Hovedstads Pokalen 11:11 Herre Senior

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
146016
ma15-04 2024
18:30 Vestamager Idrætsanlæg
1
-
4
15. apr
18:30
Tårnby FF (S2P2)
1
GVI (S2P3)
4
146518
ma15-04 2024
20:15 Gentofte Sportspark Vest
4
-
5
15. apr
20:15
Skovshoved IF (S1P2)
4
FC Ryparken (S5P4)
5
146017
ma15-04 2024
22:00
Oversidder
Genforeningspladsen
15. apr
22:00
Union (S3P3) (2)
Oversidder
146571
ma15-04 2024
22:01 Sundby Idrætspark
HHT
15. apr
22:01
B 1908 (S1P2)
FC Ryparken (S5P3) (3)
HHT
145965
ti16-04 2024
18:15 Lersøparken
5
-
1
16. apr
18:15
Bispebjerg (S3P3)
5
Union (S3P3) (3)
1
146513
ti16-04 2024
18:30 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
3
16. apr
18:30
CIK (S4P3)
2
Union (S3P4) (4)
3
146516
ti16-04 2024
19:30 Ryparken Idrætsanlæg
1
-
3
16. apr
19:30
FC Ryparken (S5P2) (2)
1
Sundby Bk. (S1P2)
3
146514
ti16-04 2024
19:45 Jens Jessens Vej
UHT
16. apr
19:45
FA 2000 (KSH) (2)
Dunses Disciple (S5P3)
UHT
146515
on17-04 2024
20:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
UHT
17. apr
20:00
Sundby Bk. (S4P4) (2)
HIK 3 (S3P2)
UHT
146517
to18-04 2024
19:45 HIK
2
-
4
18. apr
19:45
HIK 2 (S2P3)
2
Østerbro IF (S1P2)
4
976048
ma29-04 2024
19:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
1
29. apr
19:00
RPIF
3
FC Ryparken (S5P3) (3)
1
976037
ti30-04 2024
18:30 Lersøparken
0
-
6
30. apr
18:30
Bispebjerg (S3P3)
0
FA 2000 (KSH) (2)
6
976038
ti30-04 2024
19:00 GVI. Nymosen
3
-
0
30. apr
19:00
GVI (S2P3)
3
Union (S4P5)
0
981637
ti30-04 2024
19:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
2
30. apr
19:00
Sundby Bk. (S4P4) (2)
3
KFB (S4P9)
2
976045
ti30-04 2024
19:30 Frederiksberg IP, kunst
8
-
2
30. apr
19:30
FA 2000 (S1P2) (3)
8
FA 2000 (S2P3)
2
976049
ti30-04 2024
20:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
2
30. apr
20:00
Sundby Bk. (S1P2)
3
Skjold
2
976047
ti07-05 2024
19:30 Ryparken Idrætsanlæg
0
-
7
07. maj
19:30
FC Ryparken (S5P4)
0
Østerbro IF (S1P2)
7
750943
ti14-05 2024
19:15 Jens Jessens Vej
2
-
1
14. maj
19:15
FA 2000 (KSH) (2)
2
GVI (S2P3)
1
976036
on15-05 2024
20:00 Grøndal Multicenter
5
-
1
15. maj
20:00
Union (S3P3) (2)
5
Union (S3P4) (4)
1
750946
ti21-05 2024
19:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
5
21. maj
19:00
Sundby Bk. (S4P4) (2)
3
Sundby Bk. (S1P2)
5
750945
to23-05 2024
19:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
7
23. maj
19:00
RPIF
0
Østerbro IF (S1P2)
7
750944
ti28-05 2024
20:00 Grøndal Multicenter
2
-
3
28. maj
20:00
Union (S3P3) (3)
2
FA 2000 (S1P2) (3)
3
845160
ti04-06 2024
19:30 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
1
04. jun
19:30
Sundby Bk. (S1P2)
3
Østerbro IF (S1P2)
1
845159
ti11-06 2024
19:30 Jens Jessens Vej
8
-
9
11. jun
19:30
FA 2000 (S1P2) (3)
8
FA 2000 (KSH) (2)
9
385919
on19-06 2024
18:00 Genforeningspladsen
19. jun
18:00
FA 2000 (KSH) (2)
Sundby Bk. (S1P2)
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 
Runderne afvikles således:

1. runde -  15. - 18. april 2024 (uge 16)
2. runde -  29. april -  2. maj 2024 (uge 18)
3. runde - 20. - 23. maj 2024 (uge 21)
4. runde - 3. - 6. juni 2024 (uge 23)
Finale - afvikles onsdag den 19. juni 2024, kl. 18:00, Genforeningspladsen

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde. Resultatet fastsættes til 0-3.

Det er HJEMMEHOLDETS ansvar (i Københavns kommune), at kampene er fastlagt korrekt samt at banen er booket hos Københavns kommune.

Der spilles IKKE med forlænget spilletid - direkte til straffespark i tilfælde, hvor stillingen er uafgjort efter ordinær spilletid.

Log ind