8:8 +40 (Veteran) Pokal 23/24

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
101165
ma30-10 2023
19:00 Ølsted Idrætsanlæg
UHT
30. okt 2023
19:00
Ølsted IF (2)
Ålholm IF (2)
UHT
101166
ma30-10 2023
20:00 Solrød Idrætscenter
2
-
3
30. okt 2023
20:00
BK 96, Solrød (2)
2
AIK 65 Strøby Fodbold (2)
3
101161
ti31-10 2023
19:00 Langbjergskolen
UHT
31. okt 2023
19:00
Bosna IF (2)
AB (2)
UHT
101163
ti31-10 2023
19:00 Nordkysthallen
5
-
3
31. okt 2023
19:00
Frem Hellebæk (2)
5
Hillerød Fodbold (2)
3
101162
ti31-10 2023
19:30 Vedbæk Stadion Kunst
1
-
6
31. okt 2023
19:30
FC Rudersdal (2)
1
Esrum IF (2)
6
101168
on01-11 2023
19:00
Oversidder
01. nov 2023
19:00
Oversidder
IF Bytoften (1)
101169
on01-11 2023
19:00
Oversidder
01. nov 2023
19:00
Oversidder
BK Friheden (1)
101170
on01-11 2023
19:00
Oversidder
01. nov 2023
19:00
Oversidder
Grønne Stjerne (1)
101172
on01-11 2023
19:00
Oversidder
01. nov 2023
19:00
Oversidder
LSF (1)
101173
on01-11 2023
19:00
Oversidder
01. nov 2023
19:00
Oversidder
Nivå-Kokkedal FK (1)
101176
on01-11 2023
19:00
Oversidder
01. nov 2023
19:00
Oversidder
Nødebo IF (2)
101177
on01-11 2023
19:00
Oversidder
01. nov 2023
19:00
Oversidder
Snekkersten IF (1)
101178
on01-11 2023
19:00
Oversidder
01. nov 2023
19:00
Oversidder
Vapnagård FK 72 (2)
101167
on01-11 2023
19:45 Himmelev Kunstgræsbane
7
-
0
01. nov 2023
19:45
Himmelev-Veddelev BK (2)
7
Borup IF Fodbold (2)
0
101164
ma06-11 2023
20:40 Karlslunde Stadion, Kunstgræs
5
-
1
06. nov 2023
20:40
Karlslunde IF (2 P7) (2)
5
BFC Lundegården (2)
1
101160
ti07-11 2023
20:30 Avedøre Stadion Kunstgræs
HHT
07. nov 2023
20:30
Rebæk IF (2)
Karlslunde IF (2 P6) (1)
HHT
866586
ti14-11 2023
19:00 Ølsted Idrætsanlæg
1
-
4
14. nov 2023
19:00
Ølsted IF (2)
1
Snekkersten IF (1)
4
866589
ti14-11 2023
19:00 Nordkysthallen
3
-
1
14. nov 2023
19:00
Frem Hellebæk (2)
3
IF Bytoften (1)
1
866585
ti14-11 2023
20:00 FIF-Stadion Kunstgræs
3
-
7
14. nov 2023
20:00
Nødebo IF (2)
3
Vapnagård FK 72 (2)
7
866583
on15-11 2023
18:15 Strøbyhallen Kunstgræs
2
-
0
15. nov 2023
18:15
AIK 65 Strøby Fodbold (2)
2
Karlslunde IF (2 P6) (1)
0
866584
on15-11 2023
19:00 Langbjergskolen
UHT
15. nov 2023
19:00
Bosna IF (2)
Karlslunde IF (2 P7) (2)
UHT
866590
on15-11 2023
19:45 Himmelev Kunstgræsbane
0
-
1
15. nov 2023
19:45
Himmelev-Veddelev BK (2)
0
Grønne Stjerne (1)
1
866588
on22-11 2023
19:30 Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
7
-
6
22. nov 2023
19:30
LSF (1)
7
BK Friheden (1)
6
866587
to23-11 2023
19:30 Gribskovhallen Kunstgræs
UHT
23. nov 2023
19:30
Esrum IF (2)
Nivå-Kokkedal FK (1)
UHT
913903
ti28-11 2023
18:45 Langbjergskolen
2
-
1
28. nov 2023
18:45
Grønne Stjerne (1)
2
LSF (1)
1
913905
ti28-11 2023
20:00 Helsingør Idrætspark
2
-
4
28. nov 2023
20:00
Vapnagård FK 72 (2)
2
Frem Hellebæk (2)
4
913904
on29-11 2023
18:15 Strøbyhallen Kunstgræs
UHT
29. nov 2023
18:15
AIK 65 Strøby Fodbold (2)
Bosna IF (2)
UHT
913902
ma11-12 2023
20:15 Snekkersten Idrætscenter Kunstgræs
7
-
8
11. dec 2023
20:15
Snekkersten IF (1)
7
Esrum IF (2)
8
575800
on24-04 2024
19:00 Esrum Stadion
24. apr
19:00
Esrum IF (2)
Frem Hellebæk (2)
575799
to25-04 2024
18:45 Brøndby Stadion
25. apr
18:45
Grønne Stjerne (1)
AIK 65 Strøby Fodbold (2)
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

OBS: Der kan stadig komme en modstander hvis der står oversidder ud for ens kamp.

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
1. runde spilles i uge 44-45
2. runde spilles i uge 46-47
3. runde spilles i uge 48-50
4. runde, semifinaler spilles i uge 17-18 2024
FINALEN: ikke fastsat - Spilles på hjemmeholdets bane, findes via lodtrækning

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet kan hjemmeholdet blive idømt bøde.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

Log ind