Gjensidige Kvindepokalen 2024/25 - Øst

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
411320
ti07-05 2024
19:00 TGB´s anlæg
0
-
12
07. maj
19:00
TGB (1)
0
Nykøbing FC (SS)
12
411909
on08-05 2024
19:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
2
08. maj
19:00
Føroyar (ks)
0
Rødovre (øst)
2
411702
on08-05 2024
19:40 Husumparken
HHT
08. maj
19:40
Husum Bk (2)
Espergærde IF (øst)
HHT
411615
ti14-05 2024
19:00 Elverroad Kunstgræs
1
-
3
14. maj
19:00
B. 1973, Herlev (SS)
1
FA 2000 (ks)
3
411616
ti14-05 2024
19:00 Hvalsø ny Idrætsplads
0
-
2
14. maj
19:00
Hvalsø IF (2)
0
Vallensbæk IF (1)
2
411366
on15-05 2024
19:00 Øster Ulslev stadion
2
-
1
15. maj
19:00
ØUB (2)
2
Vordingborg IF (SS)
1
411496
on15-05 2024
19:00 Lov Stadion
HHT
15. maj
19:00
FK Sydsjælland 05 (1)
Ringsted Pigefodbold (SS)
HHT
411497
on15-05 2024
19:00 Roskilde Idrætspark Kunstgræs
3
-
1
15. maj
19:00
RB 1906 (1)
3
Lynge-Broby IF (SS)
1
411550
on15-05 2024
19:00 Jyderup Stadion
1
-
3
15. maj
19:00
Jyderup BK (2)
1
Kirke Helsinge/Gørlev/Løve (1)
3
411551
on15-05 2024
19:00 Jernløse Hallen
3
-
4
15. maj
19:00
Jernløse/Holbæk (1)
3
Tuse IF (SS)
4
411553
on15-05 2024
19:00 Grønnemosen
1
-
3
15. maj
19:00
B 1960 (2)
1
Heimdal (ks)
3
411613
on15-05 2024
19:00 Valby Idrætspark
4
-
7
15. maj
19:00
Valby (2)
4
PI Fodbold (ks)
7
411617
on15-05 2024
19:00 Valby Idrætspark
0
-
1
15. maj
19:00
AC Iben (1)
0
Nørrebro United (ks)
1
411707
on15-05 2024
19:00 Virum Stadion
11
-
0
15. maj
19:00
Virum-Sorgenfri BK (1)
11
VLI (1)
0
411708
on15-05 2024
19:00 Gladsaxe skole
UHT
15. maj
19:00
IF Bytoften (2)
Vigerslev (1)
UHT
411832
on15-05 2024
19:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
5
15. maj
19:00
KFB (2)
0
KFUM (1)
5
411833
on15-05 2024
19:00 Hillerød Stadion
3
-
10
15. maj
19:00
Hillerød Fodbold (2)
3
Snekkersten IF (1)
10
411834
on15-05 2024
19:00 Birkerød Stadion
HHT
15. maj
19:00
IF Skjold Birkerød (2)
Brødeskov IF (ss)
HHT
411835
on15-05 2024
19:00 Avedøre Stadion Kunstgræs
1
-
2
15. maj
19:00
Hvidovre IF (ks)
1
ØKF (ks)
2
411910
on15-05 2024
19:00
Oversidder
15. maj
19:00
Oversidder
Skjold (øst)
411911
on15-05 2024
19:00
Oversidder
15. maj
19:00
Oversidder
Albertslund BS 72 (øst)
411912
on15-05 2024
19:00
Oversidder
15. maj
19:00
Oversidder
Svogerslev BK (øst)
411914
on15-05 2024
19:00
Oversidder
15. maj
19:00
Oversidder
Fremad Valby (øst)
411965
on15-05 2024
19:00
Oversidder
15. maj
19:00
Oversidder
Ølstykke FC (øst)
411966
on15-05 2024
19:00
Oversidder
15. maj
19:00
Oversidder
Fredensborg BI (øst)
411618
on15-05 2024
20:15 GVI. Nymosen
HHT
15. maj
20:15
GVI (1)
Herstedøster IC (SS)
HHT
411614
ti21-05 2024
19:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
0
21. maj
19:00
Amalie (2)
3
Medicinernes Bk (1)
0
411552
on22-05 2024
19:00 Gadelandet
1
-
4
22. maj
19:00
Fix (ks)
1
HIK (øst)
4
614087
on29-05 2024
19:00 Snekkersten Idrætscenter
29. maj
19:00
Snekkersten IF (1)
Heimdal (ks)
614089
on29-05 2024
19:00 HIK
29. maj
19:00
HIK (øst)
Fremad Valby (øst)
614091
on29-05 2024
19:00 Virum Stadion
29. maj
19:00
Virum-Sorgenfri BK (1)
Nørrebro United (ks)
614092
on29-05 2024
19:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
29. maj
19:00
Amalie (2)
Ølstykke FC (øst)
614093
on29-05 2024
19:00 Nykøbing FC
29. maj
19:00
Nykøbing FC (SS)
Fredensborg BI (øst)
614094
on29-05 2024
19:00 Herstedøster Stadion
29. maj
19:00
Herstedøster IC (SS)
Albertslund BS 72 (øst)
614095
on29-05 2024
19:00 Brødeskov Stadion Kunst
29. maj
19:00
Brødeskov IF (ss)
Tuse IF (SS)
614098
on29-05 2024
19:00 Rødovre Stadion
29. maj
19:00
Rødovre (øst)
Espergærde IF (øst)
614099
on29-05 2024
19:00 Vallensbæk Idrætscenter
29. maj
19:00
Vallensbæk IF (1)
PI Fodbold (ks)
614100
on29-05 2024
19:00 Gladsaxe skole
29. maj
19:00
IF Bytoften (2)
Ringsted Pigefodbold (SS)
614088
on29-05 2024
19:30 Kirke Helsinge Sportsplads
29. maj
19:30
Kirke Helsinge/Gørlev/Løve (1)
Skjold (øst)
614096
ma03-06 2024
19:00 Roskilde Idrætspark Kunstgræs
03. jun
19:00
RB 1906 (1)
FA 2000 (ks)
614097
ti04-06 2024
19:00 Emdrupparken
04. jun
19:00
KFUM (1)
ØKF (ks)
614090
on12-06 2024
19:00 Øster Ulslev stadion
12. jun
19:00
ØUB (2)
Svogerslev BK (øst)
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

1. runde afvikles uge 20. Kampene kan efter aftale med modstander afvikles tidligere eller uge 21. Husk dog næste runde uge 22.

2. runde afvikles uge 22. Kampene kan efter aftale med modstander flyttes til anden dato.

Der er 6 oversiddere direkte til 2. runde, medmindre der kommer et nyt hold på inden 1.3.24.

Lodtrækning 2. runde fredag den 17.5.24 kl 10.00 på DBU Sjælland facebook

 

 

Log ind