MENU

Ungdomspokal U17 Drenge (05) 21/22 (2022) //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
556071 1 on
25-08 2021
Kl. 17:30
FC Rudersdal (3) Solrød FC (1) Rundforbi Stadion
8
-
7
557204
1 on
25-08 2021
Kl. 18:00
B 1903 (1) Hillerød Fodbold (Ø2) B1903
1
-
9
558621
1 on
25-08 2021
Kl. 18:00
Brønshøj (M) Brøndby Strand (Ø2) Tingbjerg Idrætspark
2
-
3
558733 1 on
25-08 2021
Kl. 18:00
Vestia (1) Virum-Sorgenfri (2) Bavnehøj Idrætsanlæg
0
-
4
558740 1 on
25-08 2021
Kl. 18:30
Hørsholm-Usserød (Ø2) Holbæk B&I (Ø1) Hørsholm Idrætspark
0
-
3
558832 1 on
25-08 2021
Kl. 18:30
Avarta (1) Greve Fodbold (Ø2) Espelundens Idrætsanlæg
0
-
3
558833 1 on
25-08 2021
Kl. 18:30
Nivå-Kokkedal (1) Bagsværd (M) Karsemosegård
Hjemmehold taberdømt
558622
1 on
25-08 2021
Kl. 18:30
Ishøj IF (3) Sørbymagle IF (1) Ishøj Idrætscenter
Hjemmehold taberdømt
558623 1 on
25-08 2021
Kl. 18:30
Albertslund IF (3) Nyråd IF (2) Albertslund Stadion
Hjemmehold taberdømt
558628 1 on
25-08 2021
Kl. 18:30
AIK 65 Strøby (2) Taastrup FC (M) Strøbyhallen
0
-
5
558630 1 on
25-08 2021
Kl. 18:30
Tuse IF (1) BSF (M) Tusehallen
Udehold taberdømt
558355
1 on
25-08 2021
Kl. 18:30
KFUM BK, Roskilde (Ø2) Frem (Ø1) Lillevang Idrætscenter
1
-
5
558732
1 on
25-08 2021
Kl. 19:00
Karlslunde IF (1) GVI (Ø1) Karlslunde Stadion
2
-
6
556747 1 to
26-08 2021
Kl. 18:30
Sundby (Ø2) FFB (Ø1) Kløvermarkens Idrætsanlæg
7
-
6
558629 1 on
08-09 2021
Kl. 17:30
LSF (Ø2) A27 (Ø2) Smørum Idrætscenter
3
-
1
555997 1 on
15-09 2021
Kl. 18:15
Skjold VB 1968 (1) Ryparken Idrætsanlæg
5
-
4
463792 2 on
15-09 2021
Kl. 19:00
Skjold Birkerød (M) Holbæk B&I (Ø1) Birkerød Stadion Kunstgræs
Hjemmehold taberdømt
463793
2 ti
21-09 2021
Kl. 19:30
Greve Fodbold (Ø2) Ringsted IF (Ø2) Greve Idræts Center Kunstgræs
4
-
0
463799
2 on
22-09 2021
Kl. 18:00
Sørbymagle IF (1) Vordingborg IF (M) Sørbyhallen
7
-
6
463800 2 on
22-09 2021
Kl. 18:00
Nyråd IF (2) Frederiksværk FK (1) Stensved Stadion
Hjemmehold taberdømt
463802 2 on
22-09 2021
Kl. 19:00
Allerød FK (M) Sundby (Ø2) Allerød Idrætspark Kunstgræs
2
-
7
463803 2 on
22-09 2021
Kl. 19:00
Hillerød Fodbold (Ø2) Vanløse (Ø1) Hillerød Stadion Kunstgræs
1
-
6
463795
2 on
22-09 2021
Kl. 19:00
Taastrup FC (M) LSF (Ø2) NyBolig Park - Kunstgræs
5
-
6
463796 2 on
22-09 2021
Kl. 19:00
Glostrup (2) Tuse IF (1) Glostrup Idrætspark Kunstgræs
Hjemmehold taberdømt
463797
2 on
22-09 2021
Kl. 19:00
FB (M) GVI (Ø1) Jens Jessens Vej
1
-
2
463791
2 on
22-09 2021
Kl. 19:15
Virum-Sorgenfri (2) Vallensbæk IF (Ø2) Virumgård kunstgræsbane
2
-
1
463794 2 to
23-09 2021
Kl. 19:00
Bagsværd (M) FA 2000 (Ø1) Gladsaxe stadion Kunstgræs
1
-
2
463798
2 on
29-09 2021
Kl. 18:30
Frem (Ø1) Brøndby Strand (Ø2) Valby Idrætspark
3
-
2
463801 2 on
29-09 2021
Kl. 19:00
FC Rudersdal (3) Skjold Rundforbi Stadion Kunst
3
-
2
862668 3 ti
05-10 2021
Kl. 19:00
Tuse IF (1) Næstved IF (Division) Tuse Kunstgræs 2020
1
-
2
862667 3 on
06-10 2021
Kl. 18:45
GVI (Ø1) HB Køge (Division) GVI. Nymosen
2
-
3
862664 3 on
06-10 2021
Kl. 19:00
Frederiksværk FK (1) AC Amager Academy (Division) Frederiksværk Stadion, Kunstgræs
0
-
12
862671
3 on
06-10 2021
Kl. 19:30
Greve Fodbold (Ø2) Nykøbing FC (Division) Greve Idræts Center Kunstgræs
2
-
4
862672 3 to
07-10 2021
Kl. 18:15
Virum-Sorgenfri (2) Holbæk B&I (Ø1) Virumgård kunstgræsbane
0
-
7
862661 3 to
07-10 2021
Kl. 19:00
Vanløse (Ø1) FC Helsingør (Division) Vanløse Idrætspark
6
-
5
862663
3 ma
11-10 2021
Kl. 19:00
FC Rudersdal (3) Roskilde BK (Division) Rundforbi Stadion Kunst
8
-
6
862665
3 ti
12-10 2021
Kl. 19:00
Sørbymagle IF (1) Hvidovre IF (Division) Sørbyhallen
0
-
12
862662
3 on
13-10 2021
Kl. 18:30
Sundby (Ø2) HIK (Division) Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
3
862666
3 on
13-10 2021
Kl. 19:00
Frem (Ø1) Slagelse B&I (Division) Valby Idrætspark
2
-
1
862669 3 on
27-10 2021
Kl. 18:00
LSF (Ø2) AB (Division) Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
0
-
5
862670 3 on
27-10 2021
Kl. 19:15
FA 2000 (Ø1) B.93 (Division) Jens Jessens Vej
0
-
1
953311
4 on
03-11 2021
Kl. 19:00
Frem (Ø1) FC København (Liga) Valby Idrætspark
4
-
5
953313 4 on
03-11 2021
Kl. 19:00
FC Rudersdal (3) Vanløse (Ø1) Rundforbi Stadion Kunst
2
-
5
953314 4 on
03-11 2021
Kl. 19:00
Næstved IF (Division) FC Nordsjælland (Liga) Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
2
-
3
953312
4 on
03-11 2021
Kl. 19:45
AC Amager Academy (Division) Hvidovre IF (Division) Sundby Idrætspark
4
-
1
953316 4 ti
09-11 2021
Kl. 19:30
B.93 (Division) Nykøbing FC (Division) B 93 Svanemølleanlæg.
3
-
0
953310 4 ti
23-11 2021
Kl. 18:15
Brøndbyernes IF (Liga) HIK (Division) Brøndby Stadion
8
-
2
953315 4 on
24-11 2021
Kl. 18:30
Holbæk B&I (Ø1) Lyngby BK (Liga) Holbæk Sportsby - Kunstgræs
2
-
6
953317 4 ti
07-12 2021
Kl. 19:00
HB Køge (Division) AB (Division) Herfølge Stadion Kunst
2
-
0
338768
5 ti
08-03 2022
Kl. 19:30
AC Amager Academy (Division) FC København (Liga) Sundby I P. Opvisn.
0
-
4
338767 5 on
09-03 2022
Kl. 19:00
Vanløse (Ø1) Brøndbyernes IF (Liga) Vanløse Idrætspark
1
-
8
338769 5 ti
15-03 2022
Kl. 19:00
HB Køge (Division) FC Nordsjælland (Liga) Capelli Sport Stadion
2
-
3
338770 5 to
17-03 2022
Kl. 19:30
B.93 (Division) Lyngby BK (Liga) B 93 Svanemølleanlæg.
1
-
2
582319 6 ti
10-05 2022
Kl. 16:30
FC København (Liga) FC Nordsjælland (Liga) Kunst, KB, P. Bangs Vej
1
-
2
582320 6 on
08-06 2022
Kl. 17:15
Lyngby BK (Liga) Brøndbyernes IF (Liga) Lyngby Stadion
0
-
5
188651 7 ti
21-06 2022
Kl. 19:00
Brøndbyernes IF (Liga) FC Nordsjælland (Liga) Tingbjerg Idrætspark
1
-
5
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Klubberne bedes bemærke:
1) at der ikke spilles med forlænget spilletid

Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 

1. runde – 24. – 26. august (uge 34)
2. runde – 21. – 24. september (uge 38)
3. runde – 5. – 7. oktober (uge 40)
4. runde – 2. - 4. november (uge 44)
5. runde – 14. 17. marts 2022 (uge 11)
6. runde – 18. - 21 april 2022 (semifinaler) (uge 16)
7. runde – Finaledato afvikles på Tingbjerg IP, Opvisning, tirsdag den 21. juni 2022, kl. 19:00.

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende


Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.

Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane – Hold fra Division indtræder i runde 3 og Liga indtræder i runde 4. 

Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.

Log ind