|
|
830024
|
ti19-04 2022
|
18:15
|
|
|
Vindinge Idrætspark
|
|
|
|
830032
|
ti19-04 2022
|
18:30
|
|
|
Kvistgård Idrætsanlæg
|
|
|
|
|
830025
|
on20-04 2022
|
18:15
|
|
|
Hårlev BK
|
|
|
|
|
830026
|
on20-04 2022
|
18:15
|
|
|
Korsør ny Stadion
|
|
|
|
830027
|
on20-04 2022
|
18:15
|
|
|
Vetterslev Stadion
|
|
|
|
830028
|
on20-04 2022
|
18:15
|
|
|
Firhøj Stadion
|
|
Føllenslev-Særslev IF (S5)
0
|
|
|
830029
|
on20-04 2022
|
18:15
|
|
|
Vig Idrætscenter
|
|
|
|
830030
|
on20-04 2022
|
18:15
|
|
|
Asnæs Stadion
|
|
|
|
830041
|
on20-04 2022
|
18:15
|
|
|
Annisse Stadion
|
|
|
|
830043
|
on20-04 2022
|
18:15
|
|
|
Jonstrupvangvej
|
|
|
|
|
830044
|
on20-04 2022
|
18:15
|
|
|
Fuglsanggårdsskolen
|
UHT
|
|
|
830045
|
on20-04 2022
|
18:15
|
|
|
Vor Frue Idrætscenter
|
|
|
|
830046
|
on20-04 2022
|
18:15
|
|
|
Gungehusskolen
|
|
|
|
830031
|
on27-04 2022
|
18:15
|
|
|
Jernløse Hallen
|
UHT
|
|
|
830042
|
on27-04 2022
|
18:15
|
|
|
Langbjergskolen
|
|
|
|
|
991674
|
ti03-05 2022
|
18:30
|
|
|
Toksværd Idrætsplads
|
|
Toksværd Olstrup Fodbold (S4)
2
|
|
991676
|
ti03-05 2022
|
18:30
|
|
|
Tølløse Stadion
|
|
|
|
991680
|
ti03-05 2022
|
18:30
|
|
|
Skinderskovgård
|
|
|
|
991759
|
ti03-05 2022
|
18:30
|
|
|
Avedøre Stadion
|
|
|
|
991761
|
ti03-05 2022
|
18:30
|
|
|
Lellinge Stadion
|
|
|
|
991763
|
ti03-05 2022
|
18:30
|
|
|
Ålholmskolen
|
|
|
|
991764
|
ti03-05 2022
|
18:30
|
|
|
Kirke Hyllinge Stadion
|
|
|
|
991765
|
ti03-05 2022
|
18:30
|
|
|
Fuglsanggårdsskolen
|
HHT
|
|
|
991767
|
ti03-05 2022
|
18:30
|
|
|
Ølsted Idrætsanlæg
|
|
|
|
991768
|
ti03-05 2022
|
18:30
|
|
|
Mosede-skolen
|
|
|
|
991769
|
ti03-05 2022
|
18:30
|
|
|
Annisse Stadion
|
|
|
|
991770
|
ti03-05 2022
|
18:30
|
|
|
Vejby Idrætsplads
|
UHT
|
VTF (Vejby/Tisvilde) (S3)
Slangerup & Omegn IF (S3)
UHT
|
|
991771
|
ti03-05 2022
|
18:30
|
|
|
Blistruphallen
|
|
|
|
991772
|
ti03-05 2022
|
18:30
|
|
|
Sørbyhallen
|
|
|
|
991794
|
ti03-05 2022
|
18:30
|
|
|
Ejby Stadion
|
|
|
|
991796
|
ti03-05 2022
|
18:30
|
|
|
Ishøj Idrætsplads
|
HHT
|
|
|
991675
|
on04-05 2022
|
18:30
|
|
|
Gungehusskolen
|
|
|
|
991677
|
on04-05 2022
|
18:30
|
|
|
Espelundens Idrætsanlæg
|
HHT
|
|
|
991678
|
on04-05 2022
|
18:30
|
|
|
Jernløse Hallen
|
|
|
|
991679
|
on04-05 2022
|
18:30
|
|
|
Borup Stadion
|
|
|
|
991681
|
on04-05 2022
|
18:30
|
|
|
Faxe Ladeplads Stadion
|
|
|
|
991682
|
on04-05 2022
|
18:30
|
|
|
Munkesø Stadion Kunst
|
|
|
|
991683
|
on04-05 2022
|
18:30
|
|
|
Gryden
|
UHT
|
Slagslunde-Ganløse IF (S3)
UHT
|
|
991685
|
on04-05 2022
|
18:30
|
|
|
Vetterslev Stadion
|
|
|
|
991756
|
on04-05 2022
|
18:30
|
|
|
Roskilde IC (Darup)
|
|
Dalby IF / HFK fodbold (S3)
2
|
|
991757
|
on04-05 2022
|
18:30
|
|
|
Hundige Boldfælled
|
|
|
|
991758
|
on04-05 2022
|
18:30
|
|
|
Hedehusene Idrætspark
|
|
|
|
991760
|
on04-05 2022
|
18:30
|
|
|
Jonstrupvangvej
|
|
Himmelev-Veddelev BK (S3)
1
|
|
991762
|
on04-05 2022
|
18:30
|
|
|
Gørlevhallen
|
|
|
|
991766
|
on04-05 2022
|
18:30
|
|
|
Dyrskuepladsen
|
|
Nyråd/Langebæk Alliancen (S3)
1
|
|
991793
|
on04-05 2022
|
18:30
|
|
|
Rørby Stadion
|
HHT
|
|
|
991795
|
on04-05 2022
|
18:30
|
|
|
Nellerupgård Stadion
|
UHT
|
|
|
991797
|
on04-05 2022
|
18:30
|
|
|
Nørrekær
|
|
|
|
|
522961
|
ti17-05 2022
|
19:00
|
|
|
Stege Stadion
|
|
|
|
522963
|
ti17-05 2022
|
19:00
|
|
|
Mosede-skolen
|
|
|
|
522966
|
ti17-05 2022
|
19:00
|
|
|
Undløse Stadion
|
|
|
|
522968
|
ti17-05 2022
|
19:00
|
|
|
Tune Stadion
|
|
|
|
522975
|
ti17-05 2022
|
19:00
|
|
|
Langbjergskolen
|
|
|
|
522977
|
ti17-05 2022
|
19:00
|
|
|
FIF-Stadion
|
|
VTF (Vejby/Tisvilde) (S3)
3
|
|
522980
|
ti17-05 2022
|
19:00
|
|
|
Dianalund Stadion
|
|
|
|
522983
|
ti17-05 2022
|
19:00
|
|
|
Virum Stadion
|
|
|
|
522985
|
ti17-05 2022
|
19:00
|
|
|
Damgårdsparken, Ballerup
|
|
AIK 65 Strøby Fodbold (S2)
1
|
|
522987
|
ti17-05 2022
|
19:00
|
|
|
Svogerslev Idrætspark
|
|
|
|
522960
|
on18-05 2022
|
19:00
|
|
|
Annisse Stadion
|
|
|
|
522962
|
on18-05 2022
|
19:00
|
|
|
Gungehusskolen
|
|
|
|
522964
|
on18-05 2022
|
19:00
|
|
|
Baunehøj Stadion
|
|
Slagslunde-Ganløse IF (S3)
11
|
|
522971
|
on18-05 2022
|
19:00
|
|
|
Gørlevhallen
|
|
|
|
522974
|
on18-05 2022
|
19:00
|
|
|
Jonstrupvangvej
|
HHT
|
|
|
522978
|
on18-05 2022
|
19:00
|
|
|
Sportspladsen i Syd
|
|
|
|
522982
|
on18-05 2022
|
19:00
|
|
|
Osted Stadion
|
|
|
|
522984
|
on18-05 2022
|
19:00
|
|
|
Karrebæk Skole
|
|
|
|
522986
|
on18-05 2022
|
19:00
|
|
|
Havdrup Idrætscenter
|
|
|
|
522988
|
to19-05 2022
|
19:00
|
|
|
Vallensbæk Idrætscenter kunst
|
|
|
|
522965
|
ti24-05 2022
|
19:00
|
|
|
Roskilde IC (Darup)
|
|
|
|
522967
|
ti24-05 2022
|
19:00
|
|
|
Ejby Stadion
|
|
|
|
522969
|
ti24-05 2022
|
19:00
|
|
|
Nellerupgård Stadion
|
|
|
|
522970
|
ti24-05 2022
|
19:00
|
|
|
Elverroad Kunstgræs
|
|
|
|
522972
|
ti24-05 2022
|
19:00
|
|
|
Dyrskuepladsen
|
|
|
|
522973
|
ti24-05 2022
|
19:00
|
|
|
Humlebæk Stadion
|
|
|
|
522976
|
ti24-05 2022
|
19:00
|
|
|
Svinninge Sportscenter
|
|
|
|
522979
|
ti24-05 2022
|
19:00
|
|
|
Frederiksværk Stadion
|
|
|
|
522989
|
on25-05 2022
|
19:00
|
|
|
Hundige Boldfælled
|
|
|
|
|
219614
|
ti31-05 2022
|
19:00
|
|
|
Tune Stadion
|
|
|
|
219617
|
ti31-05 2022
|
19:00
|
|
|
Strandmarkens Fritidscenter
|
|
|
|
219618
|
ti31-05 2022
|
19:00
|
|
|
Skinderskovgård
|
|
|
|
219621
|
ti31-05 2022
|
19:00
|
|
|
Langbjergskolen
|
|
|
|
219623
|
ti31-05 2022
|
19:00
|
|
|
Ejby Stadion
|
|
|
|
219626
|
ti31-05 2022
|
19:00
|
|
|
Stadion Vest
|
|
|
|
219627
|
ti31-05 2022
|
19:00
|
|
|
Avedøre Stadion
|
|
|
|
219633
|
ti31-05 2022
|
19:00
|
|
|
Hundested Stadion
|
|
|
|
219636
|
ti31-05 2022
|
19:00
|
|
|
Mosede-skolen
|
|
|
|
219637
|
ti31-05 2022
|
19:00
|
|
|
Springforbi fodboldbaner
|
|
|
|
219638
|
ti31-05 2022
|
19:00
|
|
|
Albertslund Stadion
|
|
|
|
219639
|
ti31-05 2022
|
19:00
|
|
|
Virum Stadion
|
|
|
|
219613
|
on01-06 2022
|
19:00
|
|
|
Bjæverskov Stadion
|
|
|
|
219616
|
on01-06 2022
|
19:00
|
|
|
Dianalund Stadion
|
|
|
|
219619
|
on01-06 2022
|
19:00
|
|
|
Damgårdsparken, Ballerup
|
|
|
|
219628
|
on01-06 2022
|
19:00
|
|
|
Sportspladsen i Syd
|
|
|
|
219630
|
on01-06 2022
|
19:00
|
|
|
Ballerup Idrætspark
|
|
|
|
219631
|
on01-06 2022
|
19:00
|
|
|
Munkesø Stadion Kunst
|
|
|
|
219632
|
on01-06 2022
|
19:00
|
|
|
Birkerød Stadion
|
|
|
|
219615
|
ti07-06 2022
|
19:00
|
|
|
Lundtofte Idrætsplads
|
|
|
|
219620
|
ti07-06 2022
|
19:00
|
|
|
Glostrup Idrætspark Kunstgræs
|
|
|
|
219622
|
ti07-06 2022
|
19:00
|
|
|
Gryden
|
|
Slagslunde-Ganløse IF (S3)
7
|
|
219625
|
ti07-06 2022
|
19:00
|
|
|
Såby Stadion
|
|
|
|
219629
|
ti07-06 2022
|
19:00
|
|
|
Hedehusene Idrætspark
|
|
|
|
219634
|
ti07-06 2022
|
19:00
|
|
|
Græsted Stadion
|
|
|
|
219640
|
ti07-06 2022
|
19:00
|
|
|
Vig Idrætscenter
|
|
|
|
219624
|
on08-06 2022
|
19:00
|
|
|
Vejby Idrætsplads
|
|
VTF (Vejby/Tisvilde) (S3)
2
|
|
219635
|
on08-06 2022
|
19:00
|
|
|
Skovbrynet Skole
|
|
|
|
|
299266
|
ti14-06 2022
|
19:00
|
|
|
Hørsholm Idrætspark
|
|
|
|
299267
|
ti14-06 2022
|
19:00
|
|
|
Tune Stadion
|
|
|
|
299271
|
ti14-06 2022
|
19:00
|
|
|
SEIFFERT ARENA (Kunstgræs)
|
|
|
|
299275
|
ti14-06 2022
|
19:00
|
|
|
Damgårdsparken, Ballerup
|
|
|
|
299278
|
ti14-06 2022
|
19:00
|
|
|
Hedehusene Idrætspark
|
|
|
|
299279
|
ti14-06 2022
|
19:00
|
|
|
Glostrup Idrætspark Kunstgræs
|
|
|
|
299272
|
on15-06 2022
|
19:00
|
|
|
Langbjergskolen
|
|
|
|
299273
|
on15-06 2022
|
19:00
|
|
|
Holbæk Sportsby
|
|
|
|
299274
|
on15-06 2022
|
19:00
|
|
|
Såby Stadion
|
|
|
|
299268
|
to16-06 2022
|
19:00
|
|
|
Gryden
|
|
Slagslunde-Ganløse IF (S3)
0
|
|
299269
|
ti21-06 2022
|
19:00
|
|
|
Stadion Vest
|
|
|
|
299270
|
ti21-06 2022
|
19:00
|
|
|
Solrød Idrætscenter
|
|
|
|
299276
|
on22-06 2022
|
19:00
|
|
|
Mosede-skolen
|
|
|
|
299277
|
on22-06 2022
|
19:00
|
|
|
Birkerød Stadion
|
|
|
Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.
1. runde uge 16/17. hold fra S4 (13 hold) S5 og S6 kommer med.
2. runde uge 18/19. hold fra S2 (10 hold) S3 og S4 (10 hold) kommer med.
3. runde uge 20/21. hold fra S2 (15 hold) og S1 kommer med.
4. runde uge 22/23. hold fra SS og DS kommer med.
5. runde uge 24/25.
De 14 vindere af runde 5, går videre til DBUs 1. runde efter sommerferien.
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet kan hjemmeholdet blive taberdømt og idømt bøde.
Lavest rangerende hold har hjemmebane.
Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.
Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk