MENU

Sydbank Pokalen 2020 //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
320379
1 on
17-06 2020
Kl. 19:00
Torslunde-Ishøj IF (S4) Havdrup GI (S3) Ishøj Idrætsplads
3 - 0
320380 1 on
17-06 2020
Kl. 19:00
Jægerspris IK (S4) Græsted IF (S3) Møllegårdhallen
6 - 7
320381 1 on
17-06 2020
Kl. 19:00
Mosede BK (S3) Orient GI (S3) Mosede-skolen
1 - 7
320362
1 on
17-06 2020
Kl. 19:00
FC Kalundborg (S4) Hagested IF (S3) Munkesø Stadion Kunst
2 - 1
320363
1 on
17-06 2020
Kl. 19:00
Jyderup BK (S4) Nykøbing IF (S4) Jyderup Stadion
1 - 5
320364 1 on
17-06 2020
Kl. 19:00
Hørve IF (S4) Tølløse BK (S3) Hørve Stadion
8 - 7
320365
1 on
17-06 2020
Kl. 19:00
Ålholm IF (S4) Frederiksværk FK (S3) Ålholmskolen
3 - 5
320367
1 on
17-06 2020
Kl. 19:00
Rosa La FC (S5) Torveparkens SK (S5) Roskilde IC (Darup)
0 - 3
320368 1 on
17-06 2020
Kl. 19:00
CFK (S4) BK Friheden (S3) Charlotteskolen
2 - 4
320369
1 on
17-06 2020
Kl. 19:00
Fløng Wolves F.C. (S5) Borup IF (S3) Fløng Idrætsanlæg
3 - 1
320370 1 on
17-06 2020
Kl. 19:00
Mladost IF (S4) Lejerbo BK (S3) Damgårdsparken, Ballerup
1 - 5
320371
1 on
17-06 2020
Kl. 19:00
Sengeløse GI (S4) Brøndby Strand IK (S3) Sengeløse Idrætsanlæg
1 - 3
320372 1 on
17-06 2020
Kl. 19:00
B. 82, Virum (S4) Vindinge IF (S3) Fuglsanggårdsskolen
4 - 0
320373
1 on
17-06 2020
Kl. 19:00
Vestegnen FK (S4) Røde Stjerne BK (S4) Vallensbæk Idrætscenter
4 - 3
320374 1 on
17-06 2020
Kl. 19:00
Nivå-Kokkedal FK (S4) Tikøb IF (S3) Karsemosegård
7 - 6
320376 1 on
17-06 2020
Kl. 19:00
Islev BK (S4) Jersie United (S3) Espelundens Idrætsanlæg
1 - 4
320377 1 on
17-06 2020
Kl. 19:00
Nivå FC (S4) Brødeskov IF (S3) Nivå Centralskole
0 - 3
320356 1 on
17-06 2020
Kl. 19:00
Karise IK (S4) Ejby IF Fodbold (S3) Karise Stadion
1 - 5
320357 1 on
17-06 2020
Kl. 19:00
Vestmøn BK (S5) Præstø IF (S3) Fanefjordskolen
HHT

Hjemmehold taberdømt

320358
1 on
17-06 2020
Kl. 19:00
Næstved FC 77 (S4) Faxe Ladeplads IF (S4) Dyrskuepladsen
5 - 0
320359
1 on
17-06 2020
Kl. 19:00
Tårnborg IF (S4) Dianalund IF (S3) Tårnborghallen
4 - 1
320360
1 on
17-06 2020
Kl. 19:00
Boeslunde BK (S4) Sorø Freja (S3) Boeslunde Stadion
1 - 3
320361
1 on
17-06 2020
Kl. 19:15
FS Hashøj (S5) Ruds Vedby IF (S4) Sørbyhallen
3 - 4
320378
1 on
17-06 2020
Kl. 19:30
Melby-Liseleje IF (S4) Slagslunde-Ganløse IF (S3) Hundested Stadion Kunstgræs
2 - 1
320366 1 to
18-06 2020
Kl. 19:00
Albertslund BS 72 (S4) Barberen IF (S3) Sportspladsen i Syd
UHT

Udehold taberdømt

320375
1 to
18-06 2020
Kl. 19:00
Kvistgård IF (S4) Kokkedal Lokal Fodbold (S4) Kvistgård Idrætsanlæg
1 - 5
445027 2 to
18-06 2020
Kl. 19:00
Nyråd/Langebæk Alliancen. (S2) Taastrup FC (DS) Stensved Stadion
0 - 5
444997 2 ti
23-06 2020
Kl. 19:00
Kokkedal Lokal Fodbold (S4) FC Rudersdal (S1) Egedalsbanen
0 - 6
444998
2 ti
23-06 2020
Kl. 19:00
Gislinge BK (S3) FC Kalundborg (S4) Gislinge Stadion
4 - 3
444999
2 ti
23-06 2020
Kl. 19:00
Lejerbo BK (S3) Liria FK (SS) Gungehusskolen
1 - 6
445000
2 ti
23-06 2020
Kl. 19:00
Hørve IF (S4) Raklev GI (S1) Hørve Stadion
1 - 6
445001 2 ti
23-06 2020
Kl. 19:00
Ruds Vedby IF (S4) Svebølle BI 2016 (S2) Ruds Vedby Idrætsplads
HHT

Hjemmehold taberdømt

445002
2 ti
23-06 2020
Kl. 19:00
BK Friheden (S3) Tuse IF (SS) Strandmarkens Fritidscenter
1 - 9
445003 2 ti
23-06 2020
Kl. 19:00
Torslunde-Ishøj IF (S4) Solrød FC (S1) Ishøj Idrætsplads
0 - 4
445005 2 ti
23-06 2020
Kl. 19:00
Nivå-Kokkedal FK (S4) Fredensborg BI (SS) Karsemosegård
1 - 8
445006 2 ti
23-06 2020
Kl. 19:00
Brøndby Strand IK (S3) IF Bytoften (S2) Langbjergskolen
5 - 6
445008
2 ti
23-06 2020
Kl. 19:00
Orient GI (S3) Ballerup BK (S2) Islev Skole
0 - 5
445010
2 ti
23-06 2020
Kl. 19:00
Sorø Freja (S3) Greve (DS) Sorø Stadion
1 - 2
445011
2 ti
23-06 2020
Kl. 19:00
Jersie United (S3) BSF (DS) Jersie-Hallen
0 - 3
445012 2 ti
23-06 2020
Kl. 19:00
B. 82, Virum (S4) LSF (DS) Fuglsanggårdsskolen
0 - 7
445014 2 ti
23-06 2020
Kl. 19:00
Ejby IF Fodbold (S3) Herlufsholm GF (SS) Ejby Stadion
UHT

Udehold taberdømt

445015 2 ti
23-06 2020
Kl. 19:00
Næstved FC 77 (S4) Holmegaard GB (S2) Dyrskuepladsen
3 - 4
445016 2 ti
23-06 2020
Kl. 19:00
Albertslund BS 72 (S4) Ishøj IF (DS) Sportspladsen i Syd
0 - 5
445017 2 ti
23-06 2020
Kl. 19:00
Græsted IF (S3) Dalby IF / HFK fodbold (S3) Græsted Stadion
1 - 2
445018 2 ti
23-06 2020
Kl. 19:00
Tårnborg IF (S4) Kalundborg GB (S2) Tårnborghallen
HHT

Hjemmehold taberdømt

445020 2 ti
23-06 2020
Kl. 19:00
Brødeskov IF (S3) Stenløse BK (SS) Brødeskov Stadion
1 - 3
445022 2 ti
23-06 2020
Kl. 19:00
FK Sydsjælland 05 (S2) Ørslev GIF (V) (S2) Lov Stadion
4 - 5
445023 2 ti
23-06 2020
Kl. 19:00
Haslev FC (SS) Karlslunde IF (DS) HFC's Klubhus
UHT

Udehold taberdømt

445024
2 ti
23-06 2020
Kl. 19:00
Undløse BK (S2) Vallensbæk IF (S1) Undløse Stadion
4 - 2
445025 2 ti
23-06 2020
Kl. 19:00
Benløse IF (S2) Suså IF (S1) Benløsehallen
1 - 4
445026 2 ti
23-06 2020
Kl. 19:00
Karrebæk IF (S2) B. 73, Slagelse (S2) Karrebæk Skole
2 - 4
445028
2 ti
23-06 2020
Kl. 19:00
Fårevejle BK (S1) Holbæk United (S1) Faarevejle Stadion
3 - 0
445031
2 ti
23-06 2020
Kl. 19:00
Ølstykke FC (S2) Herstedøster IC (SS) Ølstykke Stadion
4 - 2
445032
2 ti
23-06 2020
Kl. 19:00
BK Vest, Rødovre (S3) Lundtofte Boldklub (SS) Nørrekær
0 - 1
445033
2 ti
23-06 2020
Kl. 19:00
Jyllinge FC (S3) Hundested IK (SS) Spraglehøj Idrætsanlæg
0 - 4
445034
2 ti
23-06 2020
Kl. 19:00
VTF (Vejby/Tisvilde) (S2) Allerød FK (DS) Vejby Idrætsplads
1 - 2
445035
2 ti
23-06 2020
Kl. 19:00
Mørkøv IF (S2) Ringsted IF (SS) Mørkøvhallen
0 - 12
445036
2 ti
23-06 2020
Kl. 19:00
FIF Hillerød (S3) Helsinge Fodbold (SS) FIF-Stadion
0 - 7
445037
2 ti
23-06 2020
Kl. 19:00
Vipperød BK (S3) Avedøre IF (DS) Vipperødhallen
2 - 3
445038 2 ti
23-06 2020
Kl. 19:00
Hareskov IF (S3) Hørsholm-Usserød IK (S1) Birkevang
1 - 3
445039 2 ti
23-06 2020
Kl. 19:00
Ejby IF 1968 (S2) IF Skjold Birkerød (DS) Ejby Friluftscenter
0 - 9
445041 2 ti
23-06 2020
Kl. 19:00
Himmelev-Veddelev BK (S3) B. 1973, Herlev (S1) Himmelev Idrætspark
HHT

Hjemmehold taberdømt

445042
2 ti
23-06 2020
Kl. 19:00
Blovstrød IF (S3) Humlebæk BK (S2) Blovstrød idrætsanlæg
3 - 0
445043
2 ti
23-06 2020
Kl. 19:00
Svogerslev BK (S2) Gladsaxe-Hero BK (S1) Svogerslev Idrætspark
7 - 8
445045
2 ti
23-06 2020
Kl. 19:00
Taarbæk IF (S3) VB 1968 (S1) Springforbi fodboldbaner
0 - 1
445046 2 ti
23-06 2020
Kl. 19:00
Bagsværd BK (S2) Virum-Sorgenfri (S1) Bagsværd Stadion
1 - 2
445047
2 ti
23-06 2020
Kl. 19:00
Brede IF (S3) Glostrup (SS) Brede Idrætsplads
0 - 8
445048
2 ti
23-06 2020
Kl. 19:00
Fløng-Hedehusene (S2) Frederikssund (DS) Hedehusene Idrætspark
0 - 3
445029
2 on
24-06 2020
Kl. 19:00
TFC Odsherred (S3) KFUM BK, Roskilde (DS) Vig Idrætscenter
1 - 4
445030 2 on
24-06 2020
Kl. 19:00
Gørslev IF (SS) Køge Nord FC (DS) Gørslev Stadion
1 - 2
445021 2 to
25-06 2020
Kl. 17:30
Torveparkens SK (S5) Herlev IF (DS) Herlev Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

445040
2 to
25-06 2020
Kl. 19:00
Tune IF (S2) Albertslund IF (SS) Tune Stadion
1 - 3
445044 2 to
25-06 2020
Kl. 19:00
VG fodbold (S3) Såby Fodbold (S2) Viby Idrætsanlæg
HHT

Hjemmehold taberdømt

445004
2 to
25-06 2020
Kl. 19:00
Måløv BK (S2) Vestegnen FK (S4) Måløv Idrætspark
11 - 1
445007
2 to
25-06 2020
Kl. 19:00
Fløng Wolves F.C. (S5) IF Frem Bjæverskov (S1) Fløng Idrætsanlæg
0 - 2
445009
2 to
25-06 2020
Kl. 19:00
Melby-Liseleje IF (S4) Frederiksværk FK (S3) Melby Stadion
1 - 5
445013
2 to
25-06 2020
Kl. 19:00
Præstø IF (S3) Vordingborg IF (SS) Præstø Stadion
0 - 5
445019
2 to
25-06 2020
Kl. 19:00
Nykøbing IF (S4) Svinninge IF (S3) Kongeengen
2 - 0
208777
3 ma
29-06 2020
Kl. 19:00
BSF (DS) Måløv BK (S2) Ballerup Idrætspark
3 - 0
208778 3 ti
30-06 2020
Kl. 19:00
Gislinge BK (S3) Fårevejle BK (S1) Gislinge Stadion
1 - 2
208779
3 ti
30-06 2020
Kl. 19:00
Tuse IF (SS) KFUM BK, Roskilde (DS) Tusehallen
1 - 3
208780
3 ti
30-06 2020
Kl. 19:00
Nykøbing IF (S4) Raklev GI (S1) Kongeengen
0 - 3
208781
3 ti
30-06 2020
Kl. 19:00
Kalundborg GB (S2) Svebølle BI 2016 (S2) Munkesø Stadion
0 - 1
208782 3 ti
30-06 2020
Kl. 19:00
Undløse BK (S2) Såby Fodbold (S2) Undløse Stadion
3 - 2
208783
3 ti
30-06 2020
Kl. 19:00
Ejby IF Fodbold (S3) Vordingborg IF (SS) Ejby Stadion
0 - 8
208784
3 ti
30-06 2020
Kl. 19:00
Holmegaard GB (S2) Ringsted IF (SS) Holmegårdhallen
1 - 4
208785
3 ti
30-06 2020
Kl. 19:00
Ørslev GIF (V) (S2) IF Frem Bjæverskov (S1) Ørslev Stadion
2 - 0
208786 3 ti
30-06 2020
Kl. 19:00
B. 73, Slagelse (S2) Køge Nord FC (DS) Stadion Vest
0 - 4
208787 3 ti
30-06 2020
Kl. 19:00
Suså IF (S1) Haslev FC (SS) Herlufmaglehallen
8 - 7
208706
3 ti
30-06 2020
Kl. 19:00
Hørsholm-Usserød IK (S1) Hundested IK (SS) Hørsholm Idrætspark
6 - 7
208707 3 ti
30-06 2020
Kl. 19:00
IF Bytoften (S2) Allerød FK (DS) Gladsaxe skole
1 - 3
208708
3 ti
30-06 2020
Kl. 19:00
Blovstrød IF (S3) Ølstykke FC (S2) Blovstrød idrætsanlæg
2 - 3
208709
3 ti
30-06 2020
Kl. 19:00
Virum-Sorgenfri (S1) Lundtofte Boldklub (SS) Virum Stadion
7 - 6
208710 3 ti
30-06 2020
Kl. 19:00
FC Rudersdal (S1) Frederikssund (DS) Vedbæk Stadion
1 - 3
208711 3 ti
30-06 2020
Kl. 19:00
Dalby IF / HFK fodbold (S3) Fredensborg BI (SS) Dalby Stadion
0 - 4
208712 3 ti
30-06 2020
Kl. 19:00
VB 1968 (S1) Ishøj IF (DS) Skovbrynet Skole
2 - 6
208713
3 ti
30-06 2020
Kl. 19:00
Avedøre IF (DS) Greve (DS) Avedøre Stadion
4 - 2
208772 3 ti
30-06 2020
Kl. 19:00
Albertslund IF (SS) LSF (DS) Albertslund Stadion
0 - 2
208773
3 ti
30-06 2020
Kl. 19:00
Gladsaxe-Hero BK (S1) Taastrup FC (DS) Gladsaxe Stadion
2 - 0
208774
3 ti
30-06 2020
Kl. 19:00
Ballerup BK (S2) Glostrup (SS) Ballerup Idrætsby
0 - 4
208775 3 ti
30-06 2020
Kl. 19:00
Solrød FC (S1) B. 1973, Herlev (S1) Solrød Idrætscenter
3 - 1
208776
3 ti
30-06 2020
Kl. 19:00
Liria FK (SS) Herlev IF (DS) Skinderskovgård
1 - 3
190625
3 ti
30-06 2020
Kl. 19:00
Frederiksværk FK (S3) Stenløse BK (SS) Frederiksværk Stadion
1 - 4
190646
3 ti
30-06 2020
Kl. 19:00
Helsinge Fodbold (SS) IF Skjold Birkerød (DS) Helsinge Stadion
1 - 3
202631 5 to
06-08 2020
Kl. 19:00
Svebølle BI 2016 (S2) LSF (DS) Svebølle Stadion
0 - 3
202634
5 to
06-08 2020
Kl. 19:00
Hundested IK (SS) Stenløse BK (SS) Hundested Stadion
3 - 1
202635
5 ti
11-08 2020
Kl. 19:00
Fårevejle BK (S1) Ringsted IF (SS) Faarevejle Stadion
2 - 7
202636 5 ti
11-08 2020
Kl. 19:00
Ølstykke FC (S2) Suså IF (S1) Ølstykke Stadion
0 - 2
202637
5 ti
11-08 2020
Kl. 19:00
Raklev GI (S1) Ishøj IF (DS) Røsnæshallen
1 - 6
202638
5 ti
11-08 2020
Kl. 19:00
Frederikssund (DS) Herlev IF (DS) Frederikssund Stadion
3 - 1
202639 5 ti
11-08 2020
Kl. 19:00
Virum-Sorgenfri (S1) Vordingborg IF (SS) Virum Stadion
1 - 2
202640 5 ti
11-08 2020
Kl. 19:00
Gladsaxe-Hero BK (S1) Allerød FK (DS) Gladsaxe Stadion
5 - 6
202641 5 ti
11-08 2020
Kl. 19:00
Solrød FC (S1) Fredensborg BI (SS) Solrød Idrætscenter
3 - 0
202783 5 ti
11-08 2020
Kl. 19:00
Køge Nord FC (DS) IF Skjold Birkerød (DS) Rishøj Stadion
0 - 3
202784
5 ti
11-08 2020
Kl. 19:00
Ørslev GIF (V) (S2) Glostrup (SS) Ørslev Stadion
1 - 3
202632
5 ti
11-08 2020
Kl. 19:00
KFUM BK, Roskilde (DS) Avedøre IF (DS) Lillevang Idrætscenter
0 - 1
202633
5 ti
11-08 2020
Kl. 19:00
Undløse BK (S2) BSF (DS) Undløse Stadion
0 - 3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparks konkurrencen i tilfælde af uafgjort.

2. runde uge 18/19. hold fra S2 og S3 kommer med.
3. runde uge 20/21. hold fra S2 og S1 kommer med. Live lodtrækning til 3. runde torsdag den 30. april. kl. 13.00
4. runde uge 22/23. hold fra SS og DS kommer med. Live lodtrækning til 4. runde torsdag den 14. maj. kl. 13.00
5. runde uge 24/25. Live lodtrækning til 5. runde torsdag den 28. maj kl. 13.00.

De 13 vindere af runde 5, går videre til DBUs 1. runde efter sommerferien.

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

Log ind