Serie 5 - Forår, Pulje 10

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
530191
07-04 2024
12:00
NLA
Stensved Stadion
3
-
2
07. apr
12:00
NLA
3
Møns FK
2
530189
07-04 2024
14:00 Ørslev Stadion
1
-
7
07. apr
14:00
Ørslev GIF (V)
1
DLF Terslev
7
530186
ti09-04 2024
19:00 Maglemølle Storhallen
1
-
2
09. apr
19:00
Sct. Jørgens IF
1
Toksværd Olstrup Fodbold
2
530192
fr12-04 2024
18:30 Stege Stadion
UHT
12. apr
18:30
Møns FK
Præstø IF
UHT
530196
14-04 2024
11:00
NLA
Toksværd Idrætsplads
3
-
0
14. apr
11:00
Toksværd Olstrup Fodbold
3
NLA
0
530197
14-04 2024
11:00 Nygårdsvej Idrætsanlæg
1
-
2
14. apr
11:00
Ny Anadolu
1
Sct. Jørgens IF
2
530195
ma15-04 2024
18:45 THUN Arena
7
-
1
15. apr
18:45
Vordingborg IF
7
Ørslev GIF (V)
1
530193
ma15-04 2024
19:15 Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
0
-
2
15. apr
19:15
Næstved I.F.
0
Dalby GI (H)
2
530198
on17-04 2024
18:45 Korskildehallen
UHT
17. apr
18:45
FC4733
Vordingborg IF
UHT
530203
20-04 2024
13:30
NLA
Stensved Stadion
0
-
0
20. apr
13:30
NLA
0
Ny Anadolu
0
530202
20-04 2024
15:30 Nybolig Stadion Præstø
0
-
3
20. apr
15:30
Præstø IF
0
Toksværd Olstrup Fodbold
3
530201
21-04 2024
11:00 Ørslev Stadion
0
-
2
21. apr
11:00
Ørslev GIF (V)
0
Møns FK
2
530200
ma22-04 2024
19:15 Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
4
-
2
22. apr
19:15
Næstved I.F.
4
DLF Terslev
2
530204
fr26-04 2024
18:30 Stege Stadion
UHT
26. apr
18:30
Møns FK
FC4733
UHT
530206
28-04 2024
11:00
NLA
Nygårdsvej Idrætsanlæg
1
-
6
28. apr
11:00
Sct. Jørgens IF
1
NLA
6
530211
28-04 2024
11:00 Toksværd Idrætsplads
2
-
2
28. apr
11:00
Toksværd Olstrup Fodbold
2
Ørslev GIF (V)
2
530224
28-04 2024
11:00 Nygårdsvej Idrætsanlæg
3
-
1
28. apr
11:00
Ny Anadolu
3
Præstø IF
1
530210
ma29-04 2024
19:00 THUN Arena
3
-
5
29. apr
19:00
Vordingborg IF
3
Næstved I.F.
5
530209
on01-05 2024
19:00 Terslev Stadion
1
-
9
01. maj
19:00
DLF Terslev
1
Dalby GI (H)
9
530226
on01-05 2024
19:00 Korskildehallen
1
-
4
01. maj
19:00
FC4733
1
Toksværd Olstrup Fodbold
4
530299
04-05 2024
15:30 Nybolig Stadion Præstø
0
-
3
04. maj
15:30
Præstø IF
0
Sct. Jørgens IF
3
530230
05-05 2024
11:00
NLA
Dalbyhallens Idrætsanlæg
6
-
0
05. maj
11:00
Dalby GI (H)
6
NLA
0
530233
05-05 2024
11:00 Ørslev Stadion
2
-
3
05. maj
11:00
Ørslev GIF (V)
2
Ny Anadolu
3
530231
ma06-05 2024
19:15 Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
0
-
5
06. maj
19:15
Næstved I.F.
0
Møns FK
5
530188
on08-05 2024
19:00 Dalbyhallens Idrætsanlæg
3
-
3
08. maj
19:00
Dalby GI (H)
3
Ny Anadolu
3
530190
on08-05 2024
19:00 Nybolig Stadion Præstø
2
-
4
08. maj
19:00
Præstø IF
2
Vordingborg IF
4
530187
to09-05 2024
19:00 Korskildehallen
5
-
1
09. maj
19:00
FC4733
5
Næstved I.F.
1
530300
fr10-05 2024
19:00 Stege Stadion
UHT
10. maj
19:00
Møns FK
DLF Terslev
UHT
530305
11-05 2024
10:00
NLA
Stensved Stadion
3
-
2
11. maj
10:00
NLA
3
Præstø IF
2
530301
12-05 2024
11:00 Nygårdsvej Idrætsanlæg
UHT
12. maj
11:00
Sct. Jørgens IF
Ørslev GIF (V)
UHT
530306
12-05 2024
11:00 Toksværd Idrætsplads
2
-
2
12. maj
11:00
Toksværd Olstrup Fodbold
2
Næstved I.F.
2
530309
12-05 2024
11:00 Nygårdsvej Idrætsanlæg
3
-
2
12. maj
11:00
Ny Anadolu
3
FC4733
2
530304
ma13-05 2024
19:00 THUN Arena
1
-
7
13. maj
19:00
Vordingborg IF
1
Dalby GI (H)
7
530310
on15-05 2024
19:00 Korskildehallen
5
-
1
15. maj
19:00
FC4733
5
Sct. Jørgens IF
1
530319
fr17-05 2024
19:00 Terslev Stadion
0
-
4
17. maj
19:00
DLF Terslev
0
Toksværd Olstrup Fodbold
4
530312
19-05 2024
11:00 Dalbyhallens Idrætsanlæg
UHT
19. maj
11:00
Dalby GI (H)
Præstø IF
UHT
530317
19-05 2024
11:00
NLA
Ørslev Stadion
1
-
6
19. maj
11:00
Ørslev GIF (V)
1
NLA
6
530320
ti21-05 2024
19:00 THUN Arena
HHT
21. maj
19:00
Vordingborg IF
Møns FK
HHT
530316
ti21-05 2024
19:15 Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
3
-
3
21. maj
19:15
Næstved I.F.
3
Ny Anadolu
3
530326
to23-05 2024
19:00
NLA
Stensved Stadion
UHT
23. maj
19:00
NLA
FC4733
UHT
530323
fr24-05 2024
18:30 Stege Stadion
2
-
3
24. maj
18:30
Møns FK
2
Dalby GI (H)
3
530325
25-05 2024
15:30 Nybolig Stadion Præstø
0
-
3
25. maj
15:30
Præstø IF
0
Ørslev GIF (V)
3
530324
26-05 2024
11:00 Nygårdsvej Idrætsanlæg
6
-
0
26. maj
11:00
Sct. Jørgens IF
6
Næstved I.F.
0
530463
26-05 2024
11:00 Nygårdsvej Idrætsanlæg
UHT
26. maj
11:00
Ny Anadolu
DLF Terslev
UHT
530462
ma27-05 2024
19:00 Toksværd Idrætsplads
3
-
1
27. maj
19:00
Toksværd Olstrup Fodbold
3
Vordingborg IF
1
530282
on29-05 2024
19:00 Terslev Stadion
UHT
29. maj
19:00
DLF Terslev
Vordingborg IF
UHT
530465
on29-05 2024
19:00 Korskildehallen
3
-
2
29. maj
19:00
FC4733
3
Præstø IF
2
530464
fr31-05 2024
18:30 Stege Stadion
2
-
4
31. maj
18:30
Møns FK
2
Toksværd Olstrup Fodbold
4
530468
fr31-05 2024
19:00 Terslev Stadion
HHT
31. maj
19:00
DLF Terslev
Sct. Jørgens IF
HHT
530466
02-06 2024
11:00 Dalbyhallens Idrætsanlæg
UHT
02. jun
11:00
Dalby GI (H)
Ørslev GIF (V)
UHT
530469
ma03-06 2024
19:00 THUN Arena
3
-
5
03. jun
19:00
Vordingborg IF
3
Ny Anadolu
5
530467
ma03-06 2024
19:15
NLA
Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
UMH
03. jun
19:15
Næstved I.F.
NLA
UMH
530194
on05-06 2024
18:30 Terslev Stadion
UHT
05. jun
18:30
DLF Terslev
FC4733
UHT
530199
on05-06 2024
19:00 Dalbyhallens Idrætsanlæg
2
-
1
05. jun
19:00
Dalby GI (H)
2
Sct. Jørgens IF
1
530474
08-06 2024
15:00
NLA
Stensved Stadion
UHT
08. jun
15:00
NLA
DLF Terslev
UHT
530472
09-06 2024
11:00 Ørslev Stadion
1
-
4
09. jun
11:00
Ørslev GIF (V)
1
FC4733
4
530473
09-06 2024
11:00 Nybolig Stadion Præstø
UHT
09. jun
11:00
Præstø IF
Næstved I.F.
UHT
530475
09-06 2024
11:00 Dalbyhallens Idrætsanlæg
2
-
0
09. jun
11:00
Dalby GI (H)
2
Toksværd Olstrup Fodbold
0
530476
09-06 2024
11:00 Nygårdsvej Idrætsanlæg
3
-
1
09. jun
11:00
Ny Anadolu
3
Møns FK
1
530470
ma10-06 2024
19:00 Nygårdsvej Idrætsanlæg
3
-
0
10. jun
19:00
Sct. Jørgens IF
3
Vordingborg IF
0
530479
on12-06 2024
19:15 Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
0
-
3
12. jun
19:15
Næstved I.F.
0
Ørslev GIF (V)
3
530482
to13-06 2024
19:00
NLA
THUN Arena
0
-
1
13. jun
19:00
Vordingborg IF
0
NLA
1
530477
fr14-06 2024
18:30 Stege Stadion
9
-
2
14. jun
18:30
Møns FK
9
Sct. Jørgens IF
2
530483
fr14-06 2024
18:30 Toksværd Idrætsplads
3
-
0
14. jun
18:30
Toksværd Olstrup Fodbold
3
Ny Anadolu
0
530478
16-06 2024
11:00 Korskildehallen
UHT
16. jun
11:00
FC4733
Dalby GI (H)
UHT
530481
16-06 2024
14:00 Terslev Stadion
UHT
16. jun
14:00
DLF Terslev
Præstø IF
UHT
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366
Turneringsafslutning:  

1/8 dels finaler tirsdag den 18. juni kl. 19.00.
kamp 1 Vinder pulje 1 - Vinder pulje 2
kamp 2 Vinder pulje 5 - Vinder pulje 7

Kvartfinaler fredag den 21. juni kl. 19.00
kamp 3: Vinder kamp 1 - Vinder pulje 3
kamp 4: Vinder kamp 2 - Vinder pulje 8
kamp 5: Vinder pulje 4 - Vinder pulje 6
kamp 6: Vinder pulje 9 - Vinder pulje 10

Semifinaler mandag den 24. juni kl. 19.00
Semifinale 1: Vinder kamp 3 - Vinder kamp 4
Semifinale 2: Vinder kamp 6 - Vinder kamp 5

Vinderne af semifinalerne spiller finale torsdag den 27. juni kl. 19.00: Vinder semifinale 1 - Vinder semifinale 2.

Log ind