|
|
320379
|
on17-06 2020
|
19:00
|
|
|
Ishøj Idrætsplads
|
|
|
|
320380
|
on17-06 2020
|
19:00
|
|
|
Møllegårdhallen
|
|
|
|
|
320381
|
on17-06 2020
|
19:00
|
|
|
Mosede-skolen
|
|
|
|
|
320362
|
on17-06 2020
|
19:00
|
|
|
Munkesø Stadion Kunst
|
|
|
|
320363
|
on17-06 2020
|
19:00
|
|
|
Jyderup Stadion
|
|
|
|
320364
|
on17-06 2020
|
19:00
|
|
|
Hørve Stadion
|
|
|
|
|
320365
|
on17-06 2020
|
19:00
|
|
|
Ålholmskolen
|
|
|
|
320367
|
on17-06 2020
|
19:00
|
|
|
Roskilde IC (Darup)
|
|
|
|
320368
|
on17-06 2020
|
19:00
|
|
|
Charlotteskolen
|
|
|
|
320369
|
on17-06 2020
|
19:00
|
|
|
Fløng Idrætsanlæg
|
|
|
|
|
320370
|
on17-06 2020
|
19:00
|
|
|
Damgårdsparken, Ballerup
|
|
|
|
320371
|
on17-06 2020
|
19:00
|
|
|
Sengeløse Idrætsanlæg
|
|
|
|
320372
|
on17-06 2020
|
19:00
|
|
|
Fuglsanggårdsskolen
|
|
|
|
320373
|
on17-06 2020
|
19:00
|
|
|
Vallensbæk Idrætscenter
|
|
|
|
320374
|
on17-06 2020
|
19:00
|
|
|
Karsemosegård
|
|
|
|
320376
|
on17-06 2020
|
19:00
|
|
|
Espelundens Idrætsanlæg
|
|
|
|
320377
|
on17-06 2020
|
19:00
|
|
|
Nivå Centralskole
|
|
|
|
320356
|
on17-06 2020
|
19:00
|
|
|
Karise Stadion
|
|
|
|
320357
|
on17-06 2020
|
19:00
|
|
|
Fanefjordskolen
|
HHT
|
|
|
320358
|
on17-06 2020
|
19:00
|
|
|
Dyrskuepladsen
|
|
|
|
320359
|
on17-06 2020
|
19:00
|
|
|
Tårnborghallen
|
|
|
|
320360
|
on17-06 2020
|
19:00
|
|
|
Boeslunde Stadion
|
|
|
|
320361
|
on17-06 2020
|
19:15
|
|
|
Sørbyhallen
|
|
|
|
320378
|
on17-06 2020
|
19:30
|
|
|
Hundested Stadion Kunstgræs
|
|
Slagslunde-Ganløse IF (S3)
1
|
|
320366
|
to18-06 2020
|
19:00
|
|
|
Sportspladsen i Syd
|
UHT
|
|
|
320375
|
to18-06 2020
|
19:00
|
|
|
Kvistgård Idrætsanlæg
|
|
Kokkedal Lokal Fodbold (S4)
5
|
|
|
445027
|
to18-06 2020
|
19:00
|
|
|
Stensved Stadion
|
|
Nyråd/Langebæk Alliancen. (S2)
0
|
|
444997
|
ti23-06 2020
|
19:00
|
|
|
Egedalsbanen
|
|
Kokkedal Lokal Fodbold (S4)
0
|
|
444998
|
ti23-06 2020
|
19:00
|
|
|
Gislinge Stadion
|
|
|
|
444999
|
ti23-06 2020
|
19:00
|
|
|
Gungehusskolen
|
|
|
|
445000
|
ti23-06 2020
|
19:00
|
|
|
Hørve Stadion
|
|
|
|
445001
|
ti23-06 2020
|
19:00
|
|
|
Ruds Vedby Idrætsplads
|
HHT
|
|
|
445002
|
ti23-06 2020
|
19:00
|
|
|
Strandmarkens Fritidscenter
|
|
|
|
445003
|
ti23-06 2020
|
19:00
|
|
|
Ishøj Idrætsplads
|
|
|
|
445005
|
ti23-06 2020
|
19:00
|
|
|
Karsemosegård
|
|
|
|
445006
|
ti23-06 2020
|
19:00
|
|
|
Langbjergskolen
|
|
|
|
445008
|
ti23-06 2020
|
19:00
|
|
|
Islev Skole kunst
|
|
|
|
445010
|
ti23-06 2020
|
19:00
|
|
|
Sorø Stadion
|
|
|
|
445011
|
ti23-06 2020
|
19:00
|
|
|
Jersie-Hallen
|
|
|
|
445012
|
ti23-06 2020
|
19:00
|
|
|
Fuglsanggårdsskolen
|
|
|
|
445014
|
ti23-06 2020
|
19:00
|
|
|
Ejby Stadion
|
UHT
|
|
|
445015
|
ti23-06 2020
|
19:00
|
|
|
Dyrskuepladsen
|
|
|
|
445016
|
ti23-06 2020
|
19:00
|
|
|
Sportspladsen i Syd
|
|
|
|
445017
|
ti23-06 2020
|
19:00
|
|
|
Græsted Stadion
|
|
Dalby IF / HFK fodbold (S3)
2
|
|
445018
|
ti23-06 2020
|
19:00
|
|
|
Tårnborghallen
|
HHT
|
|
|
445020
|
ti23-06 2020
|
19:00
|
|
|
Brødeskov Stadion
|
|
|
|
445022
|
ti23-06 2020
|
19:00
|
|
|
Lov Stadion
|
|
|
|
445023
|
ti23-06 2020
|
19:00
|
|
|
HFC's Klubhus
|
UHT
|
|
|
445024
|
ti23-06 2020
|
19:00
|
|
|
Undløse Stadion
|
|
|
|
445025
|
ti23-06 2020
|
19:00
|
|
|
Benløsehallen
|
|
|
|
445026
|
ti23-06 2020
|
19:00
|
|
|
Karrebæk Skole
|
|
|
|
445028
|
ti23-06 2020
|
19:00
|
|
|
Faarevejle Stadion
|
|
|
|
445031
|
ti23-06 2020
|
19:00
|
|
|
Ølstykke Stadion
|
|
|
|
445032
|
ti23-06 2020
|
19:00
|
|
|
Nørrekær
|
|
|
|
445033
|
ti23-06 2020
|
19:00
|
|
|
Spraglehøj Idrætsanlæg
|
|
|
|
445034
|
ti23-06 2020
|
19:00
|
|
|
Vejby Idrætsplads
|
|
VTF (Vejby/Tisvilde) (S2)
1
|
|
445035
|
ti23-06 2020
|
19:00
|
|
|
Mørkøvhallen
|
|
|
|
445036
|
ti23-06 2020
|
19:00
|
|
|
FIF-Stadion
|
|
|
|
445037
|
ti23-06 2020
|
19:00
|
|
|
Vipperødhallen
|
|
|
|
445038
|
ti23-06 2020
|
19:00
|
|
|
Birkevang
|
|
|
|
445039
|
ti23-06 2020
|
19:00
|
|
|
Ejby Friluftscenter
|
|
|
|
445041
|
ti23-06 2020
|
19:00
|
|
|
Himmelev Idrætspark
|
HHT
|
Himmelev-Veddelev BK (S3)
HHT
|
|
445042
|
ti23-06 2020
|
19:00
|
|
|
Blovstrød idrætsanlæg
|
|
|
|
445043
|
ti23-06 2020
|
19:00
|
|
|
Svogerslev Idrætspark
|
|
|
|
445045
|
ti23-06 2020
|
19:00
|
|
|
Springforbi fodboldbaner
|
|
|
|
445046
|
ti23-06 2020
|
19:00
|
|
|
Bagsværd Stadion
|
|
|
|
445047
|
ti23-06 2020
|
19:00
|
|
|
Brede Idrætsplads
|
|
|
|
445048
|
ti23-06 2020
|
19:00
|
|
|
Hedehusene Idrætspark
|
|
|
|
445029
|
on24-06 2020
|
19:00
|
|
|
Vig Idrætscenter
|
|
|
|
445030
|
on24-06 2020
|
19:00
|
|
|
Gørslev Stadion
|
|
|
|
445021
|
to25-06 2020
|
17:30
|
|
|
Herlev IF Oasen
|
HHT
|
|
|
445040
|
to25-06 2020
|
19:00
|
|
|
Tune Stadion
|
|
|
|
445044
|
to25-06 2020
|
19:00
|
|
|
Viby Idrætsanlæg
|
HHT
|
|
|
445004
|
to25-06 2020
|
19:00
|
|
|
Måløv Idrætspark
|
|
|
|
445007
|
to25-06 2020
|
19:00
|
|
|
Fløng Idrætsanlæg
|
|
|
|
445009
|
to25-06 2020
|
19:00
|
|
|
Melby Stadion
|
|
|
|
445013
|
to25-06 2020
|
19:00
|
|
|
Nybolig Stadion Præstø
|
|
|
|
445019
|
to25-06 2020
|
19:00
|
|
|
Kongeengen
|
|
|
|
|
208777
|
ma29-06 2020
|
19:00
|
|
|
Ballerup Idrætspark
|
|
|
|
190625
|
ti30-06 2020
|
19:00
|
|
|
Frederiksværk Stadion
|
|
|
|
190646
|
ti30-06 2020
|
19:00
|
|
|
Helsinge Stadion
|
|
|
|
208706
|
ti30-06 2020
|
19:00
|
|
|
Hørsholm Idrætspark
|
|
|
|
208707
|
ti30-06 2020
|
19:00
|
|
|
Gladsaxe skole
|
|
|
|
208708
|
ti30-06 2020
|
19:00
|
|
|
Blovstrød idrætsanlæg
|
|
|
|
208709
|
ti30-06 2020
|
19:00
|
|
|
Virum Stadion
|
|
|
|
208710
|
ti30-06 2020
|
19:00
|
|
|
Vedbæk Stadion
|
|
|
|
208711
|
ti30-06 2020
|
19:00
|
|
|
Dalby Stadion
|
|
Dalby IF / HFK fodbold (S3)
0
|
|
208712
|
ti30-06 2020
|
19:00
|
|
|
Skovbrynet Skole
|
|
|
|
208713
|
ti30-06 2020
|
19:00
|
|
|
Avedøre Stadion
|
|
|
|
208772
|
ti30-06 2020
|
19:00
|
|
|
Albertslund Stadion
|
|
|
|
208773
|
ti30-06 2020
|
19:00
|
|
|
Gladsaxe Stadion
|
|
|
|
208774
|
ti30-06 2020
|
19:00
|
|
|
Ballerup Idrætsby
|
|
|
|
208775
|
ti30-06 2020
|
19:00
|
|
|
Solrød Idrætscenter
|
|
|
|
208776
|
ti30-06 2020
|
19:00
|
|
|
Skinderskovgård
|
|
|
|
208778
|
ti30-06 2020
|
19:00
|
|
|
Gislinge Stadion
|
|
|
|
208779
|
ti30-06 2020
|
19:00
|
|
|
Tusehallen
|
|
|
|
208780
|
ti30-06 2020
|
19:00
|
|
|
Kongeengen
|
|
|
|
208781
|
ti30-06 2020
|
19:00
|
|
|
Munkesø Stadion
|
|
|
|
208782
|
ti30-06 2020
|
19:00
|
|
|
Undløse Stadion
|
|
|
|
208783
|
ti30-06 2020
|
19:00
|
|
|
Ejby Stadion
|
|
|
|
208784
|
ti30-06 2020
|
19:00
|
|
|
Holmegårdhallen
|
|
|
|
208785
|
ti30-06 2020
|
19:00
|
|
|
Ørslev Stadion
|
|
|
|
208786
|
ti30-06 2020
|
19:00
|
|
|
Stadion Vest
|
|
|
|
208787
|
ti30-06 2020
|
19:00
|
|
|
Herlufmaglehallen
|
|
|
|
|
202631
|
to06-08 2020
|
19:00
|
|
|
Svebølle Stadion
|
|
|
|
202634
|
to06-08 2020
|
19:00
|
|
|
Hundested Stadion
|
|
|
|
202632
|
ti11-08 2020
|
19:00
|
|
|
Lillevang Idrætscenter
|
|
|
|
202633
|
ti11-08 2020
|
19:00
|
|
|
Undløse Stadion
|
|
|
|
202635
|
ti11-08 2020
|
19:00
|
|
|
Faarevejle Stadion
|
|
|
|
202636
|
ti11-08 2020
|
19:00
|
|
|
Ølstykke Stadion
|
|
|
|
202637
|
ti11-08 2020
|
19:00
|
|
|
Røsnæshallen
|
|
|
|
202638
|
ti11-08 2020
|
19:00
|
|
|
Frederikssund Stadion
|
|
|
|
202639
|
ti11-08 2020
|
19:00
|
|
|
Virum Stadion
|
|
|
|
202640
|
ti11-08 2020
|
19:00
|
|
|
Gladsaxe Stadion
|
|
|
|
202641
|
ti11-08 2020
|
19:00
|
|
|
Solrød Idrætscenter
|
|
|
|
202783
|
ti11-08 2020
|
19:00
|
|
|
Rishøj Stadion
|
|
|
|
202784
|
ti11-08 2020
|
19:00
|
|
|
Ørslev Stadion
|
|
|
Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparks konkurrencen i tilfælde af uafgjort.
2. runde uge 18/19. hold fra S2 og S3 kommer med.
3. runde uge 20/21. hold fra S2 og S1 kommer med. Live lodtrækning til 3. runde torsdag den 30. april. kl. 13.00
4. runde uge 22/23. hold fra SS og DS kommer med. Live lodtrækning til 4. runde torsdag den 14. maj. kl. 13.00
5. runde uge 24/25. Live lodtrækning til 5. runde torsdag den 28. maj kl. 13.00.
De 13 vindere af runde 5, går videre til DBUs 1. runde efter sommerferien.
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.
Lavest rangerende hold har hjemmebane.
Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.
Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk