Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
06. apr
16:00
Hellas 2
1
KFUM 3
1
|
|||||||||||||||||||
07. apr
10:00
FB 10
4
KFB 2
2
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
07. apr
14:00
Folehaven 2
1
Rødovre 2
2
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
07. apr
16:00
Watan FC 2
1
Copenhagen Celtic 2
3
|
|||||||||||||||||||
07. apr
16:00
Skjold 7
3
FA 2000 9
2
|
|||||||||||||||||||
13. apr
12:00
Copenhagen Celtic 2
1
Folehaven 2
0
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
14. apr
12:00
KFB 2
Hellas 2
HHT
|
|||||||||||||||||||
14. apr
14:00
FA 2000 9
8
Watan FC 2
1
|
|||||||||||||||||||
16. apr
19:00
KFUM 3
1
Skjold 7
2
|
|||||||||||||||||||
17. apr
18:00
Rødovre 2
1
FB 10
3
|
|||||||||||||||||||
19. apr
19:00
FB 10
4
Copenhagen Celtic 2
3
|
|||||||||||||||||||
20. apr
12:00
KFUM 3
KFB 2
UHT
|
|||||||||||||||||||
21. apr
12:00
Folehaven 2
0
FA 2000 9
2
|
|||||||||||||||||||
21. apr
16:00
Skjold 7
6
Watan FC 2
2
|
|||||||||||||||||||
25. apr
18:30
Hellas 2
8
Rødovre 2
2
|
|||||||||||||||||||
27. apr
14:00
FA 2000 9
2
FB 10
4
|
|||||||||||||||||||
28. apr
10:00
Copenhagen Celtic 2
0
Hellas 2
2
|
|||||||||||||||||||
28. apr
12:00
KFB 2
1
Skjold 7
4
|
|||||||||||||||||||
28. apr
16:00
Watan FC 2
4
Folehaven 2
5
|
|||||||||||||||||||
01. maj
18:00
Rødovre 2
1
KFUM 3
5
|
|||||||||||||||||||
04. maj
12:00
KFUM 3
4
Copenhagen Celtic 2
1
|
|||||||||||||||||||
04. maj
14:00
Hellas 2
2
FA 2000 9
1
|
|||||||||||||||||||
04. maj
14:00
Skjold 7
4
Folehaven 2
1
|
|||||||||||||||||||
04. maj
16:00
FB 10
5
Watan FC 2
3
|
|||||||||||||||||||
11. maj
16:00
Copenhagen Celtic 2
KFB 2
|
|||||||||||||||||||
12. maj
10:00
Folehaven 2
FB 10
|
|||||||||||||||||||
12. maj
12:00
Watan FC 2
Hellas 2
|
|||||||||||||||||||
15. maj
19:00
Rødovre 2
Skjold 7
|
|||||||||||||||||||
18. maj
16:00
FA 2000 9
KFUM 3
|
|||||||||||||||||||
21. maj
18:30
KFB 2
Rødovre 2
|
|||||||||||||||||||
21. maj
19:00
Hellas 2
Folehaven 2
|
|||||||||||||||||||
22. maj
19:00
KFUM 3
Watan FC 2
|
|||||||||||||||||||
25. maj
14:00
Skjold 7
FB 10
|
|||||||||||||||||||
26. maj
12:00
KFB 2
FA 2000 9
|
|||||||||||||||||||
29. maj
18:00
Rødovre 2
Copenhagen Celtic 2
|
|||||||||||||||||||
30. maj
18:30
Folehaven 2
KFUM 3
|
|||||||||||||||||||
02. jun
10:00
Watan FC 2
KFB 2
|
|||||||||||||||||||
02. jun
14:00
Skjold 7
Copenhagen Celtic 2
|
|||||||||||||||||||
02. jun
16:00
FB 10
Hellas 2
|
|||||||||||||||||||
05. jun
19:30
FA 2000 9
Rødovre 2
|
|||||||||||||||||||
08. jun
12:00
Hellas 2
Skjold 7
|
|||||||||||||||||||
15. jun
10:00
Rødovre 2
Watan FC 2
|
|||||||||||||||||||
15. jun
12:00
KFUM 3
FB 10
|
|||||||||||||||||||
15. jun
16:00
Copenhagen Celtic 2
FA 2000 9
|
|||||||||||||||||||
16. jun
12:00
KFB 2
Folehaven 2
|
Oprykning:
De 12 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 2-9 rykker op.
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning
Nedrykning:
Nr. 10 i alle puljerne 2-9 rykker ned.
Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien.
Nedrykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker et hold op fra Serie 1 pulje 2.