
Brøndby Strand IK (S2)
1
644793
ti29-08 2023
18:00 Albertslund Stadion
1
-
6
29. aug 2023
18:00
Football Club Albertslund (S5) (2)
1
Glostrup (S2)
6
644513
ti29-08 2023
18:00 Hørsholm Idrætspark
5
-
1
29. aug 2023
18:00
Hørsholm-Usserød IK (S2) (1)
5
Slagslunde-Ganløse IF (S2)
1
644516
ti29-08 2023
18:00 Rishøj Stadion
2
-
1
29. aug 2023
18:00
Køge Nord FC (S4)
2
Nyråd/Langebæk Alliancen (S3)
1
644517
ti29-08 2023
18:00 Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
2
-
3
29. aug 2023
18:00
Køge BK (S3)
2
Lynge-Broby IF (S2)
3
644647
ti29-08 2023
18:00 Hårlev BK
HHT
29. aug 2023
18:00
Hårlev BK (S4)
Hundige BK (S2)
HHT
644858
ti29-08 2023
18:30 Vallensbæk Idrætscenter
0
-
3
29. aug 2023
18:30
Vestegnen FK (S4)
0
Albertslund BS 72 (S2) (1)
3
644476
ti29-08 2023
18:30 Hundested Stadion
0
-
2
29. aug 2023
18:30
Hundested IK (S3)
0
Lynge-Uggeløse IF (S3)
2
644477
ti29-08 2023
18:30 Stavnsholt
2
-
1
29. aug 2023
18:30
Farum BK (S3 P3) (2)
2
Gilleleje FK (S2)
1
644511
ti29-08 2023
19:00 Gribskovhallen Kunstgræs
2
-
4
29. aug 2023
19:00
Blistrup SI (S4) (1)
2
IS Skævinge (S3)
4
644475
ti29-08 2023
19:00 Ølstykke Stadion
7
-
8
29. aug 2023
19:00
Ølstykke FC (S3)
7
FC Hornsherred (S2)
8
644650
ti29-08 2023
19:00 Solrød Idrætscenter
6
-
1
29. aug 2023
19:00
Solrød FC (S3)
6
Gørslev IF (S3)
1
644663
on30-08 2023
18:00 Målfeltet
UHT
30. aug 2023
18:00
Roskilde United (S2)
Rosenhøj BK (S2) (1)
UHT
644774
on30-08 2023
18:00 Hedehusene Idrætspark
2
-
5
30. aug 2023
18:00
Fløng-Hedehusene Fodbold (S3) (1)
2
B. 77, Rødovre (S3) (1)
5
644794
on30-08 2023
18:00 Damgårdsparken, Ballerup
3
-
2
30. aug 2023
18:00
Mladost IF (S4 P3) (1)
3
Lejerbo BK (S3)
2
644512
on30-08 2023
18:00 Blovstrød idrætsanlæg
0
-
9
30. aug 2023
18:00
Blovstrød IF (S4)
0
Virum-Sorgenfri (S2) (1)
9
644514
on30-08 2023
18:00 Annisse Stadion
2
-
0
30. aug 2023
18:00
Annisse IF (S3)
2
Humlebæk BK (S3)
0
644646
on30-08 2023
18:00 Slaglille Sportsplads
HHT
30. aug 2023
18:00
Team AS Fodbold (S6)
Køge Union (S3)
HHT
644648
on30-08 2023
18:15 Hastrupskolen
8
-
0
30. aug 2023
18:15
Hastrup FC (S4)
8
Skensved IF (S4)
0
644805
to31-08 2023
18:00 Langbjergskolen
7
-
5
31. aug 2023
18:00
Bosna IF (S4)
7
Liria FK (S2)
5
644660
to31-08 2023
18:30 Vipperødhallen
6
-
5
31. aug 2023
18:30
Vipperød BK (S3)
6
Hvalsø IF (S3)
5
644661
ti05-09 2023
18:00 Rørvig Stadion
1
-
4
05. sep 2023
18:00
Rørvig IF (S4)
1
Nykøbing IF (S3)
4
644792
ti05-09 2023
18:30 Målfeltet
HHT
05. sep 2023
18:30
Rosa La FC (S4)
Ejby IF 1968 (S3)
HHT
644653
ti05-09 2023
19:00 Strøbyhallen Kunstgræs
2
-
1
05. sep 2023
19:00
AIK 65 Strøby Fodbold (S3)
2
Herlufsholm GF (S3) (1)
1
644492
on06-09 2023
18:00 Snekkersten Idrætscenter
0
-
5
06. sep 2023
18:00
Snekkersten IF (S5 P1) (3)
0
FC Rudersdal (S2) (1)
5
644515
on06-09 2023
18:30 Karlslunde Stadion, Kunstgræs
2
-
4
06. sep 2023
18:30
Karlslunde IF (S3)
2
Vallensbæk IF (S2)
4
704011
ti12-09 2023
17:30 Ellemarkskolens bane
UHT
12. sep 2023
17:30
Køge Union (S3)
Dianalund IF (S2)
UHT
704031
ti12-09 2023
17:30 Karsemosegård
1
-
2
12. sep 2023
17:30
Nivå-Kokkedal FK (S3)
1
Hørsholm-Usserød IK (S2) (1)
2
704092
ti12-09 2023
17:30 Ejby Friluftscenter
1
-
0
12. sep 2023
17:30
Ejby IF 1968 (S3)
1
Albertslund BS 72 (S2) (1)
0
704213
ti12-09 2023
17:30 Birkerød Stadion
3
-
0
12. sep 2023
17:30
IF Skjold Birkerød (S3)
3
Virum-Sorgenfri (S2) (1)
0
704012
ti12-09 2023
17:45 Hastrupskolen
3
-
2
12. sep 2023
17:45
Hastrup FC (S4)
3
Solrød FC (S3)
2
644658
ti12-09 2023
18:30 Hvidebæk Stadion
1
-
0
12. sep 2023
18:30
Hvidebæk IF (S4)
1
Holbæk B&I (S2)
0
704013
ti12-09 2023
19:00 Rishøj Stadion
6
-
1
12. sep 2023
19:00
Køge Nord FC (S4)
6
AIK 65 Strøby Fodbold (S3)
1
704016
ti12-09 2023
19:00 Hundige Boldfælled
3
-
5
12. sep 2023
19:00
Hundige BK (S2)
3
Roskilde United (S2)
5
704033
on13-09 2023
17:30 Damgårdsparken, Ballerup
4
-
3
13. sep 2023
17:30
Mladost IF (S4 P3) (1)
4
FC Hornsherred (S2)
3
704093
on13-09 2023
17:30 Baunehøj Stadion
8
-
9
13. sep 2023
17:30
IS Skævinge (S3)
8
FC Rudersdal (S2) (1)
9
704223
on13-09 2023
17:30 Lynge Idrætsanlæg
UHT
13. sep 2023
17:30
Lynge-Uggeløse IF (S3)
Orient GI (S2)
UHT
704015
on13-09 2023
17:30 Langbjergskolen
3
-
5
13. sep 2023
17:30
Bosna IF (S4)
3
Svogerslev BK (S2) (1)
5
704026
on13-09 2023
17:45 Valhøj Skole
5
-
2
13. sep 2023
17:45
B. 77, Rødovre (S3) (1)
5
Annisse IF (S3)
2
704025
ma18-09 2023
18:45 Vipperødhallen kunst
2
-
4
18. sep 2023
18:45
Vipperød BK (S3)
2
Brøndby Strand IK (S2)
4
704024
ti19-09 2023
18:30 Hvidebæk Stadion
4
-
5
19. sep 2023
18:30
Hvidebæk IF (S4)
4
Nykøbing IF (S3)
5
704276
ti19-09 2023
18:30 Stavnsholt
6
-
4
19. sep 2023
18:30
Farum BK (S3 P3) (2)
6
Glostrup (S2)
4
704014
ti26-09 2023
19:00 Frederiksberg Skole
2
-
4
26. sep 2023
19:00
Lynge-Broby IF (S2)
2
Vallensbæk IF (S2)
4
882605
on27-09 2023
17:15 Birkerød Stadion
2
-
3
27. sep 2023
17:15
IF Skjold Birkerød (S3)
2
B. 77, Rødovre (S3) (1)
3
882600
on27-09 2023
17:30 Ellemarkskolens bane
3
-
5
27. sep 2023
17:30
Køge Union (S3)
3
Svogerslev BK (S2) (1)
5
882592
on27-09 2023
19:00 Kongeengen
HHT
27. sep 2023
19:00
Nykøbing IF (S3)
Hørsholm-Usserød IK (S2) (1)
HHT
882593
on27-09 2023
19:00 Lynge Idrætsanlæg
2
-
4
27. sep 2023
19:00
Lynge-Uggeløse IF (S3)
2
Køge Nord FC (S4)
4
882607
ti03-10 2023
18:00 Rundforbi Stadion Kunst
4
-
5
03. okt 2023
18:00
FC Rudersdal (S2) (1)
4
Vallensbæk IF (S2)
5
882594
ti03-10 2023
18:30 Stavnsholt
HHT
03. okt 2023
18:30
Farum BK (S3 P3) (2)
Brøndby Strand IK (S2)
HHT
882599
on04-10 2023
19:00 Ballerup Idrætspark, Kunstgræs
6
-
4
04. okt 2023
19:00
Mladost IF (S4 P3) (1)
6
Ejby IF 1968 (S3)
4
882595
on11-10 2023
17:45 Hastrupskolen
1
-
2
11. okt 2023
17:45
Hastrup FC (S4)
1
Roskilde United (S2)
2
917756
fr03-11 2023
18:30 Svogerslev Idrætspark
4
-
0
03. nov 2023
18:30
Svogerslev BK (S2) (1)
4
Hørsholm-Usserød IK (S2) (1)
0
917753
ti07-11 2023
18:30 Langbjergskolen
9
-
4
07. nov 2023
18:30
Brøndby Strand IK (S2)
9
Vallensbæk IF (S2)
4
917754
11-11 2023
15:15 Rishøj Stadion
7
-
5
11. nov 2023
15:15
Køge Nord FC (S4)
7
Roskilde United (S2)
5
917755
11-11 2023
18:00 Ballerup Idrætspark, Kunstgræs
0
-
1
11. nov 2023
18:00
Mladost IF (S4 P3) (1)
0
B. 77, Rødovre (S3) (1)
1
575813
on24-04 2024
18:30 Langbjergskolen
24. apr
18:30
Brøndby Strand IK (S2)
Køge Nord FC (S4)
575812
ti30-04 2024
18:30 Svogerslev Idrætspark
30. apr
18:30
Svogerslev BK (S2) (1)
B. 77, Rødovre (S3) (1)
621489
26-05 2024
14:30 Holbæk Sportsby
26. maj
14:30
Vinder af Brøndby Str.(S2)-Køge Nord(S4)
Vinder af Svogerslev(S2)-B.77, Rødovre(S3)
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
1. runde spilles i uge 33-34 - 64 kampe 128 hold deltager
2. runde spilles i uge 35-36 
3. runde spilles i uge 37-38 Livelodtrækning 1. september kl. 12.00 via DBU Sjællands Facebookside 
4. runde spilles i uge 39-40 Livelodtrækning 14. september 13.00 via DBU Sjællands Facebookside 
5. runde Kvartfinaler spilles i uge 43-44 Livelodtrækning 29. september 12.00 via DBU Sjællands Facebookside 
6. runde Semifinaler spilles i uge 17-18 Livelodtrækning . december via DBU Sjællands Facebookside 
7. runde FINALEN:26 maj 2024 kl. 14:30

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet kan hjemmeholdet blive idømt bøde.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

Log ind